Zmizelá (2014)

Po všech stránkách téměř dokonalý film. Technicky, herecky i režijně. To co mě na tomto filmu vadí je příběh. Když sledujeme detektivní část, tak mě ještě zajímalo co bude dál, ale pak přijde moment, po kterém mi je těžce ukradené, co se stane dál. Ano, pořád jsem byl zvědavý, jak to skončí, ale kdybych film nedokoukal a někde si zjistil konec, tak bych v tom neviděl rozdíl. Fincher je dostatečně zručný režisér, takže udrží vaší pozornost a konec je poměrně zajímavý, ale Gone Girl mám od teď zaškatulkovaný jako ten poměrně dobrý Fincherův film, který už nikdy nemusím vidět znovu. Bohužel tak vidím většinu jeho filmů po Klubu rváčů. Hromada vynikajících filmů, které jsem neměl potřebu vidět znovu.

Sex Tape (2014)

50%. Nějaké bodíky byly přidány navíc za odhalenou Cameron Diaz (v rámci povolenému mainsteamovému filmu). Samozřejmě se mi chce napsat, že na svůj věk vypadá parádně, ale uvědomuji si, že to mohl být pouze klasický holywoodský trik, kdy za ní zaskakovala nějaká mladší naděje. Nicměně to je asi to jediné, co jsem si z tohoto filmu odnesl.

iCarly (2007) (seriál)

Náhodou jsem narazil na Sam a Cat (seriál, který běžel na Nickelodeonu) a jako oddechovka byl celkem fajn. Obzvláště mě bavila postava Sam. Takže dalším jasným krokem byl tento seriál, z kterého jsem kdysi viděl jeden díl, ale nijak jsem mu nevěnoval pozornost a odepsal ho jako pitomost pro dvanáctileté holčičky (nehodnotil jsem ho, protože hodnotit seriály po jednom díle mi nepřijde zrovna inteligentní). Teď jsem se do iCarly pustil bez předsudků a kupodivu mě to nadchlo (samozřejmě některé díly jsou horší, ale některé díly jsou vynikající). Co mě překvapilo je, že v některých dílech je více podařený gagů, než např. ve všech letošních dílech Big Bang Theory (8. série - 7 dílů - samozřejmě jsou tady dvě možnosti - buď jde TBBT do kopru a nebo je iCarly výborná....spoiler alert... a) je správně). Stále mě nejvíce bavila postava Sam. Svérázný samorost, co zbožňuje jídlo, nemá ráda lidi a pro ránu nejde daleko. V reálném životě by to asi byla slečna o 150kg, po uši v drogách a v kriminálu (njn. krása umělého světa sitcomů). Samozřejmě iCarly neservíruje žádný hlubokomyslný humor, ale jen jednoduché gagy a postavy založené na stereotypech a recykluje staré ověřené zápletky a celé gagy ze starých sitcomů (geniální je např. když Spencer - bratr Carly - přijde do restaurace a chová se úplně přesně jako Kramer ze Seinfelda, stejná mimika, stejná gesta). Záleží jen na vás, jak moc jste alergičtí na uřvané náctileté holčiny, podobný typ situačního humoru (ne konverzačního) a několikrát recyklacované gagy. Mám dva hlavní důvody, proč dávám vysoké hodnocení. K iCarly jsem přistoupil jako k neoriginální oddychovce a tím pádem jsem od toho dostal přesně to, co jsem očekával. Druhým důvodem je postava Sam a Spencerův talent proměnit v hořlavinu i obyčejný kámen.

Sam & Cat (2013) (seriál)

Seriály, ze kterých Sam a Cat vychází neznám (o Victorious jsem ani nikdy neslyšel) a rozhodně nejsem cílová skupina, ale musím se přiznat, že mě Sam a Cat celkem bavily. Tím chci říct, že jsem je přežil bez újmy na zdraví a občas jsem se i zasmál. Rozhodně to není žádné veledílo a nevím ani, jestli bych to někomu mimo cílovou skupinu doporučil (možná příznivcům velmi jednoduchého a nenáročného humoru). Dokonce je mi i mírně líto, že seriál byl ukončen.

Doupě (2014)

Takřka doslovná kopie Okrsku 13 s o něco horšími akčními scénami

Transformers: Zánik (2014)

Musím se přiznat, že jsem dlouho přemýšlel, jaké dát hodnocení čtyřce Transformerů. V kině jsem si je užil, ale často jsem si řikal, jak hloupý a vlastně už i třikrát viděný film to vlastně je. Michael se vykašlal na děj a vlastně jen pospojoval akční scény, destrukci a ještě větší destrukci šňůrkou hlášek, záběrů na polonahé slečny (jednu) a fetišistických auto orgií. Pokud jste viděli předchozí díly, tak máte jasno, co vás čeká a nemine (mínus jakákoliv dějová linka, nebo dějový zvrat). Charaktery postav a jejich vztahy jsou načrtnuty jenom tak, aby to nerušilo Michaelovo mega demoliční derby. Obávám se, že Transformeři nastavili pravidla pro bezduchý popcornový výplach. Pro spoustu diváků je to určitě děsivá představa, ale mě je to vcelku putna. Když budu chtít něco hlubšího a vážnějšího, tak sáhnu po něčem jiném (v kinech je dnes opravdu obrovský výběr) a když budu potřebovat zábavný a kvalitní duševní klystýr, tak si dám něco podobného. Michael samozřejmě řemeslo nezapomněl, takže Transformeři odsýpají a já si vlastně ani nevšiml, že uběhly téměř tři hodiny. Jelikož jsem čekal bezduché digitální peklo, tak jsem šel i na 3D ( ;-)) a když to tak shrnu, tak to nebyl promrhaný čas a peníze, ale celkem zábavný večer.

Ohnivé ulice (1984)

Tento film jsem viděl kdysi dávno, bůhví kde. Pamatoval jsem si z toho jen úvodní písničku, únos zpěvačky, bandu motorkářů a souboj s kladivy. Po dlouhé době se mi to dostalo opět do ruky a musím říct, že výsledek byl ještě lepší, než si pamatuju někdy z dětství. Streets of Fire je taková ujetá, osmdesátková variace na Casablancu v hlavní roli s Rytířem z Hustonu Michaelem Pare, který je větší hezoun než drsňák (takový podivný osmdesátkový kolorit), ale jinak je to celkem atmosferické. Je vidět, že Water Hil se na place neflákal a i když mu scénáristé občas házeli klacky pod nohy, tak vizuálně je to dokonalé a atmosféra odpovídá typu filmu a době vzniku (včetně soundtracku).

Temný případ (2014) (seriál)

Poměrně dobrý seriál, ale rozhodně ne tak dobrý jak vypadá podle zdejšího hodnocení. Obzvláště poslední dva díly a celkové zakončení mě poměrně zklamalo.

47 róninů (2013)

Překvapivě dobrý samurajský flák podle klasického japonského příběhu s výbornou atmosférou a překvapivě nerušícím Keanu Reevesem. Japonští herci jsou ve svých rolích naprosto dokonalí, po filmařské stránce je to hodně dobře natočené a nebojím se říct, že na člověka dýchne atmosféra starého šogunského Japonska se vším, co k tomu patří. Popravdě, moc nechápu zdejší negativní hodnocení.

Hněv bojovníka (2013)

Akční scény vypadají hodně slušně a jsou asi největším tahákem i plusem tohoto filmu. Tomu nejlepšímu v žánru se sice nevyrovnají, ale v současném HK/Číně patří k tomu lepšímu. Jinak nás čeká průměrná historka o sektě (Japonské - jak jinak), která se vyžívá ve vraždění a chce k obrazu svému vychovat i všechny čínské děti, aby se konečně podařilo vyhnat zápaďáky z jihovýchodní Asie. Slušných 70% (hlavně za bitky)