Cujo, vzteklý pes (1983)

Cujo mě příjemně překvapil. Sice první polovina filmu se zaobírá spíše rodinou Trentonů a jejich vztahy. Ale zato druhá polovina je doslova nášláplá velmi dobře zvládnutými scénami útoků bernardýna Cuja, který pod vlivem vztekliny rozsévá smrt v okolí vesnického domku opraváře aut. Tam také přijíždí nic netušící Donna Trentonová se svým synem nechat opravit staré, dezolátní auto. Cujo je kvalitně namaskovaný a dost přesvědčivý. Snímek je obzvlášť v druhé půli příjemně napínavý a dočkáme si i trošku krve, takže podtrženo sečteno dávám čtyři hvězdy.

Vampire Hunter D (2000)

Velmi dobrý animáč který zasazuje zajímavý fantasy horor do postkatastrofického prostředí. Upírský lovec D najmutý pro záchranu dívky unesené upírem Meirem je zobrazen jako bytost mezi upírem a člověkem a se svým dlouhým mečem a mluvící dlaní vykresluje velmi sympatickou postavu. Do jeho práce se mu však připlétá skupinka dalších lovců, kteří loví upíry za pomoci moderních zbraní. Únosce jim však stále uniká za pomoci svých nelítostných poskoků. Animace je naprosto precizní, avšak děj a celý snímek nezvládá celých 103 minut naplno využít, proto musím s jednou hvězdou dolů. Ale čtyři silné hvězdy si tento anime počin rozhodně zaslouží.

Krysí muž (1988)

Hodně kvalitní italské béčko, ve kterém pomatený vědec pod vidinou Nobelovy ceny vytvoří křížence krysy a opice. Experiment se mu ovšem vymkne z rukou a stvoření (krysí muž) začne kousat a drápat všechny, kteří mu přijdou do rány. Samotná maska krysího muže je úchvatná, vraždy jsou precizně provedené a krve je víc než dost. Děj je celkem svižný a místy i dost napínavý. Herci hrají obstojně, takže vás počin nerušeně vtáhne do děje. Já se bavil na čtyři hvězdy.

Screamers - Hlasy z podzemí (1995)

Hodně kvalitní béčko s ponurou atmosférou a celkem slušně vystavěným napětím. Dvě znepřátelené armády vedou vleklou válku na planetě Sírius B6. Jena z nich (Aliance) vyvine roboty screamers, reagující na lidský puls, kteří ji mají pomoci vyhrát válku. Roboti se však začnou sami vyvíjet a opravdová válka o přežití může začít. Děj je sice primitivní, ale úderný jak rána pěstí. Snímek ale obsahuje řadu slabších momentů, které mi brání udělit plný počet. Takže u mě za čtyři hvězdy.

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Dvojka se Pachu Krve s přehledem vyrovnává a místy jej dokonce převyšuje. Máme tu opět skupinku lidí, v tomto snímku v rámci určité reality show, která se změní v krvavá jatka. O úchylnost a komediálnost v tomhle počinu není rozhodně nouze, vše podtrhuje vynikající Henry Rollins, který tady opravdu válí (dostal větší prostor než v Krvavé Hostině). Rodinka mutantů je početnější a o to zábavnější. Krev teče proudem, občas se objeví i dokonalá hláška. Prostě parádní zábava. Hodnotím čtyřmi hvězdami.

Katakomby (2007)

Lehce nadprůměrný horor, který těží především z atmosféry pařížského podzemí. Mladá Victorie přijíždí navštívit sestru do Paříže a ocitá se na neoficiálním mejdanu v šachtách pod městem, kde se dozvídá o satanském kultu, který z incestu zplodil nového antikrista. Ovšem po zásahu policie proti nepovolené párty se Victorie ocitá sama v podzemí a hledá cestu ven. Snímek osciluje mezi těžkým podprůměrem (chvílemi svou předvídatelností a ztvárněním některých postav) a vynikajícím hororem (nečekaným výborným koncem a dobrou gradací v druhé polovině tohohle počinu). Nakonec mě snímek vůbec nenudil a po zdějším hodnocení a komentářích jsem byl mile překvapen. U mě za tři hvězdy.

Zombie: Ostrov smrti (2006)

Po přečtení zdějších komentářů a shlédnutí traileru jsem nevěřil, že by snímek od Matteie mohl být tak strašný. Ale po shlédnutí filmu jsem byl velice zklamán. Skupinka hledačů pokladů narazí v mlhách na neznámý ostrov plný zombií, samotné projevy herců jsou dosti slabé (občas nechtěně vtipné) a děj jde po úvodní půl hodině těžce do kopru. Jediné co se dá na snímku pochválit jsou samotné zombie, které mají celkem ucházející masky a povedenou motoriku. Ovšem ustřelená a poté dorůstající ruka jedné zombie mě dost překvapila. Námět je vynikající, ovšem velmi slabě zrealizovaný. Takže podtrženo sečteno, jedna hvězda za zombie a jedna za námět. Takže u mě za dvě hvězdy.

Noci hrůzy (1981)

Další italská zombie řezničina, která se svým precizním zpracováním samotných zombií přibližuje k Fulciho kultu Zombi 2, avšak kvalit Zombi 2 úplně nedosahuje. Máme tu různorodou skupinku přátel přijíždějících za jistým profesorem, který otevřel cestu nenasytným zombiím na povrch zemský. To, že se zombie procházejí a útočí na lidi ve dne, mi vůbec nevadilo. Některé herecké výkony sice místy hodně pokulhávají, ale jiné jsou vynikající, např. úchylný malý chlapec, který si to touží rozdat se svou matkou, je řádně odporný a závěrečné kousnutí značně šťavnaté. Dále mě zaujala vynalézavost některých zombií a finální mnišský zombie řád mě posadil na zadek. Celým filmem prosakuje sexuální úchylnost, hniloba plná červů a precizní gore. Podtrženo sečteno, nakonec si snímek, sice poloviční, ale pátou hvězdu zaslouží.

Černá brigáda (1970) (TV film)

Celkem zajímavý, leč průměrný snímek o skupince černošských vojáků, kteří mají dobýt vodní přehradu obsazenou nacisty. Ve snímku se kloubí válečná tématika s rasovou problematikou, což není na škodu a film tím dokonce i přes jednoduchý děj a nějaký ten nepříliš zdařilý herecký výkon dosahuje slušné úrovně. U mě za tři hvězdy.

Vražedný vřískot (1973)

Opět jeden starší hororový kousek, který si zaslouží pozornost. Malý Matthew rozmasakruje otce traktorem a skončí na psychiatrii. Po svém propuštění najde svou matku již provdanou za jiného muže. Tím se roztáčí kolotoč vražd za doprovodu halucinací, ve kterých se Matthewovi zjevují jeho oběti. Primitivní, ale úderný děj pěkně odsýpá a nenechá diváka vydechnout až do samého finále. Opravdu zdařilý kousek za zasloužené čtyři hvězdy.