• Fantasy

Bídníci (2012)

Když máte dobrý příběh i hudbu, moc se toho na filmu zkazit nedá. Přesto bych tomu několik věcí vytkla. Myslím si, že to nebylo vůbec dobře zazpívané. Úžasné melodie jsem v tom rozpoznávala velice špatně, především tedy na začátku, až pak písně gradovaly a měly větší sílu. Opravdu je to škoda, protože všechno až na hlasy a projev herců bylo skvělé. Možná by mě film i rozplakal, kdybych se tak nesoustředila na chytání melodií písní.

Diktátor (2012)

Vzhledem k tomu, že jsem film viděla jako dítě, měla jsem z toho docela trauma. Ale nasmála jsem se velmi. To jo.

Billy Elliot (2000)

Četla jsem si svoji dřívější recenzi a stydím se. Neboť v tu dobu ve mně film nevyvolával takové emoce jako nyní, nebo jsem je jen nedokázala popsat. Snímek je vtipný, smutný, originální a nese krásnou pointu. Herecké výkony jsou více než skvělé. Jsou úžasné. A vše je podbarveno hudbou, která se tam prostě hodí. Ale především hlavní hrdina je vynikající.

Studené nohy (2018)

Něco tam vůbec nemuselo být, něco tam naopak chybělo. Jinak se ale jedná o docela povedenou komedii s praštěnými situacemi, z nichž některé jsou velice vtipné, jiné pak trapné a velice zbytečné. Často jsem si říkala, že kdyby tvůrci změnili žánr na drama, mohlo by to být lepší. Už by to však nebyla taková příjemná oddechovka.

Nadějná Grace (2013)

Byla to nuda. Hlavní hrdinka nesympatická. Ale myšlenka byla hezká. Škoda..

Návrh (2009)

Tahle komedie občas překračuje mez trapnosti, ale jinak se jedná o vtipnou oddechovku, která téměř ničím nepřekvapí a téměř ničím neurazí.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Řezala jsem se od začátku dokonce :)! Herecké výkony byly fantastické a celá komedie byla velice originální a dost přesná, co se týče narážek na popové skupiny z osmdesátek :).

Poslední samuraj (2003)

Ano, tohle je ten film, který vás zaujme na začátku a nechá vás s očima dokořán zírat až do konce. Nebylo to nijak přehnané nebo trapné. Herecké výkony byly vynikající, příběh zajímavý a jiný. Důvodem, proč ubírám jednu hvězdičku je konec, který mi, a nemůžu si pomoci, přišel trošku jako klišé. Ano, kdybych věřila té první verzi, jak dopadl hlavní hrdina, konec by byl velkolepější. Ale já věřím té druhé...

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

Osmá série mě strašně zklamala. Konec sedmé měl obrovský potenciál a mohl se táhnout ještě dalších pět, ale tvůrci ho usekli a navíc špatně.

Hra o trůny - Železný trůn (2019) (epizoda)

Ne! Takové plýtvání vším, co bylo v seriálu skvělé! Vyčerpání obrovského potenciálu postav i příběhu na takový nijaký a nesmyslný konec?