Zákon gangu

• USA Sons of Anarchy (více)
Rozhovor 4 - Theo Rossi
USA, (2008–2014), 79 h 33 min (Minutáž: 39–81 min)

Tvůrci:

Kurt Sutter

Charlie Hunnam, Katey Sagal, Mark Boone Junior, Ron Perlman, Kim Coates, Tommy Flanagan, Theo Rossi, Maggie Siff, Winter Ave Zoli, Johnny Lewis, Emilio Rivera (více)

Série(7) / Epizody(92)

SoA je motorkářský gang působící ve fiktivním americkém městě Charming u mexických hranic. Gang vedený Clayem (Ron Perlman) a jeho nevlastním synem, hlavním hrdinou, Jaxem (Charlie Hunnam). Živí se převážně obchodem se zbraněmi. Seriál mapuje působení gangu, obchody se zbraněmi, Jaxovy pochyby o směřování gangu, osobní spory mezi členy, do kterých zasahuje v neposlední řadě rodina. Největší hrozbou pro SoA je však agentka ATF a místní zástupce šerifa. (Sonnik)

Rozhovor 4 - Theo Rossi

SamVimes

Sons of Anarchy se mohou chlubit prvotřídní péčí o postavy. Jak z hlediska jejich vývoje, tak jejich vrstevnatosti, tvůrce seriálu Kurt Sutter si totiž na svých postavách, jejich přezdívkách, vztazích a příběhovém pozadí vždycky dává zatraceně záležet. Na ploše sedmi sérií se tady rozehrává výborně gradované drama o lásce (nejen romantické), o rodině, přátelství, loajalitě, ale také o nenávisti a pomstě. Drama plné drsných, stylových i dojemných scén, jež jsou vždy skvěle odehrané, ať už jde o veterány jako Ron Perlman a Katey Sagal nebo Charlieho Hunnama v dokonale padnoucí hlavní roli. Navíc mají Sons of Anarchy jeden z nejlepších písničkových soundtracků, který své převážně bluesrockové, rockové a občas metalové skladby neutíná rychle, ale nechává je patřičně vyznít. Pokud je rovnou nepoužije jako podkres do Sutterových takřka trademarkových dlouhých a skvěle sestříhaných koláží. ()

MzK

Konečně seriál pro mne. Zatím jsem u první série a spokojenost. Není to obyčejný seriál typu přátelé (jak jsem potkal vaši matku, tbbt…) ani klasická kriminálka (kobra 11, odložené případy, kriminálka město…) ani z doktorského prostředí (dr Hause, ordinace). Je to originální seriál o motorkářském gangu. A to se mi líbí. drogy, zbraně, ženský, motorky, msty, policie, úplatky, boj o území. ()

Attta

"Můj ty Bože",bych řekl, kdybych byl věřící! Co to zase udělali za idiocii v té naší slavné USA!!!! Větší potupu motorkářů jsem ještě neviděl! Jak mám rád choppery a ostatní motorky (přesto, že motorkář nejsem), tak tento seriál si mě teda vůbec nezískal, protože k danému tématu nemá ani trochu úcty a jak už je u takových typů seriálů zvykem vezmou určitou skupinu lidí a pro díváky je hážou všechny do jednoho pytle!! Nezkoumal jsem seriál tak do podrobna, ale tipuju, že to má být něco jako obraz motorkářského gangu Hell Angels, ale nemyslím si, že by se jim to zrovna nějak extra povedlo a to nehledě na realistickou a logickou stránku celého seriálu! ()

Gothar

1. séria - 80 % 2. séria - 95 % 3. séria - 90 % 4. séria - 80 % 5. séria - 80 % 6. séria - 80 % 7. séria - 70 % Veľmi dobrý seriál, ktorý naplno využíva potenciál prostredia, v ktorom sa odohráva. Všetko už bolo napísané, ja len potvrdzujem, že prvá séria je síce dosť dobrá, ale aj tak slabá v porovnaní s nasledujúcimi. To lepšie príde potom. Škoda, že od 4. série sa priebeh ďalších sérií opakuje ako podľa šablóny. Finálové diely z každej série sú super, ale ostatné na nich nemajú. Stále sa to dobre pozerá a príbeh je zaujímavý, ale na plné hodnotenie to nie je. Sklamaním je posledná séria. ()

Slasher

S01: Ha! Konečně jsem se, sedm let ve skluzu, dostal tady k tý vidlácký, skrz na skrz američanský kultovce a jo, táhne od samýho začátku. Kombinace maloměstský Kalifornie a drsňáckýho gangu kde nechybí správný psanecký charisma - baví. Pravidelně je to krvavý, sranda, nechybí zvraty a příběh jde neustále nějak kupředu, herci top (v čele Perlman) a fakt, že kdo je tu vlastně klaďas (...) taky hraje do karet :) Měl jsem problém jen se zmateným hlavním hrdinou a jeho nudným milostným životem, ale poslední dva díly obrat a snad se to zlepší do příště. Celkově dobrej potenciál, může to být jak strhující, tak rozmáznout se v šedej průměr. 80% S02: Do hry vstupují arijští bratři s krásně ultra zarputilým výrazem Henryho Rollinse a SAMCRO zápolí nejen se šmejdy různých barev a stran zákona, ale i nedůvěrou ve vlastních řadách. Mouchy první série jsou vesměs napraveny (Jax, telenovela), pár postav jde zajímavě o kus dál, jen se mi to místy zdálo až moc zamotaný, děravý v logice a zvláštní z hlediska chování. "Vězeňský" díl asi nej. S chutí pokračuju. 80% S03: Sezona, která má mdlejší začátek, výlet do Belfastu vnese s jiným prostředím a párem nových postav i jakž takž rozmanitost, dopadne to zajímavě, představí se rusáci a závěr čekejte velkolepost. Chce to ale něčím nakopnout. 75% S04: Stalo se. Po všech stránkách dosavadní vrchol seriálu. Už hned úvod všechno vykolejí, posune kus jinam, přičemž smrdí čerstvou krví. Hlavní hrdina se ostříhal a pochlapil, skvělá je postava podivína Pottera, příjemně působí i nový šéf Charming PD, rozbil mě Hoff a třešní na dortu samozřejmě Machete Trejo. Absence slabších chvil a opruzů, konečně se to pořádně semele, zvlášť v E10 a 11. Přišlo mi, že všechny ty vztahový sračičky z let předtím se tady konečně vyplácejí, že kolem všech hlavních postav se tu událo něco hezky zajímavý, a umělo to být i nepředvídavý. Jo... level up, doposud fajn, tady teď HUSTÝ. 90% S05: S vyšším očekáváním přišel zatím nejslabší ročník. Připadalo mi, že si tu autoři nevěděli rady kam dál, nebo se vydali špatně a spoustu věcí ohráli, postavy tak omrzí (především Jax). Čím naopak pětka vyniká, je hodně slušná míra násilí, rozsvěcí to tu sympaťák Nero, kozatý úlet Waltona Gogginse k nezaplacení. 65% S06: Klub usiluje legalizovat byznys a nevyhnutelná tragédie spěje k vrcholu, prvních pár dílů chrrr, ale pak to graduje až k velmi intenzivní koncovce a dočkáme se dvou velkých smrtí. Jaxe už jsem jako bezcharakterního ztracence odepsal a nad jeho věčným "promise" jen podrážděně kroutím hlavou, přeju mu nic než ten nejtvrdší pád na držku. Ale ač je ten seriál na 90% plný idiotů, pořád umí vzbudit zájem jak to s nima dopadne. Jdeme do finále... 80% S07: Celý seriál měl hned několik míst, kde jsem ztrácel pozornost a nedívat na to ve dvou, třeba bych se býval zasekl, ale pokud to dotáhnete až sem, k poslednímu dílu velmi dobré poslední série, kde za tónů odrovnávající "Come Join The Murder" všechno dopadne jak má (SPOILER), přesahově, a z těch Vašich 92 hodin bude dobrá investice. Jak čistě do zábavy, tak i hlubších témat typu rozpolcená mentalita gangstera a jeho životů, zákulisí vztahů zločineckých organizací a strážců zákona, či nevyhnutelnost osudu... Enjoy ;) Potěšila delikátní rolička MM a ještě bych rád řekl, že moje celkově oblíbená postava byl Nero Padilla s hrozně správňácky charismatickým Jimmy Smitsem, a cením ten charakter moc, protože do všeho vnesl přesně ten typ "světla", jaký mi tam jinak tak chyběl. Oblíbil jsem si Gemmu (ač do rodiny ani zaplést se s ní bych nechtěl) a moc zajímavý pro mě byl Otto, jednak z hlediska psychologie a jakou úlohu sehrál, ale i proto, že ho hraje sám autor SOA, Kurt Sutter - slušná vytříbenost. 90% "The lies caught up to all of us, man... / When the time comes, she needs to tell my sons who I really am." () (méně) (více)

Galerie (2 445)

• Katey Sagal hraje ve filmu Gemmu, drsnou motorkářskou "matku rodu" Sons of Anarchy, která se bez obav postaví i mužům. Málokdo ví, že je také dabérkou postavy Leely v animovaném seriálu Futurama (od r. 1999), která má v povaze stejné způsoby chování. (c.tucker)
  • Ve 4. epizodě 3. série Tig (Kim Coates) navrhuje Gemmě (Katey Sagal), aby si obarvila vlasy na zrzavo. Sagal se proslavila rolí zrzavé Peggy Bundové ze seriálu Ženatý se závazky (od r. 1987). (Chibs)
  • "SAMCRO" - Sons of Anarchy Motorcycle Club, Redwood Original. (hlavi)

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

20.10.2022

Kurt Sutter svoji tvůrčí štaci u stanice FX zakončil nešťastně, když byl vyhozen poté, co se údajně nechoval ke svým kolegům a podřízeným úplně nejlíp. Autor seriálů The Bastard Executioner, Zákon… (více)

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

01.12.2021

Kurt Sutter, scenárista a tvůrce kultovního seriálu Zákon gangu, oznámil nový seriál. Ten tentokrát vytvoří pro streamovací službu Netflix, ponese název The Abandons a bude se jednat o westernové… (více)

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (více)