Zeitgeist: The Movie (2007)

Rozhodne jeden s najlepsich dokumentov, verne zachytava krestanske sialenstvo, pseudoterorizmus a fungovanie americkej (zial celosvetovej) ekonomiky. Vsetci ktory nenajdu v dokumente vela pravdy su uz zial prilis zaslepeny aby vobec este nejaku pravdu videli (tymto odporucam uz nepozerat ziadne dokumenty a zamerat sa cisto na vymyvanie vlastnych mozgov).

Extra (2010) (pořad) odpad!

Extra pi*ovina.

Seriózní muž (2009)

Coenovci nesklamali a predviedli ako obvykle film s neopakovatelnym dejom, plny uzasnych hereckych vykonov. Scenar si rovnako zasluzi spomenut aj ked uz bol odmeneny nominaciou na Oscara.

Václav (2007)

Tento film nie je prepadákom len vďaka bravúrnemu hereckému výkonu Ivana Trojana. Typicky české scenáre začínajú českému filmu vadiť.

Událost (2010) (seriál)

Myslím že "The Event" trochu kopíruje scenár iného úspešného seriálu, síce "Lost". Ale to je v dnešom seriálovom svete asi pochopiteľné. V Prvom diely máme možnosť stať sa svedkami navodenia záhadnej atmosféry plnej rýchlych zvratov hlavne za použitia retrospektívneho deja. Príbeh je rozdelený na tri dejové línie, ktoré sa v závere stretávajú, čo vedie samozrejme aj k vyvrcholeniu celej prvej epizódy. Na oslave pri pláži, je prezident USA dôrazne vyzývaný k zrušeniu vyhlásenej amnestie pre väzňov držaných v utajovanom arktickom tábore, na čo však nehodlá pristúpiť. Dochádza k náhlej evakuácii. Jej dôvod je každému ihneď jasný, keď sa nad morom objaví rútiace sa lietadlo približujúce sa ich smerom. Krátky moment pred kritickou zrážkou sa pred lietadlom zhmotní dimenzionálna špirála, v ktorej zmizne. Všetci sú zachránení a určite hlavne šokovaní, nastáva otázka čo sa vlastne stalo. Pilotný diel nabáda diváka aby zhliadol pokračovanie. Toľko očakávania pred druhým dielom. Po ukončení prvej série, teda 22 dieloch mám zmiešané pocity: na jednej strane som zažil pár sklamaní vďaka nedotiahnutým detailom v deji a priebežne sa z hlavného hrdinu stáva ďalší MacGyver. Na druhej strane som trošku zvedavý čo sa stane, ale tak už sa to ku koncu sérií robí, aby diváci čakali na pokračovanie. Tu do hry ale vstupujú producenti a dávajú jasne najavo nespokojnosť so sledovanosťou: seriál je zrušený, rokuje sa o odkúpení inou stanicou.

V (2009) (seriál)

Tomuto remakeu sa mozu nadsenci Sci-Fi jednine tesit. Verim ze nesklame pretoze orignal bol na svoj cas dokonaly. Zial ocakavanie sa nenaplnilo a remake postupne stracal stavu a zacal sa zamotavat. Dnesny divak ma uz predsa vacsie ocakavania. Necudo ze serial bol zruseny.

Kancl (2005) (seriál)

Tak velmi nudne a zle az je to putave a dobre.

Práskač (1998) (TV film)

Prekvapivo vela hercov v tomto filme si neskor zahravo v mojom oblubenom mob seriali sopranovci.

Impostor: Živá zbraň (2001)

Spracovanie je mozno slabe ale pribeh je napeckovany akciou. Rozhodne dobre scificko.