• Thriller

Umění lhát (2009)

Tohle nebylo dobrý. Námět určitě fajn a dalo by se z toho asi i něco vytěžit, bohužel, nepovedlo se. Děj se zbytečně zúžil na dobývání potencionální partnerky a popis následků vyslovení několika vět o posmrtném ráji. Některé vtipné momenty byly vlastně i hodně slušné, tempo vyprávění svou vleklostí až flegmatické a hlavní hrdina připomínal herecké hvězdy z italských komedií minulého století. Zkrátka slabší průměr.

Počkej si na bílé štěstí (1987) (seriál)

No, čím dřív začít? Prišerně šroubované dialogy, které zřejmě nikdy neslyšely normální rozhovor mladých lidí, přímo katastrofální střih, který ukončoval a načínal jednotlivé obrazy jakoby zcela nahodile a narušoval tak obsahově celé jednotlivé díly, velmi nešťastné herecké obsazení mládežníků a vůbec, i na Ostravu to bylo velmi, velmi slaboučké. Jednu hvězdu ponechám přeci jen kvůli datumu vzniku, ale fakt nerad.

Billy Bathgate (1991)

Velmi prumerna zalezitost s nekolika svetlymi momenty, o ktere se postarala predevsim Kidmanová. Hoffman byl nepresvedcivy, mladik nevyrazny a cele to zavanelo tak trochu béčkem. Willise prosim ne, i kdyz chapu, ze od konce osmdesatych let jeho popularita narůstala, coz se rejžovi zrejme hodilo.

Rovnice o jedné krásné neznámé (1979) (TV film)

Tak, je to taková blbina, neurazí, nenadchne, se slušně odehraným standartem Jany Štěpánkové. Ale alespoň jsem si zavzpomínal na tu svojí madurídu v červnu 88. Věřte, nevěřte, čtyři biče jak když mrská. To se mi to pak na maturitním večírku slavilo, když se navíc konal v den mých osmnáctin.

Případy komisaře Mejzlíka - Smrt barona Gandary (1965) (epizoda)

Velice kraťoučká "čapkovina", která však nezapomněla být velmi, ale opravdu velmi humorná a až provokativně sarkastická. "Já na to už nejsem, na mě jsou ty vaše metódy příliš romantické a vznešené. Vy by jste z toho udělal případ, panečku, dobrodružný, interesantní, ale já? Maximálně tak synovec domovníka, nic víc už nedokážu."

Bratři Kipové (1979) (TV film)

Tento starší tv kousek disponoval poměrně zajímavým tématem, výborným hereckým obsazením i slušně odvyprávěnou první polovinou příběhu. Druhá půle, hlavně od místa plánovaného útěku z věznice, však byla jaksi překotná, nedovysvětlená a ejhle, ocitli jsme se jakýmsi kouzlem opět rovnou u soudu. To mi vadilo dosti a verdikt tedy zní: slabší průměr.

Případy komisaře Mejzlíka - Zmizení pana Hirsche (1965) (epizoda)

S touto filmovou drobotinou, inspirovanou mistrem Čapkem, jsem se setkal úplně poprvé. Vlastně mě to i dost bavilo a herce Vosku jsem v takovéto poloze ještě neviděl. Též herecký kolega Racek na jedničku s hvězdičkou.

Almara (1971) (TV film)

Taková roztomilá normalizační agitka o tom, ze udržovat si boční příjem drobnými kšeftíky a protislužbami, není v souladu s představou o socialistickém člověku. Somr byl tedy zas a znovu vynikající, jednak osobitým hereckým projevem a druhak i skvělou vizáží.

Malá Dorritka (1967) (TV film)

Takový, řekněme průměr. Trejtnarová v poloze, kterou již u Hudečkové neznáme. Nápaditá hudba Vadima Petrova. Trochu mne zarazil závěr s odhalením, ze Brabec byl vlastně synem Sklenčkovy mrtvé choti. Tudíž měl být nově odhaleným bratrem Trejtnarové. I žili v incestu až do smrti.

Narcos: Mexiko (2018) (seriál)

Původní Narcos pro mne začal být v poslední sérii už moc utahaný a tak jsem nové díly, příběh z Mexika, uvítal jako velmi osvěžující zpestření. Luna byl sympaťák, Peňa mi nesedl. Celkově opět dobře odvedená práce.