Podivný případ doktora Jekylla a pana Hydea (1920)

Silný a osvedčený príbeh, skvele zvládnuté kulisy a famózne predstavenie Johna Barrymora vytvorili dielo, ktorému sa dokonale podarilo vystihnúť podstatu súboja dobra a zla v každom z nás. 90 %

Fantom opery (1925)

Videl som zremastrovanú, čiastočne dofarbenú verziu s novým soundtrackom, ktorú spáchali nejaký francúzi v roku 1996. Bol to vymakaný zážitok...filmu nechýbalo napätie, dynamika...95 %

Kabinet doktora Caligariho (1920)

Tento film som videl už niekoľko krát avšak iba nedávno sa mi podarilo zhliadnuť ho v kine. Bol to úžasný zážitok a genialita tohto snímku sa v mojich očiach posunula opäť o niečo vpred. Úžasné herecké výkony, skvelá hra tieňov a svetla, ukážkový expresionizmus dýchajúci na nás v každej sekunde a démonický Caligari robia z tohto filmu ozajstný klenot. 100 %

Godzilla (1954)

Režisér Ishirô Honda a tvorca špeciálnych efektov Eiji Tsuburaya vytvorili skvelý tandem, ktorí vytvoril kultový monster movie a započal tak éru kaiju filmov. Gojira je skvele vyvážené dielo, ktorému nechýba katastrofická atmosféra a úžasne zvládnutá postava monštra. Hlavná myšlienka, ktorá v sebe jasne nesie traumu Japonska z výsledku 2svetovej vojny ide ruka v ruke zo silným ekologickým motívom. 100 %