• Fantasy

Křídla Vánoc (2013)

Dobrý, dokonce výborný Český film? To je zázrak. Po sledování letošních pohádek jsem měla pocit, že už u nás nejsou herci, kteří umějí hrát. A hle - tady hráli skvělé téměř všichni! Nemůžu tomu uvěřit, ale film se mi moc líbil.

Ranhojič (2013)

Dechberoucí film. Of začátku dokonce napínavé a zajímavé. Výborné obsazení, kamera, dějová linie. Nechápu, kolik se toho vejde do dvou a půl hodiny a nechápu, jak můžou tyto dvě a půl hodiny uběhnout tak rychle.

Před úsvitem (1995)

Perfektní scénář a velmi dobré herecké výkony byly to hlavní, co drželo tento film celou dobu nad hladinou. Protože celý sestával z rozhovoru dvou lidí. A povedlo se. Hovory jsou zajímavé, často se s nimi člověk ztotožní nebo o nich musí chvilku přemýšlet, na hereckou dvojici se velmi hezky kouká. Nápad skvělý. Opravdu skvělá podívaná.

Zrodila se hvězda (2018)

Výborný film se skvělými herci. Příběh je originální, dramatický a dokonce překvapivý. Snaha nacpat do filmu vše někdy budila dojem nepříliš plynulého děje, jak se snímky střídaly velmi rychle za sebou. Celkově se mi film velice líbil, od začátku až do konce.

Duše (2020)

Nádherný, nápaditý a inspirativní film. Ano, někdy byl afektovaný, chvílemi zdlouhavý a byla tam viditelná snaha zavděčit se mladším divákům. Ale nádherně udělané prostředí, neuvěřitelně nápaditý příběh a hlavně - úžasný konec s nádherným poselstvím mě dostal a rozložil. Ano, tenhle film je prostě skvělý, vtipný a barevný i vážný a důležitý. Radujme se z maličkostí, protože to nás dělá šťastnými.

Naboso (2014)

Jeden z mála filmů, které by klidně snesly o půl hodin víc. Možná by to tady bylo dokonce žádoucí. Snímek mě bavil od začátku do konce a snad nemá žádná slabá místa. Herci byli vynikající. Velmi se podivuji nad zdejším nízkým hodnocením, protože pro mě byl film skvělý.

Město andělů (1998)

Docela zajímavý úvod, ale pak se to zvrtlo do nudy a klišé. Hlavní hrdina měl stále stejný výraz, někdy byl až trapný (nevím, jaké slovo použít, ale byl spíš k smíchu, na to, jak to bylo celé vážné). Ze začátku mi přišel docela sympatický, ale pak jsem se těch jeho výrazů začala obávat. No Mg. Ryan je standardně dobrá herečka, nic přeúžasnéhob to nebylo, ale člověk se na ni rád dívá. Film byl spíše podprůměrný, zdlouhavý a "zvraty" nebyly moc výrazné. Konec tomu nasadil korunu. Absolutně nevyvolal emoce, byl zbytečný a nucený.

Moderní doba (1936)

Tohle je něco dokonalého. Neuvěřitelně originální, vtipné, obsáhlé a strhující. A nakonec i trochu dojemné.

Cherry (2021)

Ano, bylo to příliš dlouhé, ale neuvěřitelně živé a realistické. Zajímavý námět, drsný příběh, skvělé herecky. 70% a ještě se rozhodnu, jestli 3 nebo 4 hvězdičky.