50x a stále poprvé (2004)

Adama Sandlera můžu. Navíc spolu s Drew Barrymore tvořili povedený pár. Opět skvělé sandlerovské scénky, spousta vtipu, ale bohužel sem tam něco trapného, což k tomu neodmyslitelně patří. Ale rozhodně příjemný oddech.

Zajdalen (2003)

Bomba! Toto dílko mě úplně pohladilo po duši. Tento filmeček není úchylný! Co je na tom úchylného? Mě to příjde normální (možná jsem taky úchylný?!). Každopádě jak jinak než nádherné zpracování animací a roztomilá zvířátka dělají z Boundin' krásnou podívanou, na kterou jen tak nezapomenete.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Jeden z nejlepších válečných filmů vůbec. Takto krutý obraz války jsem ani nečekal. Ridley Scott je asi vážně třída. Z filmu přímo vyzařuje ta frustrace oněch vojáků a okamžitě se to přenese i na diváka. Vizuální stránka skvělá, bojové akce jsou propracované a výtečné. Navíc pěkné vrtulníky a to vše podle skutečné události.

Deník princezny (2001)

Příjemný rodinný film, který pobaví nenáročného diváka. Typický oddech. Herecké výkony pochopitelně jen průměrné, scénář pochopitelně děravý jak ementál, režie celkem slušná a děj poměrně zajímavý. Tento snímek stačí vidět jen jednou, ale rozhodně neurazí.

Vesnice (2004)

Zajímavý film se zajímavou pointou. Atmosféra byla dobrá, ne sice hororová, ale dobrá, navíc vhodně dokreslovaná sedící hudbou. Herecké výkony v pohodě. Celkově ale bohužel nic extra - film prakticky o ničem, pár nudných scén...

Collateral (2004)

Skvěle režijně zvládnutý snímek. Film má nádhernou atmosféru a moc pěkné vizuální zpracování. Děj filmu mě přilepil k obrazovce. Výkon Jamieho Foxxe byl opravdu dobrý, takže nominace na Oskara naprosto zasloužená. Trochu mi jen vadilo pár děr ve scénáři.

Training Day (2001)

Jsem trochu na rozpacích. Výkon Washingtona byl parádní, to jo, ale první polovina filmu mě příliš nechytla. Druhá byla o poznání lepší a i ta první do toho začala zapadat. Závěr jsem si představoval trochu lepší. Takže: první polovina ***, druhá polovina *****, závěr ***. Celkem slabší ****.

Kmotr (1972)

Z každého okamžiku dýchá silná atmosféra tehdejší doby a mafiánského prostředí. Skvělý Marlon Brando a Al Pacino. Geniální režie F.F. Coppoly. Takhle rychle mi 175 minut nikdy neuteklo, jako právě při sledování tohoto filmu. Knížka je ale přeci jen o něco lepší. Lépe vše vypráví a jde více do detailů - ale to je normální. Jako film ale super!

Datel Woody (1999) (seriál)

Datel Woody je arogantní, sobecký a rozmazlený fracek. Tuto postavu opravdu nesnáším a hnusí se mi její datlí smích. Vyzdvyhnout naopak musím skvělý herecký výkon tučňáka Zmrzlíka, který neustále řeší existenční problémy, jako je hlad a zima. Jen škoda, že se tučňák Zmrzlík objevuje pouze cca 1x do 5 dílů :(