Zlé časy (1975)

- Chaney, tohle je můj přítel Poe. - Dá ti do pořádku rány, modřiny a podobný radovánky. - Studoval jsem dva roky medicínu. - Dva roky nedělají doktora. - Ve třetím roce se nad školou objevil černý mrak a já jsem se s ním vzdálil. - Snaží se říct, že je narkoman. - Mám slabost pro opium. S tím se těžko končí. Někdo se narodí, aby selhal, někdo je k tomu donucen. ___ Musím ti něco říct. - Už by ses neměl ukazovat. Věci se změnily. Budu se stěhovat. Polepším si. Dostala jsem lepší nabídku. Někdo, kdo zůstává na noc. Má dokonce stálou práci. - Zdá se, že máš, cos chtěla. - Nic víc mi neřekneš? .... ___ Měl bys něco říct.... ___ Čerstvej, slanej mořskej vzduch. To nám udělá dobře. ___ Byl to pan Někdo.

Josef Koudelka (2016) (TV film)

skvely dokument a jeste skvelejsi panoramaticke fotky pana koudelky

Než jsem tě poznala (2016)

fuj to byl odporne preslazeny kyc - uplne odtrzeny od reality. uknuceny a uhykany soundtrack bych mohl poslouchat kazdy den 5x. zena po filmu konstatovala, ze uz se dneska na nic divat nemuze a musi si jit pocist neco poradne depresivniho :-)

Jump! (2001)

"If you love abysses you must have wings." Friedrich Nietzsche

Paterson (2016)

Kocka ma cukrovku 🙂

Apokalypsa Stalin (2015) (seriál)

Stalin pouzil Hitlerova slova: "Vladnout se da jen s pomoci nasili. Vsechny ciny jsou ospravedlnitelne. Pokud to politika vyzaduje, musime lhat, podvadet, nebo dokonce zabijet." "Osvobodil jsem cloveka od potupne chimery zvane svedomi." "Vis, co je to vdek?" - "Choroba, kterou trpi psi."

Doktor Strange (2016)

Prvni snesitelny film od marvela. Az se to propoji s avengers, nastane peklo. 3d vizual v imaxu optimalizuje zazitek.