Let Fénixe (2004)

Teď marně vzpomínám, kdy že jsem ten film viděl. Koukám na trailer a říkám si "Tyjo to je mi nějaké povědomé". Už z traileru jde poznat, že originál je v tomhle případě rozhodně lepší než český dabing. Asi si to pustím znova, už jen kvůli přírodní blond na hlavě Giovanniho Ribisi a Eówyn :)

Pokání (2007)

Přečetl jsem si několik komentářů, vzpomněl na dojmy a pocity, které se ve mně počas celého filmu přelévaly a nemůžu jinak... Podepsal bych se pod to, co napsal Djkoma, tj. že Atonement je poněkud přeceňováno... Ano, je to sice film s perfektní hudbou, kamerou, zpracováním a kvalitním hereckým obsazením, ale něco tomu chybí... Ono když se až moc tlačí na pilu, tak se někdy pila zasekne. Závěr veškerou vybudovanou atmosféru -nezlobte se na mě- zkurvil. Sice dodal finiš tomuhle snímku na síle, ale totálně zkazil dojem, který od začátku v člověku roste - život jim házel klacky pod nohy, ale na konci čeká happy ending. Atonement happy ending nepřináší. Je v tom jeho kouzlo i chyba, ale u mě si to nevyhrál.

Holka z města (2009)

Viděl jsem spoustu horších rádobyromantických komedií... za snahu, za Renée a za tu nechutnou tapioku (ať už to je cokoliv!) ***

Dvojí hra (2009)

Skoro by se chtělo říct "tak dlouho se chodilo se džbánem do lesa pro vodu, až se ucho utrhlo" aneb jak totálně pojebat dva špičkové agenty. Mně osobně oněch 125 minut přišlo skutečně vhodně investovaných, během první půlhodinky se člověk ztrácí, ale o to víc mě bavilo nacházet dějové linky, vlákna, která spojují postavy a události. Rádoby retrospektivní pasáže působí zábavně, filmu bych vytkl možná jen některé trochu nevyjasněné scény (jako třeba kde vzal Clive Owen kopii onoho úžasného receptu na tělové mléko?), nicméně závěr je vážně luxusní a filmu vystřízlivění dvou brilantních supermozků vyloženě pomohlo.

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Fotbal s hlávkou zelí, koupání v bazénu, hubnoucí program... Všechny jsou vtipné! :-) Naprosto boží záležitost :-)

Do hlubiny (2005)

Když oni vypadají tak hezky :)))) Paul Walker alias nejvíc sexy amphibián na téhle planetě byl asi moc dlouho na sluníčku, vyhodit totiž kokain (heroin, cukr moučku, stačí si vybrat) za takové prachy je minimálně hloupé ... No radši pomlčet. Jessica Alba úžasně líbá a taky úžasně vypadá. Naši "Fantastickou 4" doplňuje párek Skotu, respektive Scott Caan a (zesnuvší) Ashley Scott (ale co už, znal jsem ji jenom 5 dní :o)) a opravdu není velice o co stát. Pěkné rybiškyyy, nádherné moře a krásná těla. Doporučujeme faktor 32 a pokrývku hlavy

Dobrodružství Priscilly, královny pouště (1994)

Těžko přetěžko hodnotit tenhle film... Nebudu se rozepisovat o ději, to už udělali jiní. Spíš se zaměřím na pocity, na vibrace, které z postav sálají. 1) Guy Pearce je na tranďáka až moc velká korba - hrozně to bije do očí, působí trochu nemístně. Nicméně se v něm hrozně bijou 2 strany jeho duše. Jednou je narcistický kulturista a druhou zženštilý transvestita s otřesnými gesty a pocitem zadostiučinění, když se může převléct do ženských šatů. Taky si u filmu všimněte, že má Pearce hubu jak onu příslovečnou "pračku..." 2) Hugo Weaving je neuvěřitelný! Ohromné množství emocí, které hraje jenom mimikou, bez potřeby mluvit. Fakt smekám! Taky jeho setkání se synem a manželkou působí hrozně roztomile. Jindy sebevědomý chlápek se před synem stydí chovat přirozeně, nechce v něm vyvolat mylné (nebo oprávněné?) představy o otci... 3) Terence Stamp... Co dodat :) Za tuhle roli by zasloužil Oscara (minimálně nominaci). NIKDY jsem neviděl někoho hrát tak přirozeně postavu, která je od dotyčného herce tak diametrálně odlišná. Naprosto neuvěřitelná Bernadette, na to není co dodat. Okouzlující herecký koncert všech třech představitelů, místy trocha patosu a kýče, nicméně ve výsledku moc fajn snímek o lidech a jejich duších a touhách. Pravděpodobně jeden z nejpůsobivějších filmů z australské dílny.