Podivný pátek (1976)

Moc pitomé, staré triky, špatná hudba. A na to, že jde o komedii, se divák prakticky ani nemá kdy zasmát (což je u komedie dost velká chyba).

Tropická bouře (2008)

Dost ulítlá komedie, na kterou musí být divák naladěn. Nejvíc mi utkví v paměti výkon a hlášky Roberta Downey Jr. předělaného na černocha. Některé jeho repliky byly tak šílené a nepochopitelné, že jsem občas nestíhal. Ale rozhodně mě Tropická bouře dost pobavila.

Péčko pro začátečníky (2003)

Klasické téma teenagerovských filmečků posledních let, ale tak ubohé provedení. Ztráta času.

Zabij, nebo budeš zabit (2007)

Jedinou opravdu dobrou věcí na tomto filmu je potenciál tématu. Jeho realizace je velmi často dost ubohá. Na spoustu věcí ve filmu vůbec nevybyl čas, některé se zase zbytečně řeší do detailu. Celkově jsem pocelou dobu nezaregistroval souvislejší linii děje, které bych se jako divák chytil. Jediné, co mě možná trochu překvapilo, je totální čistka všech lidí podílejících se na tomto "island deathmatch" - nejen samotných aktérů souboje, ale i všech v zákulisí.

Se slovníkem v posteli (2003)

Naprosto klasická zápletka jen přizpůsobená prostředí, kde se odehrává. Ničím příliš neurazí, ale rozhodně ničím nezaujme (takový ten typ: včera jsem to viděl, dnes už nevím o čem to bylo). Doporučuji jako odpočinkový film, nevadí když párkrát krátce usnete, o nic důležitého nepřijdete.

Tři amigos (1986)

Od kombinace Chase, Martin, Short jsem čekal trochu víc vtipných scének, ale úplný propadák to nebyl.

Milionář z chatrče (2008)

Perfektní hudba doprovází celý film. Jen mi trochu zkazilo zážitek, že jsem po 20 min pochopil základní linii filmu.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Od jisté doby se vyhýbám filmům Woodyho Allena, ale teď jsem se odvážil ke shlédnutí tohoto. A přiznám se hned a bez mučení, že jsem byl uchvácen. Sice opět silně konverzančí "komedie", ale úchvatné. Výborní herci, skvělá španělská kytara vyplňující předěly v příběhu. Woody mě opět přinutil zkusit i jiný jeho film, dokud zase nenarazím na něco neskousnutelného.