Ben Hur (2016)

Asi dávám dost často víc hvězd než ostatní, ale i tentokrát přemýšlím o čtvrté hvězdě. Kdybych viděl původní verzi nebo znal předlohu, možná by to bylo pro mě jasnější... Působilo to na mě trochu jako nějaká turecká telenovela z počátku letopočtu s průměrnými herci vyjma Mistra MF, občas nějaká chybka, občas viditelná počítačová úprava... Určitě to šlo celé udělat lépe a asi bych se na to znovu nepodíval...

Critters (1986)

V 20. století poměrně ohraný nápad nebezpečí z vesmíru, kdy stačí jen vyměnit strašáka, který náhodou přistane opět v USA. Nicméně byl to takový průměr těchto filmů, neurazí ani nepřekvapí a občas je to docela sranda. Poctivé 4*!

Monstrum (2022) (seriál)

Tak už i já mám seriál zhlédnutý a myslím, že jedinou věc, co bych chtěl z osobního pohledu vytknout, tak je to přeskakování v časové posloupnosti. Jedna retrospektiva by byla super, ale to skákání od konce, na začátek, do 3/4, do 1/4, na konec, doprostřed a zase na konec... ta orientace zkratka byla složitější... ale jinak to byla velmi dobře udělaná série! Bylo v tom o moc víc než jen čistý příběh Jeffa a každý si v příběhu tak může najít to svoje - ať už psychologický pohled otce, pocity rodin, životy obětí, problém rasismu/diskriminace, chování policie nebo samozřejmě činy a myšlení sériového vraha, přičemž z některých scén se až zvedá žaludek. To vše tam bylo ve své úplnosti. Zahrané většinou na jedničku, zejména Jeffrey byl zahrán úžasně. Mohu jedině doporučit!

Talentovaný pan Ripley (1999)

Hodně dobře vymyšlený příběh o, z mého pohledu, geniálním, ale psychicky narušeném člověku. Přemýšlel jsem jako jiní o šťastnosti volby Matta Damona do hlavní role a musím dát za pravdu, že by se možná na tento typ role hodilo x lidí lépe, ale i tak si myslím, že to bylo ze všech stran zahrané dobře. Baví celou dobu, super film!

The Blob (1958)

A tak je to taková blbost, příběhem ani herecky to jako celek dvakrát nevynikalo, ale na 50. léta mi to přišlo docela dobrý. Občas sice lehce nezábavné, ale jako neseriózní filmový zážitek, kdy se není potřeba 100% času dívat, je to v pohodě. 70%

Upír Nosferatu (1922)

Asi zatím to nejstarší, co jsem filmově kdy zhlédl. Dnes je to samozřejmě hodně úsměvné, ale v té době to musel být velkofilm!

Nymfomanka, část II. (2013)

Dvě důležité věci na začátek: 1) Viděl jsem režisérský cut a podle něj hodnotím a 2) přijde mi jako nesmysl hodnotit oba díly odděleně, když jsou na sebe zcela navazující a samostatně kompletní smysl nedávající... proto zhodnotím celé, 5 a půl hodinové dílo jako celek... Rozumím určité rozporuplnosti, chvílemi jsem si i říkal, že 4* jsou jako maximum odpovídající, ale když se tak podívám na těchto 5 a půl hodiny mého života zpětně, já tam tu pátou hvězdu hodím... Už to, že mě dokázala jedna ze scén rozplakat, což se zatím stalo jen u Zelené míle, naznačuje, že to nebyl jen tak ledajaký filmový zážitek. Neuvěřitelná hloubka příběhu, různé metafory, vedlejší příběhy, ale i kontroverzní témata v diskuzi dvou inteligentních lidí, to je přesně to, co takový filosoficko-psychologický film potřebuje. Celé to působí lehce kontroverzně kvůli všudypřítomným záběrům na genitálie, ale myslím si, že taková už je dnešní doba a neměli bychom žít v nějakém nudném a upjatém 17./18. století. Proto jsem i mile překvapen, že jsem v takovémhle filmu s takovými scénami viděl tolik známých tváří. Jen tedy nechápu, proč byl na poslední scény vyměněn Shia LaBeouf, ale možná to má nějaký skrytý význam (než jeho mladý vzhled), který jsem neodhalil.. stejně jako ona do očí bijící kamera v zrcadle po dobu několika sekund. Nejenže mě kapitola Delirium rozslzela, ale závěr je naprosto duširvoucí... Když to tedy sečtu vše dohromady, má to své nedostatky, ale celkově je to v mých očích blízko úchvatnosti a 5* s klidným svědomím zanechám!

Nymfomanka, část I. (2013)

Případ Thomase Crowna (1968)

Úplně zcela upřímně se mi pozdější remake líbil asi více, ač je možné, že jsem ovlivněn tím, že jsem remake viděl dříve. Přijde mi, že Pierce Brosnan daleko lépe vyjádřil to, že to dělá pro zábavu a obecně v remaku mi přijde příběh daleko lépe procítěný a propracovaný. Tento film má velkou přednost v kvalitních hercích a době kdy vznikl... I když ta chyba ve střihu šachových pozic je i na 60. léta neodpustitelná:). Šlo z toho udělat ještě o špetičku větší dílo a s trochou větší hlouby by to bylo dokonalé, 4*!

Černá labuť (2010)

Silný a úžasný film od začátku až do konce. Dvě z mých oblíbených, překrásných hereček dodaly snímku přesně to, co jsem očekával. Pointa psychické poruchy a pokřivených realit mě už sice moc nepřekvapila, protože jsem již pár podobných snímků viděl, nicméně i tak je to velmi silný zážitek i pro zkušenější diváky, takže určitě doporučuji vyzkoušet!