Maratónec (1976)

Nápadem určitě zajímavý snímek, herci taktéž světoví, nicméně mi přijde, že na mě z obrazovky neskočilo nic, co by mě donutilo si říct "Tohle si pustím znovu"... Pro mě takový lehce nadprůměrný akční film, který rozhodně neurazí, ale leckoho nadchne, už třeba tou dobou. 80%.

Aféra Thomase Crowna (1999)

Skvělý film, ten závěr strašně miluju! Velice dobře promyšlený příběh, ideální volba Pierce Brosnana do hlavní role, film baví celou dobu! Jasných 5*!

Dvorec dlja Putina. Istorija samoj bolšoj vzjatki (2021)

Pro nezainteresovaného diváka to musí být strašná nudně pojatý film, ale pro nás ostatní je to velmi poučné a osvětlující za předpokladu, že je vše ve filmu pravda. Někteří namítají, že Navalnyj mluví moc rychle. Mně to tak nepřišlo, a i kdyby, tak v tomto filmu si myslím jde o informace, takže pro nestíhající by měl být kamarád kroužek označující pokyn "pozastavit", ač je to značně nepohodlné. Délku filmu při pomalejší mluvě by zřejmě musela vypočítat NASA. Spoustu užitečných informací, hezký vytvořeno, jen to není úplně záživnou formou... 4*!

Putin versus Navalnyj (2021) (TV film)

Jelikož se k politice obecně odmítám vyjadřovat, šel jsem do dokumentu jen abych byl osobně o něco chytřejší a tento účel dokument splnil. Ač je dokument jednostranně zaměřen, myslím, že je zaměřen jednoznačně na tu pravdivější stranu, ale to už zavání politickým hodnocením. Zajímavý filmeček se zajímavou kompozicí, která sice občas plete, ale lépe to asi nešlo. 5*!

Armageddon (1998)

Tak fakticky to byla fakt taková blbůstka.. věřím, že všichni se při natáčení vyblbli a vznikl opravdu takový příjemný scifi film, kde se pořád děje něco nebezpečného, takže se vám svírá hrdlo, zároveň něco vtipného, takže se chcete občas smát a zároveň se na konci dá i ta slzička uronit. Ať to byla sebevětší blbost, mělo to všechno včetně skvělých herců - hrozně oceňuji ruského astronauta! :) Mně se to líbilo, 5*!

Válka světů (1953)

Co byste od filmu z padesátých let ještě chtěli? Krásný a jednoduchý příběh, příjemní lidé, žádný dlouhý úvod, akce, na tu dobu výborné efekty, ideální délka... Trochu by mi na konci sedělo, kdyby vyhrála ta druhá strana, ale to už se přepsat ve scénáři nedá. 5*!

Fantomas kontra Scotland Yard (1967)

Skvělé zakončení Fantomasovy trilogie se stylovým koncem. Pro mě nejlepší francouzské komedie!

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Tak už to není úplně Smrtonosná past, je to takový akční film se starým dobrým starým Johnem a novým dobrým mladým Johnem, kteří začínají jako Kobra 11 a končí jako Postradatelní v Černobylu. Možná škoda, že se dej přesunul někam, kde John nemá žádnou policejní pravomoc, taky už se dej docela časově roztáhl oproti začátkům, ale i tak zajímavý nápad na zřejmě poslední návrat Die hard. První 3 díly takřka dokonalé, v posledních dvou už zmizelo takové to kouzlo, co mě dostalo u prvního dílu... až zde ale poprvé snižuji na 4*, velmi solidní série s kralující jedničkou!

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Základ je stále stejný, jen se děj zmodernizoval a hlavní postava zestárla. Jednička absolutní špička, pak následuje trojka, dvojka a z prvních 4 dílů je tento pravděpodobně skutečně nejslabší. Opět ale i přesto super akční film se skvělým Brucem, takže zůstávám na 5*!

Smrtonosná past 3 (1995)

Přecejen pro mě o ždibíček výš než dvojka, takže i nadále pokračuji v 5* jízdě. Skvělá Brucárna, baví od začátku do konce! První tři díly - Pecka!