Žralokonádo (2013) (TV film) odpad!

Ten film mě naprosto nasral. Měla to být parádní masochistická zábava u přiznané sebeparodující sračky, na kterou jsem se hezky naladil, ale ona to nakonec byla masochistická totální nuda u vážně se beroucí sračky, ve které byly všehovšudy tři pokusy o vtip a žádný náznak, že by to tvůrci nemysleli vážně. Ti herci se vážně snažili hrát ve filmu, ve kterém prší žraloci. To, že hráli jak Gott po mrtvici bohužel nebylo prvoplánový, to byl odraz jejich kvality. Smál jsem se každému záběru, každé scéně a každému dialogu prvních dvacet minut, dokud jsem si myslel, že je to chtěné. Jakmile jsem zjistil, že asi není, okamžitě jsem přepnul z módu "vypatlaný kretén" do módu "náročný kretén" a začal se totálně nudit u levné televizní píčoviny, kterou bych si nikdy nezapnul. 10%

Pachuť pomsty (2014)

S nadsázkou se dá napsat, že je to Drive ze zapadákova bez okázalých póz, ale s o to drsnějšími činy stručných novodobých kovbojů. Z tohoto filmu se ovšem celosvětový hype nestane, protože v něm nehraje odbarvený playboy Gosling, ale nesmělý podpantoflák Dexter s mizerným sestřihem a knírem. Mickle po zprznění Stake Landu a WAWWA konečně napsal scénář, na který jeho pomalý styl vyprávění sedl jak prdel na hrnec. Atmosféru doprovázenou skvělou hudbou pozvolně vybudoval až ke gradující finálové dvacetiminutovce, která definitivně rozhodla o tom, že si mě tento film získal a zároveň hezky uzavřela kruh prostého ale kvalitního scénáře. Nemá smysl o tom víc žvatlat, čím méně toho předem o filmu budete vědět, tím větší je pravděpodobnost, že se vám bude líbit. 80%

Očista: Anarchie (2014)

Očekával jsem očistnou anarchii plnou perverzních jatek smyslů zbavených pokojných občanů, kteří si jednou za rok vyrazí do města vyhodit z kopejtka u znásilňování, brutálního vraždění a m(u/o)čení na každého, kdo se jim dostane pod ruku, od dětí až po důchodce. Dostal jsem jen moralizující křesťansky korektní shit s debilním scénářem, ve kterém hrál prim morální apel na diváka, který je mu v reálném životě asi stejně užitečný jako hovno v kornoutu na zmrzlinu. Očista (natož anarchie) hrála v tomto filmu poslední housle, zvláště když tu totální "anarchii" v ulicích prováděly jen perfektně organizované vládní jednotky a jedna parta zdegenerovaných školáků, jinak byly ulice zcela liduprázdné. Fakt, že je velice zlé a nemístné někoho brutálně zavraždit jen proto, že to povolují zákony, na to bych zřejmě přišel sám i bez těch stupidních dialogů, které byly celý film v podstatě jen o tom. Já se těšil na nekončící brutální riot, ve kterém morální autorita ukáže správnou cestu tím, že zmasakruje nejaktivnější zmrdy v ulicích, ne že mi o tom bude celý děj vyprávět přechytralá černá čtrnáctka při procházkách po městských uličkách a kanálech. Film chtěl diváka provést za ručičku napříč celou společností a ukázat jak by očistu praktikovaly různě majetné vrstvy obyvatelstva, včetně jejich motivací. Hezký, mám ale pocit, že tento film měl být o něčem jiném, než o sociální sondě do společnosti, která neexistuje. 55%

Signál z neznáma (2014)

Originální film s nápadem, který přes svojí viditelnou levnost dokázal chytrým scénářem a kvalitní prací s okolím zahrát hodně muziky za málo peněz, navrch přihodil celkem kvalitní triky a i na jednu vyhaslou filmovou hvězdu ještě nějaké ty prachy zbyly. Film nemá žádné pořádné kulisy ani prostředí (kancelářské prostory, poušť), přesto chvílemi zajímavou a tajuplnou atmosférou dokáže navodit dojem áčkového sci-fi, čemuž hodně dopomáhají i celkem kvalitní herecké výkony herců, o kterých jsem v životě neslyšel. Jen za to dokonalé maskování levnosti si tvůrci zaslouží uznání. Výplň děje na tom už tak dobře není, to samé jeho akčnost, a abych řekl pravdu, pointu jsem taky moc nepobral, jelikož se s nějakým vysvětlováním nikdo moc nesere, díky čemuž pak má divák na konci v hlavě asi pět variant, které do vysvětlení pointy zapadají naprosto stejně (případně všechny absolutně nijak) a může si jen hodit kostkou, která z nich film vlastně vysvětluje. Od filmu jsem ale čekal naprosté hovno, utahané nezávislé psychologické sci-fi, které mě znudí k smrti. To se ale nestalo, naopak. 65%

Zvrat: Washingtonovi špioni (2014) (seriál)

Naprosto nudný seriál z "hrdinské" americké války za neplacení daní anglické Koruně, spíše známé pod líbivějším patriotickým heslem "za nezávislost". Čekal jsem od toho přesně to, co jsem i dostal, tvrdě démonizované Brity a dobráky od kosti (budoucí) Američany. Mezi nimi pak pingluje naivní Jamie Bell, který nepatří ortodoxně ani k jedné straně, ale čím jde děj dopředu, tím více ho to táhne k té správné (těžko uhodnout, která by to mohla být, že). Má to být špionážní drama, ale je to spíše špionážní nuda k posrání odehrávající se ještě k tomu na place o rozloze Václavského náměstí, což k navození válečné atmosféry na východním pobřeží Severní Ameriky moc nestačí. Způsob špionáže je zde vyobrazen tak imbecilně (pěstitel zelí vleze oknem do baráku, otevře šuplík a ví všechno / pěstitel zelí se náhodně zeptá kuchaře na zelí a ví všechno o pohybech armády), že vlastně ani nevím, co k tomu napsat, když je ten seriál vlastně jen o tom. Pozastavil bych se jen nad trapným démonizováním Britů, kdy ustájí v kostele koně (věřící Američany tohle musí dráždit víc než vražda dítěte), znesvěcují hroby a celkově to jsou takoví nestoudní ateisté, že skoro až z oka vypadnou Francouzům (spojenců Američanů proti Britům) po velké francouzské revoluci, mimo jiné namířené proti církvi. Není ani překvapením, že dva největší slizouni v seriálu jsou britský kapitán a skotský ranger, proti kterým stojí vždy vyfešákovaný americký jizdní dragoun v plné polní a vousatý vlastenecký retard s drsným zevnějškem, ale měkkým srdcem. Směšné je i vyobrazení černých otroků, kdy patriotická zástupkyně (Američanka) kolonie, prosperující jen díky otroctví, lobbuje za jejich svobodný a pohodlný život a Britové, tou dobou se zrušeným otroctvím jim ne a ne dopřát život bělocha. Zkrátka, směšné propagandistické prvky Patriota najdete i tady, jen nebudou tak okatě řvát, ale tiše srát. Kdo by se taky ostatně chtěl chlubit tím, že jeho vlastní pseudoarmáda otrhaných houmlesáků bez výcviku, které museli mnohdy školit a dodávat disciplínu i Němci (cizinci), vlastně nebyla tak dobrá jak je učí na školách a ti černoši tvořili nejdůležitější pilíř americké ekonomiky až do 20. století a cenu pro Američana měli asi stejnou jako čerstvě rozmáznuté hovno na podrážce, že. Viděl jsem polovinu řady, nezaujala mě vůbec ničím, seriál dokoukám pouze v případě absolutního nedostatku kvalitnější alternativy. Na závěr tohoto komentáře (který stejně nikdo nedočetl až sem) musím ještě zmínit naprosto ubohé triky, které prostupují celým seriálem, aby dotvořily duch doby, ale jsou jak vyšvihnuté z televizního seriálu z 90. let. 30%

Noe (2014)

Název a trailer evokoval něco příšerně pekelného, vážně se beroucí hollywoodský blockbuster popisující biblický příběh. Nechtěl jsem něco tak očistného od ďábelského ateismu vůbec podstupovat, ale když jsem četl ty pohoršené komentáře ctihodných členů židovské sekty, kdy v jejich argumentech vévodily perly jako: "Tahle se to tenkrát nestalo, Noe je zlý!", musel jsem do toho jít! Pokud je totiž křesťan z něčeho pohoršen, zvláště z historické přesnosti příběhu, který se nikdy nestal, automaticky to musí za něco stát! A za něco to skutečně stálo, za naprosté hovno. Hned v úvodu dává Aronofsky jasně najevo, že bude chcát proti větru a nasere všechny věřící, protože celý příběh zasadil do nereálného fantasy světa, který má k Zemi asi stejně daleko jako já k nedělním návštěvám kostela. Posléze to ještě umocní tím, že postavy navleče do středověkých kostýmů a pošle je na kamenité skály a lávová pole, které mají k vybájenému biblickému Blízkému východu ještě dál. Přesně tady (bavíme se o prvních 7 minutách filmu) přestal srát věřící a začal srát mě. Od těch prvních sedmi minut se totiž další hodinu a půl nestane vůbec nic, Noe pokojně s pomocí kamenných Transformerů postaví archu, fauna mu do ní dobrovolně naskáče a nechá se uspat kouřem (vynikající vysvětlení, proč se ta zvířata navzájem nesežrala, Darrene), dojde na pár incestních rodinných debat o tom, kdo vlastně bude šukat ségru, aby pokračoval lidský druh a pak se pozvolna přejde na vrchol filmu, bitvu božích kamenů proti největším záporákům filmu s ohavnými pohnutkami - lidem, kterým je myšlenka boží genocidy cizí. Zbytek nebudu zbytečně spoilerovat, aby někdo náhodou nevěděl jak celé to neskutečné drama o záchraně žiraf dopadne. Ne, budu spoilerovat, Noe se stane schizofrenickým bláznem chtějíc zavraždit mimina ve jménu Boha, a jeho submisivní vyšinutá rodinka, která měla skončit v moři místo těch racionálních "zrůd" mu v tom nebude výrazněji oponovat. Pozastavím se jen nad jednou zmrdskou allways vložkou, kterou do filmu Aronofsky nasral. Svůj vlastní úchylný výklad víry, kdy zkombinoval vědecké znalosti a fakta, aby na ně naprosto bez ostychu našrouboval stupidní zaostalé biblické výklady o zrození světa a tím snad naznačoval, že věda může koexistovat vedle víry a dokonce jí snad i obohacovat, a to je natolik ohavné, že mu dám jen jednu posranou andělskou hvězdu, výhradně jen za to, že dokázal natočit biblický film, který nasral všechny věřící. 20%

Oculus (2013)

Další důkaz toho, že duchařský subžánr hororu je v těžké prdeli. Každým rokem díky nepochopitelné poptávce vznikají desítky duchařských filmů na stejný brdo, protože se zkrátka s tak omezeným tématem nedá pracovat originálně. V tom lepším případě je to remake staršího originálu, v tom horším nepřiznaná vykradačka všeho možného. Tento brak chtěl udělat krok dál a vymyslet něco neotřelého, neviděného a hlavně levného. Výsledek je vraždící zrcadlo, které nechává vadnout kytky v květináči, unáší psy, zvedá teplotu o pět stupňů a způsobuje halucinace lidem. Vy na ty halucinace postav budete celý film čumět a jediná forma napětí, které u toho všeho budete pociťovat, bude spočívat v tom, zda se KONEČNĚ něco stane. Nestane se de facto vůbec nic a při troše toho přemýšlení dojdete k závěru, že i tento neotřelý duchařský shit je asi stejně originální jak semeno na bukkake party. Zdejší celkové hodnocení bych bral s rezervou. 20%

300: Vzestup říše (2014)

Jedna z největší sraček, které jsem letos viděl. Historická přesnost je ve většině podobných filmů pohřbívána do hloubi země ze zcela zjevného důvodu, důkazem toho buď první díl, ve kterém se tak nějak zatajilo pár tisíc řeckých bojovníků, aby vynikla legenda 300 Sparťanů, kteří používali karate a breakdance šerm proti nestoudným mutantům z Persie. Aby ale historické reálie nabízely mnohonásobně zajímavější a zábavnější příběh než toto ohavné pokračování... Už když jsem se dozvěděl, jaké události by mělo pokračování znázorňovat, smál jsem se, protože jsem přesně věděl jak to dopadne. 90 minutové srážení na moři parodiemi na Trirémy, vše dokonale zamaskované v nepřehledné digitální bouři, aby i ten největší popcorn výmaz netušil, co se tam děje, ale získal pocit, že je to hrozná řež. Příběh nikde, zábava nikde, pointa nikde, patos všude, logika absolutně nikde, zkrátka dokonalé hovno, vyšperkované kozami Evy, která velí absolutně všemu, zabíjí nejlepší válečníky po desítkách a pak na konci chcípne a čumí do ztracena. Film je nejenom výsměch historii, je to výsměch i samotnému žánru. Absolutní hype, ve kterém se de facto vůbec nic nestane, jen pár naolejovaných gayů z posiloven máchá meči a občas vystříkne krev. Bohužel to není na rozdíl od 300 vůbec zábavné a ty boje jsou ubohé a nudné. Jeden díl Spartakuse nabízí mnohem více zábavy, kvality a promyšlenosti, než celý tento film dohromady. 20%

Vlk z Wall Street (2013)

Brilantní bláznivá komedie, ve které salvy smíchu střídají salvy stolice z dokonalého herectví Leonardka, když předvádí zfetovanou "mozkovou obrnu" a nechává si strkat hořící svíčky do prdele od Mistress Venice. Dokonale jsem se po celou stopáž bavil a dokonale jsem se po celou stopáž smál, cíl je tedy splněn? Pro Belforta rozhodně! Nejenom, že naprosto bez svědomí v reálném životě okrádal stovky tisíc převážně chudých lidí, kteří jen díky němu skončili pod mostem. Nejenom, že si žil jako král, on ještě vyvázl de facto bez trestu, napsal si o svém kokainovém podnikání knihu, vydělal prachy a nechal si natočit tuto monstrózně sebeheroizující a přehnanou autobiografii, ve které okradené odsune na periferii veškerého zájmu, aby v plné kráse ukázal opět sám sebe jako vtipného a v podstatě neškodného zlodějička a naivku, který ztělesňuje tak trochu pokřiveného Robina Hooda burzovního "obchodu". Ta "spodina", kterou opovrhoval a okrádal? Ta nemá ve tříhodinové stopáži ani roli komparzu, zkrátka neexistuje. Čas se ovšem mnohokrát najde pro jeho monology, ve kterých se uboze (a úspěšně) snaží obhájit a přesvědčit diváky, že: "musím zacílit na bohaté", případně desetiminutové proslovy, ve kterých žvatlá o tom, jak mu hrozně záleží na tom, aby se měl každý stejně dobře jako on. Belfort tedy nejenom celý svůj pseudopodnikatelský život okrádal chudinu, on pro ní o tom ještě natočil film, přičemž ho ona na oplátku vytleskala vestoje. Ani gram heroinu vyvolávajícího morální otázky, jen špinavý crack a debilní fízl, který si dovolí kurvit divákovi zábavu zatčením jeho hlavního hrdiny, aby na konci filmu smutně koukal do ztracena s nevyřčenou větou: "Proč jsem probůh nebyl jako on?". To je důvod, proč tento film, ačkoliv si ho po filmařských stránkách zaslouží ABSOLUTNĚ, nedostane tu vyjebanou pátou hvězdu ani kdyby mi za pět minut Belfort přistál na zahradě, zaplatil mi kokainem a nechal mě nakazit HIV od jeho žhavé manželky! 84%