Le Havre (2011)

dlouho jsem asi nevidel jednoduchy, velmi prijemny a pozitivni film

Bídníci (2012)

malem jsem u toho porodil :-(

Lincoln (2012)

nudne, sede, roztahane zpravy z minuleho tydne..

Tetsuo (1989)

"Zahraješ si s prorážečem kanálů, děvko!" - objevil se bluray, i po letech to byla znovu epesni, cyberpunkova audiovizualni rozkos .)

30 minut po půlnoci (2012)

facepalm festival americkych oskarovych sracek byl prohlouben, bravo! hodina bezvyznamnych, nudnych vyslechu (prolozenych zbytecnyma scenama i hlaskama) - zrejme ilustracni dukaz, ze amici se museli fakt nadrit, kdyz po bin ladinovi patrali? nasleduje nepochopitelna, srackoidni a zmarena mise uvnitr americke pevnosti, kde krome 6 vojaku umrela matka 3 deti! (po jednom posezeni u vinka, po ni musel do konce filmu existovat aspon wallpaper jako dukaz, ze na americke hrdinky, ktere se zbytecne a nepochopitelne obetovaly vlasti, se nezapomina). prichazi nezbytne nutne / urputne rvani sefika cia u velkeho stolu na tema kolik jsme promrhali milionu, umrelo 3000 amiku a my jsme zabili jen 4 jejich vudce. no a po cca hodince prichazi z cisteho nebe "projela jsem to systemem a tohle mi vypadlo, takze to musi byt ono" od postavy, ktera si "zahrala" jen, aby mohla prednest tuto hlasku, aby dalsi hodinu mohli behat po meste s gsm radarem, hlidat barak, dokazovat si a presvedcovat prezidenta, ze to musi byt fakt ono kvuli tomu, aby kyvnul k utoku. zaverecnou 30min akcni scenu jsem nepobral vubec, i presto, ze kamera byla fajn. zabili jsme ho, hura! kathryn u mne klesla a jessicu nekdo mohl opevovat za jeji herecky vykon nebo nedej boze nominoval na oscara?! zomG! ...vystizny comment od verbala :-)

Argo (2012)

usa maji urcite tajne ministerstvo pychy a hnoje a ted poverili afflecka, aby tupym spoluobcanum znovu poradne namasiroval ega. jedine co tady je pozitivniho, jsou scenky jak si s goodmanem a arkinem delaji prdel z hollywoodu napr. "vsichni tam lzou" atd. a cele to hned umlati (behem celeho filmu) tim, ze pouziji vsechny klasicke hollyshit postupy, klise a velkokyce az to smrdi tak, ze si clovek musi rvat vlasy (pokud jeste nejake zbyly z podobnych "filmu"). vitezstvi, americke vlajky, stastne setkani s rodinkama, vyhlasovani vitezu, rozdavani medaili, paneboze! kdo se na to ma porad divat? tak jednoduchy a tupy scenar + provedeni je az k nevire, zvlaste vzhledem k mistnim hodnocenim. ikdyz musim uznat, ze nektere momenty a herecke vykony byly technicky provedene vyborne, nicmene na celkove dobry rating nestaci. historii do detailu zkoumat nehodlam, ale spis bych rekl, ze to mohlo byt maximalne inspirovano skutecnymi udalostmi nez rekonstruovano podle skutecnych udalosti. naposledy jsem se presvedcil, ze ty smesne sosky nic o kvalitach filmu nerikaji a nikdy nic rikat nebudou - neni to nic vic nez show vyhajpovanych figurin, platicim oveckam.

Salvador (2006)

strasne plytky a povrchni film. pokud mel byt emotivni, tak dramaturgie naprosto selhala (dokonce i na konci, ikdyz samotny smrtici instrument byl zajimavy); pokud mel byt historicky a chtel ukazat salvadora v ramci jeho boje proti rezimu, tak to se uz vubec nepovedlo a bezny divak neznaly historie zrejme nema sanci pochopit souvislosti ani motivaci salvadora.