Sunset Boulevard (1950)

Tu noc jsem měl zmatený sen Zdálo se mi o flašinetáři. Neviděl jsem jeho tvář, ale flašinet byl zahalený v černém. A šimpanz tam tancoval za pár drobných. ....Žízním po chladu vašich rtů. ...Nic, madam. Někdo se vyptával na nějakého ztraceného psa. ...A tak se nalíčila asi čtvrt kilem makeupu, doplnila to závojem.. ...Tas meč a zvedni jím ten plášť. Samson leží tady. ...Co kdybyste tu seděla a dívala se? Filmy se hodně změnily. ...Chce, abych přijela do Arizony. Říká, že tam bude svatba stát jen dva dolary. Ušetřili bychom na líbánky. ...Madam je největší hvězda všech dob. Hvězdu nikdo neopouští. Tak se hvězda pozná.

Milostný dopis (1985)

film zajimavy tim, ze ve mne nevybudil / nezanechal zadne emoce, naprosto nic, nevim... vetsinou jsem z filmu aspon nastvany, stastny, mam spatny nebo dobry pocit ...neco. ale tohle nezanechalo naprosto nic. byl to zamer? jsem v tom sam? dve hlavni postavy (manzel a manzelka) jsou z pohledu socialni nebo psychologicke sondy rozhodne zajimave, mel jsem pro ne pochopeni, jejich charaktery jsou pekne vykreslene, ale celkove je to nejak divne propojene, zvlastni film. btw: resuscitace byla zajimava :-)

Hra na válku (1966) (TV film)

Během nedávného Ekumenického setkání ve Vatikánu vyjádřili anglický a americký biskup názor, že: Církev musí říci věřícím, že se musí naučit žít s bombou, aniž by ji milovali, neboť je "čistá" a z dobré rodiny... Během nedávného Ekumenického setkání ve Vatikánu, řekl jeden biskup tisku, že si je jist, že "jaderné zbraně budou použity moudře."...

Do Říma s láskou (2012)

woodyho nejslabsi film. opera se sprchovym koutem na jevisti byla cool .)

96 hodin: Odplata (2012)

dojemny, nepredvidatelny konec, zavrseny necekanou oslavou ziskani ridicske licence a epickou oslavou kompletni rodinky (+1) a prituknutim si se zmrzlinovymi pohary WOW! spatne sestrihana akce, prazdna a nudna, horsi to byt nemohlo.

Dredd (2012)

dempsey & makepeace hadr, klidne si muzeme predstavit / udelat dalsi zbytecny a nekonecny krimi serialek...

Anna Karenina (2012)

epicky, dlouhy a prazdny filmek o naivni blbce. zkratkovity, bez emoci, s nepochopitelnou motivaci postav (dost postav mi prislo uplne zbytecnych) a temer nulovou romanci. na druhou stranu technicky velmi zdrarile zpracovany, hlavne divadelni stylizaci (udajne proto, ze wright nedokazal najit lokace pro filmovani). ***Spoiler: smrt v kolejisti bylo vysvobozenim pro divaky, ikdyz to tak predpokladam byt nemelo .)*** dale nelze nez souhlasit s touto recenzi: http://www.fffilm.name/2012/11/recenze-anna-karenina-60.html

Útěk ze Sobiboru (1987) (TV film)

pokec nemcouru u klobas pres dva talire, zeli a piva: - Co děláš ty? Sedíš v kamrlíku a otáčíš plynovým kohoutem? - Otevřít... počkat 20 minut... zavřít... Skvělá práce. - To vyžaduje velkou odvahu, Bauere. Kolik židů jsi dnes zplynoval?