• Thriller

Akce Býčí oko (1976) (TV film)

V podstatě katastrofa, neboli pitomost, hlouposcénář, nedorežie a vlastně zbytečné cokoliv dodávat.

Sobota odpoledne, počátek léta (1981) (TV film)

Čtvrtou hvězdu dávám za to, že se z fádního začátku vyklubala slušně dramatická a neotřelá látka. Jen by to chtělo možná trochu dotáhnout. Zahajský skvělej, ale kupodivu i Konvalinková a rozhodně Kodet. Syslová mohla a měla hrát víc. Zaujalo mne téma strachů a fóbií při představě, že by mohl člověk nakonec přeci jen plnohodnotně žít.

Všechny krásy života (1990) (TV film)

Nebudu ohledně hvězdiček ouplně zlej, páč je mi téma blízké, ale to zpracování bylo opravdu katastrofické. Americké prostředí, zvlášť exteriéry, českým filmařům fakt nikdy nešly, prostě porod. Nelíbily se mi ani dialogy a celé to zkrátka bylo takové devadesátkové, nejraději bych jednu hvězdu ubral.

Rodič (1975) (TV film)

Taky mi chvilku trvalo, než mi docvakly ty představy namíchané s realitou. Nicméně jde o velmi slabý a vlažný čajíček, což je vzhledem k herecké elitě před kamerou tak trochu mrhání lidským potenciálem. Škoda.

Košilka (1974) (TV film)

No, nebýt v této crazy komedii zvolněného tempa v její druhé polovině, dávám bez zaváhání pět. Umíral jsem nad večerními dreskódy zúčastněných dam, díky kterým dostala Šejbalka málem infarkt, dusil jsem se smíchy při mariášových hláškách, dostal mne nápadník Termerové se svými fetišistickými sklony a také vynikající Alois Müller, který měl bezvadnou zkušenost s přísadou, obsaženou v drůbkové polévce. Po dlouhé době vynikající, pro mne premiérová, inscenace z českých luhů a hájů. Super.

Daleko od stromu (1982) (TV film)

Taková "neurazí nenadchne" blbina, která je od reality tehdejší doby vzdálená úplně stejně jako od současnosti. K líbení nebylo v tomto snímku defacto nic, snad tedy jen ten Potměšil coby sympatickej bažant, jinak velmi podprůměrné.

Magdalena Dobromila Rettigová (1961) (TV film)

No, měl jsem tak trochu mezeru ve vzdělání nebo přeci jen už slabší paměť, ale i já opravdu vnímal Rettigovou především jako takového Pohlreicha v sukních a autorku té bichle o vaření. Jednalo se však vskutku o nefalšovanou obroditelku a vlastenku, která se může směle řadit k takovým pěstitelům češství jakými byli Jungmann, Dobrovský či Palacký. Divadelní hra, která se odehrává prostřednictvím televizní obrazovky, nepostrádá z těch divadelních zvyklostí vpravdě zhola nic. Skvělé masky a kostýmy, autenticky vyhlížející herečtí představitelé šosáckých rolí, kulisy a také staromilské záběry detailů obličejů, včetně jejich pitvoření při vyjadřování emocí. Prokládaná němčina byla půvabná především při dialozích Pivce a Waleské. Obsahově jde spíše o povrchní banální příběh, který mne příliš nezaujal.

Bitva na kopci (1987) (TV film)

Taková jednoaktovka prostřednictvím televizní obrazovky. Nic extra, ani herecké výkony neoslnily. Avšak obsahově je toto dílko nadčasové až běda. Sám jsem byl svědkem podobných "rozepří pro rozepře" nesčetněkrát a to jste pak vlastně tak trochu v roli nebohé Nadi Konvalinkové, byť jsem si u toho vždy užil i kus až zvrácené zábavy. A zde jsem se tedy pobavil opět a nostalgicky zavzpomínal na mladší léta s testosteronovým nábojem. Být to však o chlup delší, doporučoval bych nedokoukávat.

Mít někoho do deště (1985) (TV film)

Defacto takové nic, ovšem až extrémně reálně natočeno. Třeba takový fotbálek na kluzké školní chodbě, to mě až dojalo, neb se vždy jednalo o tu nejoblíbenější činnost nás kluků hračičků. Také mne zaujal kouřící Čepek mezi dětmi, i když je to divné pouze z dnešního pohledu. Zaprvé se tehdá hulilo i na chodbě u doktora a navíc se v těch dobách "nosil" dost striktně kult dospěláků. Děcka byla tak trochu na druhé koleji aneb drž hubu a poslouchej. Vlastně kdyby to mělo pointu, popř. stopáž, dal bych i 4.

Repo Men (2010)

Slušný námět a začátek, pak ještě pár hezkých scén a to bude tak zhruba vsjó. V roce 2010 si už mohli přeci jen malinko vyhrát s artefakty budoucnosti, zabíjela mne především NEinvence u aut - děs běs. Přelomový závěr byl velmi tupě naroubovaný na předchozí děj a tak si ponechám v mysli zcela jiné Lawovy herecké kreace, které byly navíc zkombinovány i s kvalitnějšími snímky. Braga potěšila, má zajímavý kukuč.