• Fantasy

Pohádka o Honzíkovi a Mařence (1980)

Musím s lítostí přiznat, že vývoj příběhu se mi téměř vůbec nelíbil (nahatý rytíř, divná Honzova rozhodnutí, zabitý kůň, netopýří zjev - to mi vůbec nepřijde pro děti vhodné). Ani vzhled postav se mi nelíbil. Co ale musím pochválit je animace, která byla jako vždy téměř dokonalá, celkový nápad příběhu s kronikami a obyčejném lidském štěstí (hlavně konec). Co jsem si zamilovala především byla hudba, která byla úžasná od začátku dokonce. Díky nápadu, hudbě a animaci dávám 65%.

Nedotknutelní (2011)

Pro mě je tento film fantastickou zamyšleníhodnou a často i velice vtipnou podívanou. Už jsem ho viděla přibližně pětkrát a vždy žasnu nad úchvatným příběhem, scénářem a skvělými hereckými výkony.

Bláznova kronika (1964)

Nádherný snímek plný, na svou i tuto dobu fantastickými akčními scénami. Oslovil mě i příběh plný zvratů, který v sobě nese satiristický a humorný náhled na válku. Prostě výborné.

Vánoční sen (1944)

Musím říct, že tento krátký film mě nadchnul. Vím dobře, jakou dá práci rozpohybovat loutku, proto Karla Zemana nesmírně obdivuji za jeho píli. Ožití panáčka bylo velice povedené, scény úsměvné a já nejedlou žasla nad tím, jak to tak hezky dokázal udělat.

Cesta do pravěku (1955)

Jako dítě jsem film milovala. Ano, loutky už dnes nevypadají ani za mák živě, ale co já o tom můžu vědět? V té době to bylo úžasné, vytvořit to vyžadovalo obrovskou práci a dívat se na to je skvělé a napínavé od začátku dokonce. Mě osobně to stále přijde dokonalé, kouzelné a - fantastické!

Vynález zkázy (1958)

Takhle si představuji typický Verneovský svět. Plný strojů, nabušeného příběhu a sympatických hrdinů. A kdo by dokázal lépe zfilmovat jeho předlohy než Karel Zeman? Nádherná animace spolu s vynikajícím příběhem vytváří úžasný a nadčasový film plný zvratů a napjatého očekávání, co bude dál.

Ukradená vzducholoď (1966)

Tenhle film jsem viděla už jako dítě a stále ho miluju. Líbí se mi, že hlavními hrdiny jsou děti, moc se mi líbí scifi složka, díky níž má snímek to magické kouzlo tak typické pro Káju Zemana. Ale především se mi líbí děj a zpracování. Tyhle filmy prostě miluju.

Na kometě (1970)

Zemana miluju a tento film se mi opravdu hodně líbil především kvůli myšlence, ale také díky skvělým hereckým výkonům a magickému kouzlu, čišícímu z této překrásné a kouzelné podívané.

V zemi obrů. Třetí cesta námořníka Sindibáda (1973)

Tento díl se mi líbil asi nejmíň a to nejspíš proto, že neuznávám zabíjení a vypichování očí ve filmech pro děti. Přesto ale animace nezklamala a já jsem si sledování užívala tak, jako u pana Zemana vždy.