• Thriller

Narcos (2015) (seriál)

Samozrejme jeden z nejlepsich serialů o narkomafii, jaky byl kdy natočen. Herecký predstavitel Escobara, Moura, byl víc než realistický, opravdu jsem se těšil každou neděli na další a další pokračování. Bravo.

Tři cesty k domovu (1983) (TV film)

Tak uz jsem myslel, ze mi nic pro mne noveho nemuze ct3 nabidnout a ejhle, jeste jednu mojí mezírku televizáci ucpali. Trošku plošší nedynamický počin, malinko roztahaný, pomaloučký, ale je tam spousta silnejsich momentu s jasnym přesahem do současnosti. Abrhám pro mne po delší době takový "nemocničně Blažejovitý", dosti rozervaný, rozhodně ne přiblble klaďasovitý. Třeba mne z té nostalgické vlny na novém seniorském programu jeste neco pro mě hodnotneho překvapí.

Majestic (2001)

Opet jsem se nechal napálit mistním hodnocením, tentokrat ovšem v obraceném gardu. Vysoké procento kvality pri hodnocení a totálně katastrofální podívaná. První půle typicky Keryjovská ve stylu Zvířecích detektivů a tak trochu Maskoidní. Druhá půlka hrůzně přeslazený cukrkandl o podivných tvorech, říkajících si lidé, ale absolutně bez těch typicky lidských vlastností. Zkrátka " Dušínov " jak vyšitý. A pak následuje klasické zakoncení ala ústava spojených států. Co k těm američanům dodat, prijde chripka a zapadni demokracie se zhroutí ako domček z karát. Hloupý prezident = ještě hloupější stádo. Zlatý naši komouši, naucili nás drzet hubu a krok a v současnosti nám tím zachránili život. Jo a ta role dívky hlavního hrdiny, to bylo jako co? Na tu roli existoval konkurs? Všechny oslovený holky odmítly a tak zbyla ta, co zbyla? No horší jako ze "půvabnou" kočku jsem snad jeste v zadném filmu nezaznamenal. Doufám, ze priste, az bude zas nekdo chtit natocit film se zamenou hlavniho hrdiny, kvulima jeho podobě, napadne scenaristy, ze divka, ktera ho znala a soulozila s nim, otec, ktery ho znal celý život, si sveho miláčka, příbuzného, nemuzou splest ani po deseti letech. Co treba hlas, ten muze byt klidne uplne jiny a nikoho to netrkne, jo? Booooooože!!!

Cesta (2014)

Byť povětšinou místní hodnocení odráží kvalitativní skutečnost, existují vyjímky, které potvrzují pravidlo. Viděl jsem ubohých 54%, ale nenechal jsem se odradit a dobře jsem udělal. Sice je to tak trochu příběh pro příběh, bez zásadních dramatických zvratů v dějové lince, ovšem zpracování a syrovost na výtečnou. Občas jsem se příjemně lekl, bavila mne ta nemluvnost a spíše chlapáčtější úsečný styl. No, rozhodně pozitivní filmové setkání. Mimochodem, Pearce se poslední dobou nějak utrhl ze řetězu.

Oni a Silvio (2018)

Tak tohle byla opravdu taková postmoderní parketa italských filmařů. Umělecké, fantazijní, lyrické až snové. Pro Čechy náznaková paralela s naším předsedou vlády, jinak velmi iluzorní, neuchopitelné. Krásné ženy, povalečský život italské smetánky, nádherné interiéry i exteriéry. Pár velmi zajímavých dialogů a vypravěčských monologů. Jinak spíše nudné, táhnoucí se. Vlastně mne to moc neoslovilo.

Ubohý pan Kufalt (1981) (TV film)

Velmi krátce po sobě vidím pana Munzara v další z těžkých, složitých psychologických úloh, kde hlavní roli hraje porucha osobnosti ústředního hrdiny. Bude to patrně tím, ze se česká televize rozhodla v rámci nově zavedeného kanálu ČT3, reprízovat jednu archivní pecku za druhou. Dvoudílné televizní drama pro mne bylo skutečnou laskominou. Doufám, že mám ve sledovanosti archivních lahůdek přeci jen ještě nějaké rezervy, neboli mohu se těšit i na pár posledních snímků prozatím mnou neprobádaných.

VALL-I (2008)

Tenhle, dnes uz preci jen starší animák ve stylu známých filmových kousků jako ET mimozemšťan nebo Číslo pět žije, byl pro mne překvapivě teprve premiérou. Můžu potvrdit, ze je to jeden z nejroztomilejších snímků, co jsem kdy viděl. Opravdu moc hezká podívaná. Mimochodem, opravdu nebylo možné v názvu pro českou distribuci zachování písmenka "e" a především dvojitého vé? Velmi zvláštní.

Stockholmský syndrom (2020) (TV film)

Ano, ano, po prvnim dile jsem si i ja rikal fajn, nevypada to zle, jenze prisel dil druhy a velmi pitomy zaver k tomu. Tedy zaverecne resumé: nic moc, tedy spíš nic než moc.

Posel (2012)

Na film se nikdy nedivam s jakymsi předjímáním podle toho, kdo k nemu napsal scenar, režíroval ho. Taky proč, ze? Lide jsou pak pri hodnocení a v komentářích zbytečně zklamaní. Mě se toto rozhodně netýká a za vynikající ztvárnění psychologie člověka s jasnou a příkladnou poruchou osobnosti, tleskám. Dávám krásné 4 hvězdy a snažím si vybavit, kdy jsem viděl Hádka učinkovat v nějakém propadáku.

Černá země (1985) (seriál)

Jiz drive jsem tuto serii videl v reprize, v dnesnich casech bezela na ct3. Moc pekny byl díl Jakub Oberva, těžící z neskutečného charismatu Vlado Müllera. To byla fakt paráda. Dalsi dily jiz malinko slabší, nicmene zaujal mladý Javorský v roli Kuby Sršáně. Nějak mám teď pro tu dřívější ostravskou tvorbu slabost. Jistě k tomu přispívá i báječná hudba Ládi Matějky.