Ripley - Lucio (2024) (epizoda)

Oukej, touhle epkou se Ripley právem vyzdvihuje mezi to nejlepší, co prozatím letošní seriálový rok přinesl. A to jsem vedle Šóguna nečekal, že mě ještě v jarní sezóně něco tak sejme.

Ripley - La dolce vita (2024) (epizoda)

Vlastně na mě od časů Bílého lotusu nic nedýchlo tak správně italsky a to jsem nedávno viděl ryze italský film v ryzí italštině. Až Ripley mi ale i přes svou černobílost prodává veškeré italské stereotypy tím správným způsobem a už jeho knižní tvůrce si pro jeho pohnutky nemohl vybrat lepší destinaci.

Ripley - Sommerso (2024) (epizoda)

Na obecných procentech už je znát, že nastavování expozic strřídá jednání a zběsilejší děj a Ripley ukazuje svou pravou tvář tak, jak každý fanoušek očekává. Jediné v co doufám, aby se vlivem zdejších událostí neztratila postava Dakoty Fanning někam do úplného pozadí.

Ripley - Sedm milostí (2024) (epizoda)

Ripley je pomaloučkým slowburnem, co se chystá uspat všechny, jež odmítají hrát jeho hru. Já jsem ale jak na trní, kdy začne se svými figurkami hýbat proti směru jejich vlastní trajektorie a pak se začnou dít divy. To černobílé zpracování atmošku jedině umocňuje, byť je škoda, že se nemůžeme dostatečně pokochat krásami italského pobřeží.

Ripley - Je velmi těžké vás najít (2024) (epizoda)

Ripley si na nic nehraje od samého začátku a dává jasně najevo, že nebude pro mainstreamového diváka, co kliká na první věc, jez na něj na Netflixu vyskočí. Je ale výbornou volbou pro večerní projekce pro ty, co nejen viděli a užili si film s Mattem Damonem, ale i pro fanoušky Andrewa Scotta, kvůli jehož výkonu v Sherlockovi jsme zde především. A pozitivní externalitou je Dakota Fanning, která s třicítkou na krku dozrála do krásy.

Simpsonovi - Speciální čarodějnický díl (2000) (epizoda)

Zapřísahám se, že nějakých 8-10 let nazpátek jsme se ségrou jely právě tyhle série po té 10. nejčastěji a přitom jsem neviděl jeden z těch fakt vtipných speciálů, kterému nevévodí jen Homer, co se potřebuje dostat do nebe, ale i smělá parodie na nejrůznější klasické pohádky a naštvaní delfíni, coby zkáza pro lidské pokolení.

Simpsonovi - Speciální čarodějnický díl (1999) (epizoda)

Poslední dny jsou Simpsonovi jediným seriálem, který stíhám alespoň u jídla a zjišťuju, že se najde nejeden postarší čarodějňák, co si buď vůbec nepamatuju nebo jsem ho viděl pouze útržkovitě v televizi. Zdejší variaci na I know what you did the last summer jsem si pamatoval hodně matně, ale třeba poslední povídku o tom, jak Homer způsobí zkázu světa, vůbec.

Simpsonovi - S Homerem přijde zákon (2002) (epizoda)

Homer dělal strážce zákona už několikrát, koneckonců to dokazuje jeho zdejší vtipný výčert všech možných i nemožných profesí, jimž se věnoval. Celkem smutně (i když samozřejmě vtipně) je tu odkázáno na to, že v nejvyšší nouzi všichni stahují uši, viz scéna v kostele, kdy Homer žádá o spolubojovníky.

Simpsonovi - Křeslo pro Homera (2002) (epizoda)

Simpsonovi já doháním hlavně kvůli okatým parodiím na nejrůznější filmy a ta zdejší na Zelenou míli je jednou z vůbec nejtrefnějších. Miluju to

Simpsonovi - Malá vysokoškolačka (2002) (epizoda)

Virus Panda a Bartova izolace hodně zastiňují primární linku epizody, ale vzhledem k tomu, že já Lízu moc nemusím, jsem s tím jedině za dobře.

Časové pásmo bylo změněno