Soudní síň (2008) (pořad) odpad!

Jediný kto vyťaží z tejto úbohej debilnosti sú komparzisti, ktorí si môžu zarobiť pár drobných. Každý, kto z akéhokoľvek dôvodu pozeral aspoň jeden celý diel, musí byť veľmi nešťastný a osamelý človek. Je to krásny pohľad na povrchnosť nášho národa, nielen na strane akože skutočných súdnych sporov, ale hlavne na strane divákov ktorý živia takéto povrchné vysielanie.

Zákon gangu (2008) (seriál)

Sons of Anarchy som začal sledovať po tom ako som dostal typ od kamaráta. Žiaľ očakávania boli oveľa väčšia a nenaplnili sa. Seriál sa síce snaží aby v ňom bolo všetko čo má mať, ale tým sa stáva len podivuhodnou telenovelou. Na jednej strane je hlavný hrdina Jax člen gangu a na druhej sa snaží byť tak super etický, až to vôbec nedáva zmysel. Ak to mal byť seriál o gangstroch nemali sem miešať trápnym spôsobom romantiku a pocity, ktoré sem vôbec nepatria. Každopádne jedna séria úplne stačila, ďalšiu by som pozeral len pri pocite nudy, ale keďže pozerám dosť iných seriálov nepredpokladám, že sa to skutočne stane. Verím, že moju mienku o seriály neovplyvnilo, že som ho pozeral dabovaný, ale to asi dej neovplyvňuje. Napriek tou pre snahu nie zamýšľané 3 ale 4 hviezdičky.

Předčasné vydání (1996) (seriál)

Vcelku zaujímavý (na svoju dobu samozrejme) mystický seriál s eticko-dramatickým konceptom. Ziaľ herečka, ktorá hrá slepú kamarátku hlavného hrdinu svoju slepotu hrá neuveriteľne mizerne. Celkovo obsadenie pozostáva zo samých béčkových seriálových hercov - dobre, aj keď to nie je úplne pravda, tu hrajú ako totálni amatéri.

Salad Fingers (2004) (seriál)

Jedno z najlepších diel Pána Firtha, keď som to jedného pekného večera objavil na jeho stránke Fat-Pie pozrel som si pekne jeden diel za druhým a dlho som všetkým posielal link. Hudba je od Boards Of Canada, song Beware The Friendly Stranger.

2030 CE (2002) (seriál)

Taký dobrý nápad a tak strašné spracovanie.

Pan Am (2011) (seriál)

Americká televízia ABC na tento rok pripravila nový seriál zo 60-tych rokov, pravdepodobne na základe úspechu seriálu Mad Men. Ako napovedá názov, bude sa jednať o mimoriadne úspešnú leteckú spoločnosť, ktorá v 60-tych rokoch zásadne ovplyvnila leteckú dopravu v Amerike. Pan Am predstavuje nejvyšší štandard a luxus, zoskupuje nejlepších pilotov a nádherné ale aj vzdelané a svetaznalé letušky. Tvorcovia sľubujú vášeň, žiarlivosť a intrigy. Po zhliadnutí pilota som nadšený, takže sa púšťam do dalšieho sledovania, verím že sa mám na čo tešiť.

Akira (1988)

Príjemný neo Sci-Fi anime príbeh, nešetrí akciou a naturálnosťou. Akcie je na môj vkus príliš veľa a navyše navodzuje neznesiteľnú zdĺhavosť. Naturálnosť naopak umocňuje silu deja a dáva nádych reálnosti. Neuveriteľne silné sú scény keď Tetsuo začína pociťovať silu Akira, alebo keď mu zmäsitie polorobotická ruka, celkovo animačne prepracované do dokonalosti. Určite sa oplatí vidieť aj pre nefandov anime.

Lovci mozků (1998)

Napriek tomu, že film je adaptáciou jedného z mojich obľúbených Sci-Fi autorov, nečítal som knihu / poviedku na základe ktorej toto bolo nakrútené. Preto neviem objektívne posúdiť či je to vhodným obrazom jeho diela alebo nie. Každopádne film je to priemerný až podpriemerný.

Zločin (2011) (seriál)

Po pilotnom diele seriál vo mne vyvolal očakávania a nádeje, že sa bude jednať o podobný skvost ako Twin Peaks, keďže prostredie a hlavné postavy tomu nasvedčovali. Žiaľ k naplneniu tohto optimistického očakávania nedošlo a po 10-tich dieloch môžem povedať, že ma Killing postupne začína strácať. Neviem ako to vyjadriť ale najako ma nenapĺňa, jednoducho niečo tomu chýba. Pôvodné vyšetrovanie vraždy Rosiel Larsenovej sa v priebehu deja nepochopiteľne a podivne vytratilo do úzadia a vlastne neviem čo je skutočnou pointou. Snáď sa jedná len o neprimerane dlhé upútanie do deja, inak si to neviem vysteliť. Každopádne seriál pozerám ďalej a s potvrdením druhej série sa teším a verím, že ešte budem môcť niekedy tento komentár upraviť.

Dievča za milión (2004) (pořad) odpad!

100 bodov, taka kravina si nezaslizi ani odpad!