Joker (2019)

Excelentni psychologické drama, skvěle doplňujici Dark Knight serii od Christophera Nolana. Film s krasnym vizualem, posouvajici cely komiksový filmovy zanr o míle daleko - kam se hrabou instantni tuny buzerantskych Marvelu! Vychrtly Joaquin Phoenix predvadi neskutecny herecky koncert - jestli za to nedostane Oskara, akademie je odsouzena k zaniku. A Hildur Guðnadóttir k tomu vsemu dorucila skvely soundtrack, co vic si prat?

Ad Astra (2019)

Kdyz si odmyslim par nelogickych a nerealistickych veci, tak to byl vlastne prijemny, ambientni vylet na Neptun a zpet - za doprovodu Maxe Richtera a Nilse Frahma. Jinak mi to prislo jako kompilace vseho, co uz jsme videli v Gravity, First Man, Interstellar, 2001: A Space Odyssey, Solaris, Sunshine... (velke platno v IMAXu je fajn .)

Nabarvené ptáče (2019)

Nabarvené ptace je pastva pro oči (kamera Smutneho a cernobila esteticka stylizace), násilí není stěžejní ani samoucelne. Hodně kulhá režie a dramaturgie, Marhoul to bohužel stále nezvládá - skoda, že si nenechá od nekoho poradit. Potenciál byl obrovsky a mohla to být bomba svetove urovne. Nicméně na české poměry resp. ceskou kinematografickou bidu je to porad vysoká kvalita. Behem 3h stopaze se člověk vůbec nenudí.

Tolkien (2019)

Farewell master - krasne a citlive propracovana zakladni cast zivota profesora, jazykovedce a pionyra fantasy (kam se hrabe Joanne Rowlingová se svym vykradenym a vyumelkovanym pop-trendy Potěrem?). Cely film je doprovazen dokonalym soundtrackem Thomase Newmana, uz jsem ho slysel 10x a porad me bavi .)

Heavy Trip (2018)

"Radši se posrat, než mít celej život zácpu."

Naše planeta (2019) (seriál)

Ellie Goulding - paneboze proc???

Černobyl (2019) (seriál)

Ano, soudruzi. Za to, co dnes v noci uděláme, budeme odměněni. Teď můžeme zazářit. :-) --- Když pravda uráží, pak lžeme a lžeme, dokud nezapomeneme, že nějaká pravda je. Ale ona pořád je. Každou lží si děláme u pravdy dluh. A dřív nebo později se musí splatit.