• Fantasy

Turbo (2013)

Jako malému dítěti se mi zpracování i příběh líbil. Prostě typický námět na pohádku, tak to šupnem na plátno. Účel to splnilo, nenudila jsem se.

Mulan (2020)

Opravdu to byla velice efektivní podívaná. V tomto směru jsem zklamaná nebyla, přestože se chvílemi bojové části příliš nevydařily (většinou ale byly skvělé). No, byla to pohádka, ale rozhodně by se obešla bez měnící se pani v ptáka/ky a jejímu divnému pohledu na život. Myšlenka ale nebyla úplně špatná (no dobře, bez superschopnosti žena neuspěje v mužském světě a se superschopností jen někdy? Ale to odložme stranou a berme to jako pohádku pro ambiciózní dívky - od třinácti let samozřejmě! Tím pádem pohádka pozbývá smyslu a je vlastně zbytečná (naštěstí se mě do-ce-la líbila) i když dost typická, tím méně zpracování, které mi svou svižností, barevností, akčností, dobrou hudbou a dobrými hereckými výkony (ale ne výbornými! Ani skvělými, jen dobrými nebo dostatečnými) padlo do noty. Nenudila jsem. Berme to jako průměr.

Lakomec (1972) (divadelní záznam)

Bravurně zahraná, skvěle ztvárněná a nikdy nenudící adaptace slavné hry. Občasné přehrávání ze strany sluhy prominu, jelikož ostatní herecké výkony byly briliantní a dílo se mi opravfu velice líbilo.

Duch ve stroji (2017)

Myšlenka dobrá, zpracování horší (grafické ne, to bylo udělané dobře), film mě opravdu nenadchnul. Nudila jsem se od začátku do konce a herecké výkony opravdu nic moc. Svět, v němž se příběh odehrával byl divný. Ne tak moderní, jak by měl být, ale hnusný, to asi jo. A jak. Takže jedinou světlou stránkou byl nápad, ale podle předlohy, takže podprůměr.

Rváčův deník (1995)

Neuvěřitelně věrný, hrozný a především úchvatně zahraný příběh. Děj byl silný a převratný a opravdu na mě zapůsobil hlavně tak, že se mi chce zvracet.

Spiknutí: Echelon (2009)

Film považuji za velice povedený. Líbí se mi zpracování a i přes některé nesrovnalosti, které se v ději vyskytovaly je toto dílo povedené a napínavé. Další pochvala náleží obsazení a hereckým výkonům, postavy byly věrné a sympatické. Hudba se taktéž velice povedla. A závěr skvělý. Jo a dalším plusem jsou nádherné záběry na Prahu 😍. Zůstává otázka: je globální sledování námětem filmů nebo i skutečnosti?

Amélie z Montmartru (2001)

V první řadě neuvěřitelně originální a vtipné. Další věcí, kterou nejde pominout jsou herecké výkony, jenž byly prostě úžasné. Výborně postavený příběh udělaný i přes novou dobu do stara mě fascinoval celý film a opravdu nemůžu říct, že bych se byť na minutu nudila.

Svatý boj (2001)

Netuším, co k tomu říct. Snad jen, jak úžasně to bylo zahrané. Další věcí, která mě velice zaujala, byl příběh, tak zajímavý a na emoce působivý, že ani nevím, jak své pohnutí vyjevit.

Muž na Měsíci (1999) odpad!

O čem to vlastně bylo? Byl tam snad alespoň jeden dobrý herecký výkon?