Tváří v tvář smrti (1986)

Od tohoto počinu jsem moc neočekával, ale dočkal jsem se vynikajícího příběhu s dobrými herci a masakrózním koncem. Děj se rozjíždí velice pomalu, ale ke konci graduje takovým způsoem, jak se vidí opravdu málokdy. Nemám co vytknout. Jasný plný počet.

Klub hrůzy (2004)

Vcelku parádní jízda s kupou srandy a kapkou krve. Kokosový Pet je fakt vostrej. Na plný počet to sice není, ale na čtyři hvězdy tenhle počin určitě má.

Vražední ptáci (1987)

Joe D´Amato nám servíruje další kvalitní zombie podívanou. Tentokrát se obětmi nenasytných zombií stane partička studentíků, která vyrazila do džungle zkoumat ptáky. Na plný knedlík to sice není, ale čtyři hvězdy si tenhle kousek zaslouží, už jen za výborný masakr v úvodu filmu.

Vánoční zlo (1980)

Veliké zklamání, snímek částečně zachraňuje hlavní postava psychopatického (vánocemi zmagořeného) zaměstnace továrny na hračky; ta je zahraná bravurně. Ostatní je ovšem hodně slabý podprůměr. Příběh je prezentován dost nudným způsobem, ostatní herecké výkony jsou hodně prkené a konec devastuje celý film. Najdou se i světlé stránky, již zmíněná hlavní postava, pár pěkně provedených vražd a zajímavý námět. Podtrženo sečteno; dávám dvě hvězdy.

Ostrov pokladů (1982) (TV film)

Vcelku milé překvapení. Docela dobrá podívaná, až na velice dlouhý úvod, který mě opravdu ubíjel a těžce stravitelného Johna Silvera. Slušná lehce nadprůměrná a to sovětská adaptace Stevensonova příběhu. U mě za tři hvězdy.

Dresden Dolls: Live at the Roundhouse (2007) (koncert)

Bombastický koncert v divadelním provedení, doslova pastva pro oči i uši. Dresden Dolls jsou pro mě záruka kvalitní muziky a divadelní provedení jejich živého vystoupení pro mě bylo příjemným zážitkem. Zasloužený plný počet.

Afgánský zlom (1990)

Velice syrový počin, který ukázal ruskou invazi v pravém světle. Pravda je, že film je místy až moc vláčný, ale jeho naturalistické pojetí a pár výborných bitevních scén to s přehledem kompenzuje. Není to sice žádný válečný velkofilm, ale zanechal ve mě silný zážitek. Opravdu dobrá podíváná. U mě za čtyři hvězdy.

Let černého anděla (1991) (TV film)

Opravdu vydařený televizní film se skvělými hereckými výkony, tohle jsem při pohledu na přebálku fakt nečekal, milé překvapení. Cvičný stíhací pilot se domnívá, že je nástroj boží pomsty. Takže při své vlastní oslavě vyvraždí svou rodinu a jelikož má přístup ke zbraním, tak při návratu na základnu vyzbrojí bombardér a chystá se svrhnout atomovku. Děj pěkně plyne, zvraty jsou nečekaně stravitelné a děj vcelku napínávý. Dávám čtyři hvězdy.

Le Lac des morts vivants (1981)

Kozaté nahé bábovky a vodní nazi zombie, pro někoho slibný začátek béčkového hororu. Ale ani ten začátek se nepovedl, masky jsou odfláknuté, gore ubohé a o ději radši nemá cenu psát. Navíc romantická vsuvka mě srazila do kolen. Škoda, námět je výborný. Dávám jednu hvězdu za nápad.