• Thriller

Kdo zachrání Sanne? (2018) (TV film) odpad!

Tak popořádku, v čem je ten příběh silný a emotivní? V čem je překvapivě obrazový a které jsou ty momenty, které se v dokumentech vidí zřídka? Velmi amatérský a zbytečný počin tvůrců, kteří naletěli na vějičku popularity matky hlavní protagonistky (byla televizní hlasatelkou) a kteří se současně snaží využít u ústřední postavy její pohlednosti a tím šokovat (chudinka). Příběh je však ve skutečnosti velmi prostý, nic nového neodhalující, opravdu nudný a navíc tématicky nesčetněkrát mnohem lépe natočený. Jde jednoduše o obyčejnou feťačku, která zneužívá léčebných programů za miliony z kapes daňových poplatníků. Vždy, když vyleze z odvykačky ven, udělá hned jako první krok na svobodě to, že sáhne po dalším fetu. Krátkometrážní slátanina navíc vůbec nikam nesměřuje a nenabízí divákovi ani žádné ukončení čehokoliv, fakt prázdná hrůza.

Million Dollar Baby (2004)

Původně jsem tu měl delší dobu viset "jen" čtyři hodnoceníčka, důvod byl jasný - Eastwoodova klišé. Jenže jsem snímek po čase zhlédnul znovu a ten závěr, byť není bez chyby, má fakt na plnej počet hviezd. Je tak trochu škoda, že Clint sám sebe zaškatulkoval tak natvrdo, že už si jinou polohu, než kterou předvádí ve všech svých filmech, nikdy nezahraje.

Sufražetka (2015)

Z hysterického, pardon, historického hlediska rozhodně poučné, nicméně by to chtělo přeci jen více dramatického zátahu, jakoby chybělo trošku dynamiky. Mulligan je pro podobné role zřejmě zaškatulkovaná, já bych tentokrát nikoho z herců nevyzdvihoval, jejich výkony mne nijak neokouzlily, byť sympaťákem byl jako vždy Gleeson. Zajímavostí je, že české ženy na tom byly přeci jen malilinko lépe, zhruba o deset let.

Mafie vraždí jenom v létě (2016) (seriál)

Nektere postavy si casem asi oblibite, jak uz to tak pri delsi dobe vysilani serialu byva. Podle mne predevsim Foglietta a jeji serialovy manzel Gioè predvedli moc prijemne herecke vykony. Velmi osobitym typkem a soliterem celeho pribehu je pak Scianna, v jeho podani to byla skutečně blazniva oslava let sedmdesatych. Detske role jsou typicky přemoudřelé, jednají jako dospělí, coz mne iritovalo. Celkovy dojem ze serie je tedy spise rozpacity, obcasna ubijejici rozvleklost vadi a tech negativ je tam proste vic, takze prumer.

Jak je důležité míti Filipa (1979) (TV film)

Divadelní představení s "živými" herci může jistě zprostředkovat spoustu energie, která však této tv inscenaci naprosto a zoufale schází, zvláště, když pak nezaujme v této podobě ani příběh ani výkony herců. Půvab Konvalinkové bohužel nestačil.

Dobrá rada pana Bartoše (1965) (TV film)

Poslání snímku je víceméně jasné, bohužel zpracování, dialogy ani výkon Šimonové nejsou na patřičné úrovni. Jinak, zrovna sovindela mi vadila ze všeho nejmíň.

Lék pod kůži (1988) (TV film)

Jézus, to byla volovina, byť Mrkvička je tedy profík každým coulem. Jen mi nedošlo v čem spočívá to označení "komedie".

Splynutí duší (1976) (TV film)

Nejprve dosti táhnoucí se až nudné, posléze mi začala být poměrně sympatická, pro mne nezvyklá, herecká poloha Šafránkové a taktéž poslední čtvrtina inscenace měla již jakousi dramatičnost. Syslová měla opět ženský půvab a Ráž, kterému bylo v dramatu kupodivu stejně jako mě, tedy 51, byl vlastně starcem nad hrobem - nepredstavitelné.

Svůdnice na šest (1975) (TV film)

Tedy žádnej zázrak tahle "siréna" nejni, nicméně scéna s usínajícím Menšíkem a po luštění bažicí Janžurkou je výborná, stejně jako akce u dveří Maďarky Fekete/Rosůlkové, kdy je sháňka po "šobrováku". Při vzpomínce na přiřítivší se Rosůlkovou s žárovkou se válim po zemi ještě dneska.

Díra ve zdi (1983) (TV film)

Nic moc komedie s celkem zábavnou dvojicí Kostka - Maciuchová: "Ta bude ňáká lehčí, to já poznam podle jejího smíchu!". No a pak ten Vydra, jeho hlášky si pamatuju od puberty: "Umlátila manžela hráběma!!! Ten se tak divil, že se ani neubránil!!!".