Sheng gang qi bing (1984)

Poměrně zajímavá gangsterka/kriminálka, která není z dnešní pohledu ničím převratná, ale v době svého vzniku to musela být celkem revoluční záležitost (berte to z pohledu filmů, které v té době byly nejvíce populární a s ohledem na to kdo jsou hlavním postavy). Řekl bych, že toto byl jeden ze snímků, který inspiroval Johna Woo, Ringo Lama a další, kteří odstartovali další vlnu gangsterek, která inspirovala další vlnu gangsterek (což můžete pozorovat na HK kinematografii dodnes). Samotný film vypráví příběh několika "pevninských" číňanů, kteří se rozhodnou zbohanou loupeží v klenotnictví v HK. To, že se to zvrtne je jasné každému, kdo v životě viděl alespoň tři kriminálky. Možná, že by někdo čekal, že mu Long Arm of the Law naservíruje mraky třeskuté akce, ale to čeká marně. Ano, akce je zde dostatek, ale je zde jen jako prostředek pro další posun v ději a ne jako cíl celého snažení (jak tomu většinou v akčních filmech bývá). Long Arm of the Law není primárně akční film (i dkyž přestřelek a mrtvol je tu více než dost), ale především kombinace kriminálky, gangsterky a sociálního dramatu. Musím přiznat, že i přesto, že mě film po akční stránce ničím neuchvátil, tak je to až do konce velmi napínavé, výborně zahrané, napsané i natočené.

Rob (2012) (seriál)

Eugenio Derbez jako Hector je vynikající postava a zdroj většiny humoru. Má několik geniálních scén a hlášek (nejvíc mě dostala ta o jeho bravurním výkonu v divadelní hře, kde hrál Simbu z Lvího krále) a jeho postava může asi tak za 90% mého hodnocení. Ten zbytek je standartní sitcom o střetu dvou kultur, co se dočkal jen osmi epizod.

The Voice (2011) (pořad)

Kladem této pěvecké soutěže je čtveřice porotců. Především dvojice Adam Levine a Blake Shelton je hodně zajímavá. Jejich slovní přestřelky a vzájemná chemie jsou to, co mě přijde jako nejlepší na této soutěži. Ve čtvrté sezoně nahradila Ce Lo Greena a Christinu Aguileru dvojice Shakira a Usher. To byla sezona, která mě bavila nejvíc a ze které jsem viděl větší část. V páté se vrátila komplet stará čtveřice a to byla asi chyba. Úroveň šla dolu a tvůrci to snad pohopili, když se pro šestou sérii vrátili Shakira a Usher. Co se týká pěvecké stránky ...tak to je průměr. Popravdě, to mě na této soutěži zajímá asi nejméně.

Zhan lang chuan shuo (1997)

Donnieho režijní debut mě upřímně řečeno příliš nenadchnul. Když jsem přišel sem na profil filmu a našel spousty nadšených hodnocení, tak jsem si musel najít, jestli neexistuje ještě nějaká alternativní superverze. No, neexistuje. Jedno zdejším komentářům neupřu. Soundtrack netrhá uši :-). Historkou se zabývat nebudu. Jde celkem v mantinelech HK bojovek. Ano flashbacků je tu nepočítaně (i flasback ve flashbacku), ale to mě nijak nevadí. Pokud se soustředím na akční scény, tak je to typický Donnie. Kulometná rychlost, mraky nepřátel a efektní kopací technika. Akční scény jsou hodně dynamické (tzn. kombinace jsou pekelně rychlé), ale hodně chaotické. Je to dáno tím, že Donnie používá velmi často detailní záběry a to proto, aby nebylo poznat, že zrychluje záběry. V klasickém záběru by zrychlené kombinace působily jako z grotesky a proto detaily. Raději bych viděl klasiku s nějakými pěknými kombinacemi. Donnie totiž občas předvede nějakou pěknou kombinaci, která vás vytrne z letargie. Prostě škoda, obzvláště proto že víme, že Donnie na to má.

Drogová válka (2012)

Johnny To je filmař, který by se neztratil ani za velkou louží. Řemeslo má zvládnuté dokonale a vizuálně mu nešahá po kolena skoro nikdo v celém HK. V tomto filmu se soustředí na banální příběh (ale výborně a napínavě podaný) o lapeném výrobci drog, který se rozhodne spolupracovat s policií a pomůže jim dopadnou větší rybu, jen aby se vyhnul trestu smrti. Standartní historka se ke konci zvrhne v něco, co může hollywoodem (a evropskou produkcí) odkojeným divákům způsobit osypky a podobné neřády. Ten konec je prostě něco, co spousta diváků nezkousne. Od toho se zřejmě bude odvíjet i hodnocení. Každopádne Johnny nabízí strhující thriller jaký se jen tak nevidí s celkem slušnou akcí (ale hodně drsnou).

Jing cha gu shi 2013 (2013)

Chápu, že Jackie už nebude ve svém věku udivovat krkolomnými akčními scénami. Jen mi nejde pod fousy, že podobné filmy vydává pod značkou Police story. Předchozí díl byl označen jako New Police story a tento film pokračuje v tomto trendu. Nedočkáme se žádných divokých akčních scén (asi dvě menší bitky, jedna krátká přestřelka a to je asi tak vše co stojí za řeč) a ani žádných vtipných situací. Nová Police story je spíše drama (i jedna delší bitka působí spíše dramaticky, než akčně). Po technické stránce je Police story 2013 celkem povedená a příběh celkem slušně odsýpá, takže žádný průser 70%

Konzultant (2013)

Rozhodně nejhorší film Ridley Scotta (z těch, co jsem viděl). Technicky i herecky briliantní, ale s naprosto nezajímavými postavami, nezajímavým dějem a vůbec nechápu, proč by chtěl někdo podobný snímek vůbec natočit. Navíc jednání většiny postav je mi naprostou záhadou

Pee Mak (2013)

Tahle přímočará komedie mi celkem sedla. Sice některé vtípky zabíjí trošku odlišné postředí a podivná thajština, ale jinak jsem se velmi dobře bavil. Obzvláště čtveřice kamarádů je hodně zábavná. PS: herci neměli zkažené zuby. Čené zuby byly záměr, protože v době, kdy se odehrává tento film žvýkal skoro každý ořech arekové palmy, která způsobovala různé nemoci (nejen) zubů, dásní a i ony sexy černé zoubky :-)

Vlk z Wall Street (2013)

Možná proto, že je Wolf of Wall Street podle biografie, tak příběh jde vlastně od nikud nikam. Tři hodiny se díváte na osoby, které si snaží nahrabat co největší balík a zase ho co nejrychlejc rozfofrovat za luxusní věci, chlast, drogy, děvky a další podobné kratochvíle. Mistrovi příznivci budou Martina vychvalovat za to, že natočil nekorektní film, který zobrazuje věci, které vlastně nikde jinde moc neuvidíte v dnešním korektním na zisk orentovaném Hollywoodu. Odpůrci mu vmetou do tváře, že natočil oslavu lháře, podvodníka, opilce a fetky, která připravila o peníze pěknou řadu lidí. Popravdě řečeno já nevím na kterou stranu se mám postavit. Všechno to chlastání a děvkaření je natočeno tak atraktivně a lákavě, že by si člověk hned objednal štětku, sehnal nějakej ten fet a pořádně se zhulákal. Na druhou stranu si uvědomuji, že Jordan Belfort je vocas, kterýmu můžete závidět maximálně tak Margot Robbie a že jeho životní styl bych asi nepřežil. SPOILEROIDNÍ PS: Morální ponaučení: Když chceš krást a podvádět, tak to dělej ve velkém a všechny prachy rozfofruj a ve velkém, než ti to někdo zatrhne.