• Krátkometrážní

Oleg (2019)

Asi nejsilnější na celém filmu je, že něco podobného se zcela jistě za zavřenými dveřmi děje i u nás a my o tom ani netušíme. #kviff2019

Apollo 11 (2019)

O Apollu 11 jsem hodně četl, ale takhle pěkně ucelený dokument o cestě na Měsíc jsem ještě neviděl. A navíc i po týdnu si myslím že můžu celou cestu odvyprávět včetně některých dialogů astronautů. #kviff2019

Lžička (2019)

Zajímavý pohled na to co všechno znamená vyrobit plastovou lžičku. Ovšem kdyby to bylo o polovinu kratší, tak je to pořád ještě dlouhý. Regulérně jsem během filmu několikrát usnul. #kviff2019

Falešně (2019)

Váš vztah k hlavní postavě se bude měnit. #kviff2019

Třas (2018)

Ten film mě celou dobu bavil, bylo to napínavé, co se stane?... Nic. #kviff2019

Mrtví neumírají (2019)

Nehollywoodský film s bizarními postavami a chvílemi velmi vtipnými dialogy a dobrými herci. Za mě 3,5 z 5 #kviff2019

Příběh cesty kolem světa (2017)

Přes všechny výtky se mi ten film líbil, takový trochu katalog zemí kam se jet, připadně nejet podívat. Vizuálně skvělé, jsou tam vtipné momenty (stopování v Indii) tak i trochu bezvýchodné situace (Mongolsko), zkrátka jsem se nenudil, ačkoliv je opravdu dlouhý. Ale chybí mi tam nějaký průběh vztahu mezi Gwen a Patrikem. Podle toho filmu byla celá cesta vyskládána srdíčky a růžovými poníky. Že by dva lidi neměli za 3,5 roku na cestách mezi sebou nějaké konflikty a krize? Některé úseky cesty jsou jenom čárky na mapě. Myslím že toho natočili tolik že by se z něj dal udělat vícedílný dokument. Trochu mi tam chybí i takové praktičtější informace, třeba jestli měli nějaké úspory, nebo se prostě živili po cestě. Ve filmu pracují za byt a stravu, ale cestou měli i vydání. Otázek spousty, ale zůstává mi tam jedna zásadní, proč zrovna na festivalu Jeden svět? Žádné lidskoprávní otázky, ani klimatické změny, ... prostě taková roadmovie na růžových jednorožcích. Tenhle film bych čekal spíš na nějakém cestovatelském festivalu nebo přehlídce filmů.

Vítejte v Sodomě (2018)

No zas taková pecka to není, navíc tahle konkrétní skládka má asi 300x300m, ono je to patrné i ze záběrů, že tam jsou vidět stejné věci z různých úhlů. Vyvážet toxický odpad (to elektroodpad je) z EU už je dávno zakázané. Takže řeči tohle přivezl bratranec z EU jsou mimo. Je to na místě bývalého slumu, který byl dávno zlikvidován. A tuhle konkrétní skládku řeší přímo to město kde ta skládka je, protože znečišťuje ovzduší a asi 400m od ní je například plnírna Coca-Coly. Obyvatelé skládky v převážné většině nejsou Ghaňané, ale lidi kteří přišli z okolních zemí. Každopádně problém odpadů je daleko děsivější než si asi umíme představit. Ale zrovna tohle není ten správný příklad. Nakonec zkuste se podívat na to jak vypadají delty vekých zejména Asijských řek. To je nekonečný proud odpadků do moře. Vizuálně ohnivé scény z vypalování kabelů a pálení plastů je velmi vděčné, ale hlavně je podle mě ten film moc dlouhý. Hodina by mu slušela víc.