Cesta do fantazie (2001)

Konec jsem čekal trochu jinak, asi víc do dramatu, což mě trochu zamrzelo, ale i tak.. Skvost! Výtvarná stránka a různý animační vychytávky a poutavej příběh. Pan režisér znovu dokazuje, že ve svém oboru nemá konkurenci.

Avengers: Endgame (2019)

Emoce, hlášky, nostalgie, vtipy, osudovost, akce, drama i kulervoucí momenty. Je tu prostě všechno a líp to udělat nešlo! Fanservis jak prase, jestli člověk neni marvelovskej labužník, tak si to pravděpodobně tolik nevychutná, ale my co poctivě chodili na všechny ty filmy a ty postavy milujeme- my jsme dostali něco v co jsme ani nemohli doufat. Kevin Feige je bez diskuzí nejlepší producent současnosti a dokáže se obklopit takovejma lidma, který jeho vizi pochopí a dokáží ji zrealizovat naprosto dokonale. Ač se tu furt jedná o pár frajerů v barevnejch elasťácích, pro mě je to (společně s předchozím dílem) nepřekonatelnej novodobej filmovej epos!

Čertí brko (2018)

Pohádka je to zcela průměrná, ale i to v dnešní době dosti potěší. Člověk co vymýšlel název by zasloužil nějakou cenu za kreativitu a produkce zas za odvahu 👌

Propast (1989)

A cenu za nejotravnější herečku získává...! Tak a teď vážně, on Cameron to s tou jeho úchylkou pro moře a potápění zákonitě asi musí udělat dobře 😉. Efekty zas předbíhají svoji dobu (ale to už je u Camerona taky na denním pořádku), Harris a Bien hrajou skvěle a především to stojí na atmosféře (podbarvené sedící hudbou). Sci-fi klasika!

Rychle a zběsile 7 (2015)

Pořád je to nejlepší naprosto přepálená série megalomanskejch akčních nekomiksovejch blockbusterů, nic jinýho podobnýho neznám.. Že tam neni žádnej příběh vem čert. Byl bych strašně rád kdyby těchto předraženejch výplachovek bylo víc. Dostanete prostě naprosto to co čekáte, kdyžvíte, že jdete na rychle a zběsile. A nádherně vymyšlený rozloučení s Walkerem je už jenom třešničkou 😉 Wan umí evidentně i s velkým budgetem, klobouk!

Vodník (2019) (seriál)

Jiný než ostatní ze série Nejsvětější trojice. Natočený tak nějak psychadelicky.. Neužil a Hanuš hrajou první ligu!

Sněhulák (2017)

Na to jak parádní je předloha, je film vyloženě nuda. A evidentně se u toho nudí i všichni zúčastnění včetně Fassbendera. Harry Hole by si zasloužil vymazlenější adaptaci. Třeba u Nesbeho Lovců hlav se to povedlo na výbornou. Nevím jestli mě to víc zklamalo nebo nasralo.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Moc dobrý! 3:10 stojí na skvělejch hereckejch výkonech, dobrym scénáři a vypointovanejch dialozích. Především Crowe by zasloužil přinejmenším nominaci na oscara, ale jako o život hrajou všichni, včetně vedlejších postav (Bale, Foster, Tudyk, Mol...). Pomalejší tempo filmu neškodí, jen té akce by si člověk u westernu představoval přecijen o trochu více. Každopádně se jedná o jeden z nejlepších kousků tohoto žánru po miléniu a nezbývá než vřele doporučit. PS: kdyby tvůrci pracovali i s hudbou, která tu skoro neni, bylo by to asi 5*

Jsem božská (2018)

Vim, že nejsem cílovka, ale.... tohle snad ne, ne? Ne! Hvězda za to, že z filmařskýho (řemeslnýho) hlediska to není odfláklý.

Proroctví z temnot (2002)

Hutná atmosféra, střih kolikrát zběsile rychlej, ale kupodivu to nevadí. Scénář velmi fajn a všichni hrajou jak o život (i Gere!). Tohle je přesně moje gusto a oblíbenej žánr, takže je možný, že jsem hodnocení trochu přepálil, ale za to napětí co tvůrci servírujou je to snad i zasloužený!