Rychle a zběsile 6 (2013)

Pořád stejně rychlé, pořád stejně zběsilé a i přes množství nelogických momentů sem byl nadšen. Naprosto splnilo mé očekávání. Škoda že další díl už bude bez toho nejlepšího.. S filmovou kariérou se ale rozloučil ve velkém stylu. Silné 4* s konstatováním, že žádný další díl už nebude jako ten předchozí.

Nevyřízený účet (2013)

Velmi povedené akční béčko s parádní dvojicí Statham - Franco. Poklidný rozjezd zakončený solidní mlátičkou. Statham je vatař a mně se to líbilo. Silnější 3*.

Kapitán Phillips (2013)

Asi by to nebylo čistých pět, nebýt Hankse. Takto ale bez menších výčitek maximální hodnocení můžu dát. Napínavé i když člověk tuší jak to skončí a skvěle zahrané. Navíc, jak už sem napsal, Tom je skvělý a vžil se do role parádně. Rozhodně doporučuji. Možná bych ubral stopáž, ale není to výtka. Další plus si snímek určitě zaslouží za úctyhodnou autentičnost...Jestli se někdy podívám znova? Ale určitě ano :)

Hanebný pancharti (2009)

Ja ani nevím proč toho Tarantina nemám rád :) Sem spokojený, že jsem se přemohl a i přes to, že mě jako režisér nikdy nebavil (Nespoutáný Django vyjímkou), tak tady se nebojím dát plný počet. Dokonce o kousek lepší než právě zmiňovaný Django, a to i přes to, že v Djangovi hrál geniální Dicaprio. Skvělé kulisy, herecké výkony (Pitt a Waltz byli TOP !) a samozřejmě paradní scénář i režie. Jo jo, já se fakt bavil. PS: chválu má ode mě i Komisař Rex (Gedeon Burkhart), Schweiger a Fassbender ! Až mě mrzelo, že se moc neohřáli.

Méďa (2012)

Tohle mě bavilo :) Medvěd je skvělý a Mark mu výborně sekunduje. Název i začátek filmu vypadá dost dětsky, ale dítěti bych to teda rozhodně nepouštěl :) Dostalo se mi trochu víc zábavy než sem sám čekal a proto dám i ty 4* .

Benga v záloze (2010)

Po většinu času spíš nudný film. Slabé tři hvězdy za Marka a pár světlých míst. Na nedělní odpoledne budiž. Nicméně znova už to vidět nepotřebuju.

Vlk z Wall Street (2013)

Dokonalé režijní, scénáristické i herecké dílo. Žádné hluché momenty a dlouhá stopáž uteče jako voda. Pro mě rozhodně film roku a očekávám, že se oskaři pohrnou hlavně tímto směrem. DiCaprio předvedl svůj nejlepší výkon. Jeden z filmů, na který se podívám klidně několikrát. Prostě paráda.

Na život a na smrt (2013)

Pětice skvělých herců a true based story po "americku". Musím říct, že se mi to ale líbilo. Až na pár chvilek je to autentické a velmi atmosferické. Vše podtrhuje skvélá hudba. Peter Berg si zaslouží pochvalu. Není to čístých pět, ale za Marka, Bena a ostatní těch pět dám. Zase o něco více nesnáším ty talibanské d*vky...

Zelená míle (1999)

Velikost Franka Darabonta na filmových plátnech nezná rozměrů. Hlavně tedy ze žánrů vězeňských dramatů. Další filmařský skvost a důkaz, že Frank zatraceně dobře ví, co dělá. Není opět co vytknout. Scénář, režie, herecké výkony, námět, provedení. Zkrátka vše funguje jak má. I když je Shawshank jen jeden a asi i navždy bude, zelená míle mu v tomhle žánru opravdu hodně šlape na paty. 97%

Zločinec (2008)

Filmy z vězeňského prostředí mám fakt rád. A i když nebyl rozpočet kdovíjak vysoký, výsledek fakt stojí za to. Mimo hereckých výkonů se mi hlavně líbil takový realistický pohled. Viděno mnohokrát a to je asi ten největší důkaz toho, že mě to zkrátka baví. Doporučuju. Z tohoto žánru jeden z nejlepších.