Amazonka (1999) (seriál)

Co jako dítě žereš, to tě v dospělosti rozesmává. Tento seriál je skutečně dobrodružné Eso pro děti a puberťáky, takový drsnější Tarzan, ale v mnohem temnější atmosféře. Pochopitelně to má plno naprosto idiotských momentů jako například fakt, že bílé dítě ze spadlého letadla vede kmen amazonských indiánů, ale určité kouzlo to mělo. Je hezké vidět, že dříve se jelo na jednoduchý formát, který fungoval. Dnes se musí všechno totálně překombinovávat (LOST), aby to diváka řádně usadilo do křesla a i když daný seriál žere, sám ani nechápe co zrovna sleduje. 60%

Falling Skies (2011) (seriál) odpad!

Falling Skies postrádá vše, co by měl obsahovat moderní seriál 21. století, a to hlavně v dnešní době, kdy se seriálová tvorba začíná zpracováním i hereckým obsazením přibližovat tvorbě filmové. Srovnání s Walking Dead to skutečně snese, protože oba seriály jsou o hovně a v obou se tvůrci zaměřují na telenovelové problémky bandy debilních lidí, kteří mají představovat přeživší apokalypsy a zničený svět je jen takovou kulisou v pozadí jejich rodinných patálií. Efekty měla lepší i Hvězdná brána s Tiel´cem v čele v polovině 90. let, proto mimozemšťané nemohou nikoho vyděsit už od prvního kontaktu s divákem, natož když vypadají jako představa mimozemšťana 60. let. Pokud tvůrci nedokáží pracovat s napětím, pak seriál o invazních mimozemšťanech zkrátka nemůže fungovat. Fakt, že by někoho bavily ty banální problémy přeživších (najdi funkční motorky, najdi jídlo, najdi benzín, najdi místo k utáboření, přemísti se o 10 km dál, sbal tu holku) stojí a padá právě na napětí z hrozby, která v tomto případě nečíhá nikde, i když je vidět naprosto všude. Pokud seriál popisující postapokalyptický svět s invazními mimozemšťany dokáže po pěti dílech odrovnat fanouška postapokalyptických filmů a sci-fi o invazních mimozemšťanech, pak stojí za hovno, rozhodně nemá na zdejší hodnocení. Přelomová a ve všech směrech geniální Invaze se zrušila pro "nezájem", kdy jí sledovalo 10 000 000 diváků a tahle kardinální sračka vysraná na lidi má pokračování? Jsem zhnusen z vkusu lidí. 10%

Oprah show (1986) (pořad) odpad!

Strojená trapnost pro americké emancipované ženské publikum, která je teatrální nejenom ze strany "charismatické" Hovnach Pinfrey, ale hlavně ze strany hostů, kteří viditelně trpí, přesto se přetvařují a všichni hrozně "milují" moderátorku. To se pak má člověk divit, že tahle show je považovaná za základ současné Ameriky, protože pokud by někdo veřejně řekl "ten pořad je sračka!", je to podobné jako "nesnášim USA (jsem Američan)". Neuvěřitelný hype, který se nedá vyvážet za hranice Ameriky. 5%

Talk show bez zábran (2010) (pořad) odpad!

Představte si nádherný velký gauč, na něm posazené tři emancipované pičinky, které hážou gesta na kamery a hodinu zpovídají nudné hosty ve stylu "matka tří dětí". Pokec o hovně, kterému hrdě tleskají podplacené staré panny ve studiu. Tohle by nebavilo ani české menopauzové obecenstvo, natož jakoukoliv plodnou ženu v libovolné věkové skupině. 1,005%

Světla páteční noci (2004)

Čistě průměrný sportovní film (příběh), který by se dal aplikovat na jakýkoliv tým na světě. Když jsem při koukání vzpomínal na film Vzpomínka na Titány , říkal jsem si, že to na co koukám je jedoduše málo, aby to mohlo vydat na celovečerní film. Ambiciózní (favorizovaný) středoškolský tým má za úkol vyhrát státní mistrovství v americkém fotbale a zraní se největší hvězda týmu, to je vše! Do toho plejáda nesympatických herců a zde absolutně necharismatický Billy Bob, který celý film působí spíše dojmem uklízeče záchodků než jako trenér s respektem, který má sloužit jako zdroj vzoru pro hráče a patosu pro diváka. V podstatě každý kdo hrál v životě týmový sport zažil se svým týmem větší příběh než ten, který prožívají hlavní hrdinové tohoto filmu. SPOILER: Skoro všechno vyhrát a pak prohrát až finále přece není tak drastické (emotivní). 60%

Lotři (1992)

Dva hasiči jdou najít zakopaný poklad do starého skladiště a vzápětí jsou vyrušeni raperskou špičkou osmdesátých a devadesátých let. Ice-T a Ice Cube se s tím neserou, a tak je chtějí nejprve zabít a později podíl ze zlata. Do toho všude poletují gangsta-niggas a ostřelují nebohé skleněné okna. Člověka to skutečně tu hodinu baví, ale pak už to začíná být stereotypní jako prase. Když scénáři dochází kvalitní a oživující nápady, začíná se na povrch drát nelogičnost a tupost všech zúčastněných. Přesto se podobný druh thrillerů už moc nevidí, proto solidních 63%

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

Sledování Hvězdné pěchoty mi přerušil spánek, proto jsem viděl první polovinu v jeden večer a závěrečnou druhý den. Zatímco první půlka byla slibná, kvalitně zamaskovaná nízkorozpočtová "bomba" (nadsazené), druhá byla naprostá sračka. Jediné, co v druhé polovině drží tento film nad vodou, jsou opět velmi kvalitní reklamní masáže a propaganda. Van Dien si očividně užíval návrat ke své jediné pořádné roli v životě a trikař dělal v programu pro základní školy. Aby veškerá počítačová animace byla věrohodnější v roce 1997 než o 11 let později při současné technice mi nepříjde moc šťastné. Každopádně, scénář je správně ujetý a pokud by ho celý nepokazily megalomanské triky a příšerné herecké výkony v poslední dvacetiminutovce, tři hvězdy by si to zasloužilo. 44%

Tohle je Sparta! (2008)

Tohle je sračka! A já s tím nemám problém, protože sračka je to účelová a samotní tvůrci to nejenom parodováním své parodie sami dokazují, ale rovnou to i zahrnují do scén a dialogů: "tohle bude další filmový propadák roku". Je to slabší parodie na nejrůznější věci, reklamy a jiné shity dnešní doby a divák se jednoduše musí smířit s tím, že Scary Movie vyžraly veškeré nápady tohoto žánru a vše co po nich příjde bude zaručeně neoriginální a slabý. Na tomto filmu je sympatické alespoň to, že otevřeně přiznává svojí nepovedenost a pokud je člověk skutečně uvolněný, párkrát se zasměje i nenuceně. 50%

Za kačku svlíkačku (2009) (pořad)

Ty vole! Tento pořad je fakt jednička! Naprosté P-O-R-N-O! Zavoláte do TV a bude to stát asi jen 500 Kč, ale co se pak nestane. Dostanete naprosto vzrušující volbu jestli se chcete podívat co skrývá tajemná karta, nebo jak pevné kozy má moderátorka! "Dámy" jsou ale pokaždé jiné, jedny se nechtějí moc ukazovat, takže i když mají vysloveně napsané, že když volající nic neuhádné, musí něco sundat, serou na to a jsou oblečené až do konce. Jiné jsou zase nahé jen co začne pořad. Tyto dámy toho mají spoustu společného, všechny jsou z ulice, všechny jsou ploché a hnusné a všechny jsou totálně vymaštěné. Když jsem v deseti honil nad Peříčkem, bylo to pro mne porno největšího kalibru. Nezávidím dnešním desetníkům, že musí honit u tohodle! 15%