Cesta na trůn komedie (1999)

Když Stephen Chow předvede úvodní přestřelku jako absolutní parodii na přestřelky od Johna Woo tak jsem si řekl, že málokdo v dnešní době se přiblížil stylu jeho přestřelek více. Paráda. Jinak souhlasím s tím, že film je až do své třetí třetiny výborný a pak přijde totálně zmršené finále.

Triáda (2007)

Vizuálně výborné, dostatečně krátké nato, aby film začal nudit ale bohužel měl tento film i slušný potenciál stát se slušným filmem, kdyby mezi herci panovala nějaká chemie a kdyby Alexi Tan totálně nezazdil každou přestřelku.

Meč proti meči (1993)

Jsou zde docela slušné vychytávky v soubojích, jako lidský šíp, ale jinak slabší nadprůměr.

Čas válečníků (1989)

Anglický název Iceman Cometh. Vždy když se utká Yuen Biao s Yuenem Wahem, tak kvalita filmu vyletí do hvězdných výšin. Bohužel se to stane jen dvakrát (tu třetí scénu kdy se potkají - spíš je to honička - nepočítám). Chvílemi to však funguje dobře i jako komedie a Maggie Cheung není špatná. Takže celkový dojem vcelku kladný.

Long teng si hai (1992)

Vcelku průměrná akční gangsterka. Možná, že ani nestojí za vidění

Maurice Richard (2005)

Rozhodně se nejedná o nejlepší "hokejový film" ani o "hokejový film" (na to tam chybí TEN závěrečný zápas a ROZHODUJÍCÍ gol), ale je to vcelku slušný životopis, který se vyrovná svým žánrovým kolegům, které v poslední době neustále vídáme v kinech. Jen hudební sekvence jsou nahrazeny scénami z hokejového prostředí. Jako fandu hokeje mě rozhodně tento životopis zaujal. I filmově je to nadprůměrný kousek a narozdíl třeba od většiny hudebních životopisů poslední doby má potenciál nenudit. Maurice Richard přeci jen prožil zajímavý život. I když jen ten hokejový. Ten osobní byl vcelku vyrovnaný a bez problémů. Veškeré jeho problémy jsou nějak spojeny s hokejem. A mimochodem, do děje zasahuje nebo je zmiňována spousta legend a spousta pánů po kterých se dnes jmenují různé trofeje v NHL. Takže pro hokejové ultrafandy je to lahůdka.