Vlk z Wall Street (2013)

Po dvou hodinách jsem začal sledovat hodinky. 5 minut po rozsvícení v kinosále jsem už nad filmem vůbec nepřemýšlel. Propadák to určitě není, některé scény jsou výborné. Ale celkově je to pro mě zklamání.

Neznámý (2011)

Tak nějak zbytečný film.

Gravitace (2013)

Jediný film za posledních 10 let, který mě donutil vrátit se do kina ještě jednou. A kdo ví, jestli dvě shlédnutí budou na konec stačit. Jak už uvádějí jiní diváci, tady prakticky nejde o příběh jako takový (což skvěle umožňuje opakovaní zážitku z tohoto filmu). Jde o plnohodnotnou stominutovou audiovizuální hostinu, dobře okořeněnou emocemi. Navíc neuvěřitelně se tu ukazuje, jak důležitou složkou filmu může být hudba. Nádherným momentem pro mě byl i fakt, kdy v jedné části filmu, kdy je několik desítek sekund úplné ticho, by bylo v sále slyšet spadnout špendlík na podlahu/koberec (jakoby diváci ani nedýchali). Skláním se před hlavní protagonistkou, její ztvárnění pocitu samoty v nekonečném temném prostoru je naprosto uvěřitelné. Konec filmu je neskutečně silným a obrovským vyvrcholením s nádhernou vizuální a hudební složkou. Kontrastem pak bylo, když po takové masáži a náhledu do samoty ve vesmíru, se musíte při odchodu z kina prodírat prosvětleným nákupním centrem plným lidí. Cítil jsem se jak v úlu :-)

Smrtící past (1982)

Střeštěné, plné zvratů, velmi zábavné.

Invaze (2007)

Pane jo :-( spolehl jsem se na to, že hodnocení lehce nad 60% zaručí solidní kvalitu. Opak je pravdou. Tento film má chyby na tolika místech, až to oči bolí. Jde o slušnou blbost, kterou trapný závěr jen dvakrát podtrhuje!!!

Nespoutaný Django (2012)

To je stylovka, jak má být. Naprosto úžasný Ch. Waltz, některé nezapomenutelné scény, výborná hudba. Ten konec se sice nepovedl, ale kupodivu jsem to tentokrát zkousnul. Možná proto, že už jsem byl po těch třech hodinách dost unavenej a byl jsem rád, že je konec :-) Sportovní výkon shlédnout takový film.

Něco jako komedie (2010)

Vůbec jsem předem nevěděl, co že to bude za filmek. A výsledkem byla velmi příjemná hoďka a půl. Moc příjemné a vtipné. Doporučuji.

Bůh masakru (2011)

Více jak jedna hodina ze života dvou manželských párů. Vše de facto v jedné místnosti jednoho bytu. Skvělé napsané, silné. Nevěděl jsem předem, o co půjde, ale bavilo mě to. Doporučuji, fajn konverzačka.