• Fantasy

Hra o trůny - Série 1 (2011) (série)

I po velice dlouhé době od zhlédnutí o seriálu přemýšlím, zajímám se a žasnu nad komplexností seriálu i knihy. Rozjezd byl velkolepý, pokračování ještě více. Postavy byly zajímavé a jiné. A celý seriál neuvěřitelně atmosférický.

Byl jednou jeden... vynálezce (1994) (seriál)

Tenhle seriál byl velkou součástí mého dětství a já si myslím, že je velice dobře udělaný a dítě si z něj spoustu věcí odnese.

Uuups! Noe zdrhnul… (2015)

Vzpomínám si, že jsem si tento film docela užívala, protože byl hezky barevný a zajímavý. Konematografické zlato to ale není, což jsem věděla už kdysi.

Iron Man (2008)

Díky Downeymu a jeho skvělému a velice charismatickému projevu, kvůli němuž bych věřila, že ten oblek má někde doma schovaný, jsem ochotna přivřít jedno očko a ačkoliv mě to, že zase naprosto promrhali potenciál a možnost opravdu originální zápletky na jednoho jediného naprosto s klaďákem nesrovnatelného (co se týče síly i inteligence) záporáka, neuvěřitelně štve, přiznávám, že efekty, první polovina i většina herců dělají z filmu film, na který se dá dívat.

Asterix a Obelix (1999)

Je zřejmé, že se jedná o velice povedenou adaptaci komiksových zpracování. Vysoký stupeň šílenosti zapříčiňuje veliké množství velice vtipných scén a herci mi tam dokonale sedí.

Život je krásný (1997)

Krásný silný příběh, o němž by se dalo dlouho diskutovat. Velice chválím tvůrce, kteří do tak vážného tématu dokázali tak brilantně vmísit tolik vtipných situací.

Dobrodružství kriminalistiky - Písmo (1990) (epizoda)

Je mi strašně líto, jak dopadla chudák služka, která za nic nemohla. Poučení: říkejte pravdu, ať to stojí cokoliv. To je sice snadné říct, ale ve skutečnosti toto splnit může být velice obtížné.

Dobrodružství kriminalistiky - Rekonstrukce (1989) (epizoda)

Až tedy na příšerně zdlouhavé monology dvou babiček se jedná o nesmírně zajímavý díl. Říkala jsem si, že to také zkusím, jestli to opravdu funguje. Radši ale s prázdnou vanou.

Zdivočelá země - Epizoda 1 (1997) (epizoda)

Na můj vkus příliš dlouhý úvod, ale se složitým tématem a obsáhlostí prvního dílu se filmaři popasovali dobře.