Šéfové na zabití (2011)

Hodně VELKÁ slabota! Komedie určená primárně pro dospělé, ale plná "vtípků" kterým by se nezasmály ani děti ze základky. Ani si teď nedokážu vybavit komedii, u které bych se tak nudil. Pokud se člověk dokáže za celý film zasmát pouze překecům, které prokládají titulky, pak je buďto totální suchar anebo to prostě není komedie. Jestli si scénarista dokázal přijít pro peníze po vtípku: "Do Mexika nemůžu utéct, protože bych nesnědl tamnější jídlo" (asi nejvtipnější hláška z celého filmu), tak nemá svědomí. Jedna hvězda za Aniston. 20%

Rain of Madness (2008)

Tropická bouře je film, který ukazuje natáčení filmu, a tento smyšlený dokument je o natáčení filmu, který se jmenuje Tropická bouře. Šílené a teoreticky zábavné, ale Rain of Madness je jen 30 minutové nudné přežvýkání toho nejlepšího z filmu a doplněné o pár scén, kterými se bavili herci při natáčení. Vtipná scéna snad jedna, možná jako bonus na DVD dostačující, ale jako samostatná složka naprosto nudné a k ničemu. (Tropická bouře se mi líbila) 20%

Útěk k legiím (2005) (pořad)

Celý dokument má velkou vypovídající hodnotu, protože ukazuje, že čím přestižnější armáda, tím větší výmaz mozků. Pokud to ovšem někdo chce vytrpět dobrovolně a za odměnu pak zabíjet v pralese, tak proč ne? Normálně uvažující člověk, který se nehodlá vzdát vlastní osobnosti nemá v armádě místo, to mi tento dokument vysvětlil celkem podrobně. Zbytek je tak trochu stereotypní pohled na fyzicky trpící muže, což se po chvíli zají. Bear zde moc prostoru také nemá, a to jsem si tento dokumentární cyklus stáhnul kvůli němu. 69%

Drive (2011)

Krásný film, ze kterého přímo srší nádech 80. let. Perfektně natočené a zahrané. Komentářů je tady jak nasráno, proto nebudu nadále zbytečně spamovat.. 90%

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Bear Grylls je pojem, který úspěšně všechny naše televize ignorují už hezkou řádku let (narážím hlavně na dokumentární ráj ČT2). Přitom právě Man vs. Wild je cool počin, který by mohl nalákat mladou generaci k dokumentárnímu žánru. Člověk, který dává parkour v přírodě, na lávovém poli, v rozpadlých budovách starých komunistických fabrik přece musí bavit každého, nebo ne? Spousta zajímavých informací, které vám pedofilní učitel zeměpisu na základce jen vyprávěl, Bear předvede hezky v praxi. No napadlo vás, že můžete sežrat syrového Lososa přímo z řeky, odříznout si určitý kus z mršiny zebry a sežrat ho bez toho, abyste se posrali a chcípli? Tenhle člověk snad umí úplně všechno. 90%

Atrocious (2010)

Nebudu zastírat, že při pár scénách jsem měl trochu staženou prdel. To ale rázem ustoupilo, když daná scéna netrvala minuty dvě, ale dvacet. Scénář je mizerný, polovinu stopáže se divák bude muset dívat na zarostlé keře a stereotypní uličky nějákého bludiště, které má asi tak stejně daleko k tajemnému prostředí jako já do redakce Bravo-girls. Závěrečné "vyhrocené" scény se nesmyslně utínají a přetáčí dopředu, aby se o minutu později mohl hodit flashback na to samé místo, ze kterého se děj posunul dopředu? Totální filmařská impotence v plné kráse! Výkony jsou ochotnické a okoukané. Tohle natočim za dva dny s nákladem tři piva a tisícovka na cigára s kámošema v Lidlu v oddělení Zelenina, a bude to stoprocentně stejně "tajemné" jako tento horor. 36%

Blackthorn (2011)

Netradiční western, který pracuje se scénářem, že z Butche a Sundance nezbylo po jejich poslední akci jen pár cárů masa, ale s klidem odjeli na koni a jeden z nich si ještě na stará kolena dopřává střílečky a vražedné jízdy na koních, kdy se trasa neměří na kilometry, ale na počet uřícených koní. Blackthorn je dost zvláštní a pomale plynoucí film, ale jako reprezentant umírajícího žánru je za poslední léta asi jeden z nejzdařilejších. Tak trochu působí jako divný kompromis mezi klasickým americkým westernem s Waynem a špageťákem z Itálie, přesto ve výsledku funguje. Pět hvězd nedám pouze proto, že mi hrozně chyběla silná postava, která by táhla film a nutila diváka k absolutní kázni při nudnějších pasážích. Pokud si vybavím western, pak si vybavím i silnou osobnost v jeho čele, důchodce mi v tomto případě nestačil. 80%

Stopy zmizelých (2008)

Námět by vskutku zase tak špatný nebyl. Nápad, že někdo někoho omráčí a pak nechá rozložit v zemi, aby ho schnilého mohl vypít jak Africa Korps ukradnutou Coca-Colu, tady snad ještě nebyl. Bohužel, tento nápad byl pravděpodobně na začátku scénáře a všechno okolo se postupně domýšlelo. Proto po celou stopáž vidíme křečovité výkony nechtěně parodující drsné kovboje, jak se prodírají stereotypní krajinou, a to je vlastně všechno. Hodinu a půl dlouhé toulání po jednom hektaru louky a lesa, které má vzbuzovat stokilometrové vzdálenosti, totálně pochcané úplným závěrem, kde se ty "monstra" konečně ukážou. Nuda 40%

The Dead (2010)

Ale! Zombies patří mezi můj nejoblíbenější hororový žánr, takže snad nemůžu být podezřelý z nějáké zaujatosti. The Dead je sterilní jak výraz mrtvol v tomto filmu. Tyhle houpající, skřípající a znuděně neškodné živé mrtvoly snad dnes už nikoho nevyděsí. Tohle letělo za Romera v 60. letech, ne v uspěchaném a náročném 21. století. Děj je tak prázdný a nudný, že jsem to v polovině filmu zalomil. Totální nuda. 20%

Rychle a zběsile 5 (2011)

Akce a tuna nelogičnosti si v tomto díle podávají ruce tak dlouho, až to člověka totálně odrovná. Nejprve jsem ty nereálné hovadiny přehlížel v zájmu dobrého filmového zážitku, ale když už prokládaly více procent stopáže než samotná akce, řekl jsem: "dost do prdele!". Tak totálně odrovat celý film vlastní neschopností vymyslet reálnou věc opřenou o skutečný svět, to jsem ještě u žádného scénáristy neviděl. Tak například odebrat otisk dlaně z látkových bikin? Nebo dvě sportovní auta jedoucí po ulicích Ria rychlostí 250 km/h s malým dárečkem v podobě 100 tunového trezoru místo přívěsu? Do hajzlu a to je jen špička ledovce. Co třeba to "nenápadné" vloupání na policejní stanici, kde ta dvojka rozřezala půlku zdiva, to jako nikomu nepřišlo podezřelé když se pak šel vysrat na hajzl? Nejsem rýpal, který šije do všeho, ale tohle bylo moc i na mě. Akce naprosto dokonalá a dokonce i ta hra na Dannyho parťáky vyšla, jen by se do ní příště mohla přidat i ta blbůstka jménem "fyzikální zákony". Chcete luxusní policejní vozy? Stačí přelézt pletivo a odjedete bez problémů. Fuck you! 60%