• Fantasy

Hvězdy nám nepřály (2014)

No, knížka to nebyla. Nejhorší věc, kterou člověk může udělat je, přečíst si knížku a pak se podívat na film. Film bude vždycky stručnější a úplně vám nabourá vaše představy o hlavních hrdinech a prostředí. Ještě horší však je nejdřív si pustit film a oak číst knížku. Protože už budete znát děj a budete ovlivnění vzhledem a povahou postav, takže si pak nevymyslíte ty svoje. Abych ale pořád nesrovnávala, líbilo se mi to. Částmi to byla moc velká slaďárna, ale většina herců (až na Augusta) mi sedla a jejich herecký projev taky. Bylo to hezky udělané a natočené a podbarvovaly to hezké písničky (až na švédský hip-hop). Takže celkově lehčí nadprůměr 70%.

Rain Man (1988)

Naprosto úchvatný film. V tuto chvíli mě napadá především slovo krásný, což není obyčejné slovo, ale i přesto, že ho používám dost často, je to slovo s velkou váhou. Film zaměřený na to, že i zdánlivě chtivý a uřvaný člověk může mít velké srdce. Ano, scén se vztekajícím se Cruisem jsem brzo měla plné zuby a nejraději bych se být na místě jeho společníků zahrabala, ale k filmu patřily a já jsem nucena je skousnout. Přes četné zdlouhavé scény (rozhodně vinou stáří!) byl snímek bravurně vytvořen. Vynikající zpracování střídaly ještě lepší herecké výkony (především Rainmonda, ale rovněž i Charlieho) a fantastická hudba, která mi, ačkoli by mě rozhodně nenapadlo dát tento typ hudby do tohoto typu filmu, skvěle padla do noty a nemohla jsem se jí celou dobu nabažit. Prostě skvělé. 92%

Pro pár dolarů navíc (1965)

Ne, že by to nebylo zdlouhavé. To bylo. Ale rozhodně mě to bavilo víc, než HZaO nebo TNZ. Mělo to dobrý příběh, spoustu zvratů, sympatické postavy, dobré herecké výkony a fajn akční scény.

Vzhůru do oblak (2009)

Velice krásný, dojemný film se skvělou animací a velmi originálním příběhem. Pořád tu sice máme toho záporáka (to už mě fakt štve, jak je to všide) a klaďase, ale příběh byl tak nápaditý a úžasný, že mu prominu i nesrovnalosti, kraviny a zbytečnosti. Fakt hezké.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Na tenhle snímek jsem byla docela zvědavá, hlavně kvůli dvojici Ledgera s Deppem, jelikož mi vždycky přišli podobní. Ale úplně nevím, pro jakou věkovou kategorii je to určeno. Pro dospělé je to příliš debilní a pro děti je to... taky moc debilní. Celkově z toho filmu mám pocit totálně promarněné hodiny a půl (to protože to bylo tak hrozný, že jsem si to pustila zrychleně a přeskakovala jsem, co to šlo). To byla teda kravina!

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Příběh a herecký výkon DiCapria mě dostal. Celý film byl hezký, chvílemi dojemný, ale málo, což si myslím, že filmu trochu ubralo na kráse. Kdyby se tam pořád neopakovaly stejné scény a film se trochu upravil od zbytečných momentů, bylo by to jenom dobře. I tak to byla úžasná podívaná, přehlídka skvělých herců a hlavně Leův neuvěřitelně výborný výkon. 77%

Král Lávra (1950)

Animace byla opět téměř dokonalá a vzhled postav byl tak nápaditý a vtipný, že jsem Karlovu originalitu obdivovala celých 29 minut. Ale ta hudba, ta byla teda výživná. V nějaké mírumilovnější formě by možná neměla takové dalekosáhlé důsledky, ale takhle trhala uši a to nejen ty oslí. Příběh mě příliš nezaujal, ale byl originální a byl odvyprávěn právě tak dobře beze slov, jako s nimi. 75%

Poklad Ptačího ostrova (1952)

Krásná pohádka s úžasným poselstvím, žel vlivem věku už částmi dost pomalá a zdlouhavá. Kresby a animace byly trochu odbyté, však, jak by lépe mohla vypadat pohádka stará téměř sedmdesát let? Mám proto na ni lepší náhled a díky krásnému prostředí, milému vyprávění i příběhu a krásné hudbě, jež provází celý film, budu hledět na to, jaké krásné pocity ve mně vyvolala a zanechala.

Sammyho dobrodružství 3D (2010)

Krásné vyprávění, originální příběh a krásné zpracování. Já jsem tenhle film milovala...

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Velice zajímavý a originální příběh s poněkud zlouhavým vývojem, ale s vtipnými momenty a několika akčními scénami, díky nimž se celkový dojem z filmu jeví jako nenudný. Vše tohle podbarvuje úžasná hudba, která se ale do některých scén absolutně nehodí. Střední nadprůměr. 75%.