Poslední samuraj (2003)

Neubráním se srovnání s Gladiátorem - ten vyšel přeci jen o fous lépe. Přesto dokonalý (skoro až šablonovitý) hollywoodský historicko-dobrodružný film. Cruisova bez debat nejlepší role, tu bude jen těžko překonávat. Ken Watanabe je prostě pan herec - to nepotřebuje ani komentáře. Hanzova hudba je strhující. Gladiátorovi složil možná ještě o bodík lepší, přesto perfektní zážitek (hlavně před a během bojových scén).

Batman začíná (2005)

Pro mě nejlepší Batman (lepší než Temný Rytíř). Tímto filmem si mě Christopher Nolen definitivně získal (jeho komorní herec Bale už má můj obdiv déle). Tedy v krátkosti: režie, scénář, hudba, přerod v hrdinu, akční scény, herci (Bale, Caine, Freeman), humor - to vše je perfektní a bezkonkurenční. Jen některé bojové scény na můj vkus rychle nastříhané.

Apocalypto (2006)

Mel Gibson umí, mainstream není pro něj a jede si dál svojí cestou (a za to má u mě Gibson boda). Film má spád a nenudí. Naturalistický přístup není žádné překvapení, ale je v únosnější míře než v Umučení Krista. Těšim se s čim dalším Mel Gibson příjde příště.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Jednu * dávám za ty kopance z otočky, které nikdo jiný na světě neumí jako Chuck.

Americká krása (1999)

Zařazuji mezi filmy, které mi nesedly a nijak mě zvlášť neoslovily (připadám si pak dycky jako černá ovce na ČSFD xD ). Možná jsem jen nepochopil pointu, nebo co chtěl režisér a scénárista říct. Možná to chce vidět film vícekrát. Na druhou stranu mile překvapil kvalitní konec, který jsem si dokázal užít.

Vražedné pobřeží (1991) (seriál)

Séroš mého mládí. Co dodat, prostě Slotr v rozepatý košili v džípu narozdíl od jiných hrdinů dostává i na prdel a není superman.

Království nebeské (2005)

Vizuálně perfektní. Snaha o Gladiátora 2 jasná - avšak nedotažená. Velké finále s dobýváním Jeruzalému je pro mě jeden z nejlepších filmových zážitků historických filmů (kdo hrál Stronghold pochopí ten supr pocit). Ještě bych si tak trošku poztěžoval na prkenného Legolase Blooma, zahrál už lepší role. Jeremy Irons to naštěstí vykompenzuje.

Plechový bubínek (1979)

Víckrát už to ani snad nechci vidět. Na můj vkus nechutný.

9 (2005)

Graficky perfektně odvedená práce. V animáku je cítit výrazný symbolismus číslice 9. Atmosféra je do těch 9íti minut nacpaná k prasknutí. Zvukový doprovod skvěle dotváří ponurou atmosféru. Fandím postapo, depresivním filmům a beru tento minifilm jako dobrý protipól k animovaným komediím jako Shrek, Ice Age apod. Tvůrci přeji štěstí při vytváření budoucích, celovečerního filmu s hadrovým panákem v hlavní roli.

Sledování (1998)

Snad kdyby to pan Nolan točil teď s pořádným rozpočtem.. takle to na mě působilo poněkud lacině. Přesto dobrý debut a kvalitní začátek režisérské kariéry.