Kusy aneb Tisícero výkřiků noci (1982)

Špičkový slasher, který nekompromisně šlape od úvodního masakru až po lehce ujetý konec. Děj nás zavede na jistou univerzitu, kde se odehrávají doslova jatka motorovou pilou. Vraždy má na svědomí maskovaný zabiják, který se nám představí ještě jako malý chlapec v úvodní pětiminutovce. Rád si skládá puzzle s nahotinkama a když mu na to maminka přijde, synáček ji rozseká sekerou a aby toho nebylo málo, tak ji ještě řádně naporcuje. Čtyřicet let dal pokoj, ale nyní se v něm vraždící choutky opět probudily. Snímek jako takový je téměř bez hluchých míst a drží si divákovu pozornost po celou svou stopáž. Gore scén tu máme vrchovatě a v dokonalém provedení. Dočkáme se i notné dávky dívčí nahoty a sem tam nějaké soulože, vždy to ale vrcholí zvukem motorové pily. Zabiják je řádně odporný a jeho úchylné funění, vždy když se objeví na scéně, je nezapomenutelné. Nemám co vytknout, u mě jasný plný počet.

Dům hrůzy (1959)

Velmi povedený starší hororový kousek s příchutí krimi. Již samotný úvod dokáže diváka přitáhnout k zajímavému příběhu, kde tajemný milionář nabízí pozvaným hostům za přečkání noci v domě opředeným hrůznými legendami velkou sumu peněz. Hosty si samozřejmě vybral tak, aby potřeba peněz byla silnější než jejich vlastní strach. Provedení samotného fimu je zdařilé a spolu s vynikajícími hereckými výkony tvoří příjemnou podívanou. Dějové zvraty spolu s výborně budovanou atmosférou působí dost silně a navíc vše ještě vylepšují zdařilé duchařské efekty, u kterých se divák zajisté nejednou lekne. Já se bavil na čtyři hvězdy.

Chřestýši útočí (1976)

Slabší eko horor, který mě místy celkem zaujal i v dobrém slova smyslu pobavil. Děj se převážně odehrává v pouštní krajině, kam je po několika smrtících útocích chřestýši povolán místním šerifem slavný zoolog, aby přišel na kloub hadímu masakru. K ruce dostane atraktivní fotografku a zapisovatelku, která dokumentovala válku ve Vietnamu. Spolu postupně odkrývají utajené skutečnosti, které změnily hady v krvelačné zabijáky. Snímek je zpracován poloamatérsky, napětí se objeví zřídkakdy a některé scény diváka přímo nudí. Ovšem ve filmu se objeví i řada velice dobrých scén - útok hadů na ženu ve vaně, masakr na venkovské farmě nebo finální zúčtování s viníkem hadí agrese. Herecké výkony jsou obstojné, ale filmová hudba a zvukové efekty přímo strašné. Podtrženo sečteno, dávám dvě hvězdy.

Znamení vlka (1972) (TV film)

Příjemný starší televizní horor z prostředí venkova amerického jihu. Děj nám spíše přibližuje pátrání místního šerifa po tajemném zabijákovi, poté co dva farmáři objeví mrtvolu jedné dívky. Samotného řádění vlkodlaka se dočkáme až v druhé polovině snímku. Jelikož se jedná o televizní film, divák nemůže očekávat špičkové masky a dokonalé filmové triky. I navzdory absenci těchto vychytávek působí snímek celkem příjemně a divák může společně s hlavními hrdiny rozmotávat záhadu francouzských přistěhovalců i rodového prokletí zakladatelů města. Snímku napomáhá i poněkud kratší stopáž, díky které Moon of the Wolf pěkně odsýpá a nedává šanci se moc nudit. Hodnotím velmi slušnými třemi hvězdami.

Death Race 2000 (1975)

Masakrózní béčkový kousek z fiktivní budoucnosti USA, kde se pořádá řádně krvavý transkontinentální závod, ve kterém nejde jen o pořadí, ale i o sbírání bonusových bodů za přejeté lidi. Tak tento nápad je sám o sobě již za plný počet hvězd, ovšem zpracování místy pokulhává. Snímek obsahuje chutné akční i krvavé scény na celkem vysoké úrovni, ale bohužel se mezitím dočkáme i dost "užvaněných" scén , které dílko dost podrážejí. Na druhou stranu postavy závodníků jsou sympatické a dočkáme se i pořádně černého humoru. Navíc jednoho ze závodníků si vystřihl i Sly Stallone a to pekelně dobře. Mě se líbilo na čtyři hvězdy.

Měsíc 44 (1990)

Velmi dobré a přitom jednoduché scifi béčko úderné jak rána pěstí. Děj nás zavede do roku 2038 na Měsíc 44, kde nadnárodní korporace těží suroviny, které jsou již na Zemi dávno vyčerpány. Nejenomže se konkureční společnost chystá na Měsíc 44 zaútočit a zabrat planetu, ale také se záhadně ztrácejí těžařské lodě. Vedení vysílá na planetu partičku drsných vězňů jako bojové piloty a do jejich řad nasadí agenta z ministerstva vnitra Felixe Stonea, který má odhalit podivné mizení těžařských lodí. Snímek docela odsýpá a není nouze o povedené bojové scény a obstojné filmové triky. Navíc je zde dokonale vybudována atmosféra napětí mezi vězeňskými piloty a zaměstnanci těžařské společnosti. Hlavní postava Felixe Stonea je pořádně drsná, jak je u béček z 80. let zvykem. Mě se líbilo na čtyři hvězdy.

Kanibalové 2 (1978)

Dle mého názoru nedoceněný kanibalský zářez, který se může poprávu stavět vedle snímků Cannibal Holocaust, Cannibal Ferox nebo Last Cannibal World. Mountain of the Cannibal God je sice pojatý jinak než výše zmíněné lahůdky, ale svou originalitou je lehce dotahuje. Martino klade velký důraz na příběh, takže zpočátku sledujeme spíše dobrodružný snímek z džungle, kde se setkáváme s jejími zvířecími predátory a strastiplnou cestou neoficiální záchrané výpravy. Kanibalské orgie se rozjedou na plné obrátky až v druhé polovině filmu, kde se také dočkáme nečekaného dějového zvratu. Kanibalové jsou ztvárněni dost věrohodně a herecké obsazení je také celkem obstojné. Pravdou je, že onanie jedné z kanibalek je jak vystřižená z nějakého porna a soulož s prasetem působí více než úsměvně, ale tím snímek utrpí pouze nepatrnou vadu na kráse. U mě čtyři poctivé hvězdy.

Poslední tank (1969)

Poměrně slabý válečný snímek z období konce Druhé světové války. Děj nás zavede na francouzský venkov, kde německý tank Tygr odolá dělostřeleckému útoku američanů a ocitá se sám se svou posádkou na území nikoho. Posádce velí válkou pološílený plukovník, který se nehodlá vzdát a chce se za každou cenu probojovat k německým liniím, avšak většina posádky jeho názor nesdílí a tanku začne docházet palivo. Film je v prostředních sekvencích dost vláčný a začíná nudit, avšak tankové bitvy a partyzánský útok jsou celkem povedené. Z postav zaujme především německý plukovník a francouzská venkovanka, mezi kterými začně postupně vznikat zvláštní pouto. Navíc závěr je dost nečekaný a překvapivý. Hodnotím dvěmi hvězdami.

Vexille 2077 (2007)

Velmi dobré počítačové animé, ve kterém sledujeme speciální akci vojenské jednotky Sword vůči japonské korporaci Daiwa. Po technické stránce je tento počin velmi kvalitní, bojové scény jsou dechberoucí a celková animace je výborná. Příběh je také parádní, ale prostřední sekvence jsou trochu utahané, takže zde filmík ztrácí šťávu. Ovšem začátek a konec Vexille je mistrovské dílko podkreslené vkusně vybranou muzikou. Dočkáme se i pořádných emocí, jak je u anime zvykem. Podtrženo sečteno, zasloužené čtyři hvězdy.

Cyber City Oedo 808 (1990) (seriál)

Vynikající anime, které na stopáži dvou hodin nabízí tři samostatné příběhy, ve kterých se postupně blíže představí tři cyber policisté (zločinci, kteří dostaly šanci snížit své tresty ve službách města Oeda). Jejich služba je však smrtící, při nesplnění úkolu či obratu na stranu zločinu jim hrozí odpálení hlavy výbušnými obojky, kterými je vybavila cyber policie. V jednotlivých příbězích se dočkáme složitého vyšetřování, kvalitních bojových scén, dokonalého ztvárnění zrady a pomsty, spiknutí tajných složek a tématiky upírství. V celé minisérii je vše dokonale rozloženo, takže se divák nemá šanci nudit a je příjemně vtažen do cyber punkového světa. Navíc animace je zde na vysoké úrovni. Neváhám udělit plný počet.