Ghost Rider 2 (2011)

Guilty pleasure jak prase. Jednička GR byla blábolivou, romanticko-komediální (nechtěně) sračkou, kterou od propadliště nad latrínou brzdí jen scénky s motorkářským pekelníkem (tedy jen CGI složka, takže gratulace jejím tvůrcům), zato numero due, to je panečku pošušňání. Cage bez legáčkovské paruky, vypsyšený do mrtě, Ghost Rider schopný osedlat i autíčko třepotající se za vhozenou minci u kasy v obchoďáku a dvojka režisérských šílenců, které od bujarých nápadů všeho druhu musí prlet mozek přes páteř až u prdele. Chvályhodný počin :-) 80%

Konečná (2013)

"NECHTĚL STŘÍBRNÝ, DOSTANE OLOVO." Přímočará "švajcikovka" v odlehčeném módu. Vynechal bych Guzmána i Knoxvillea (trapné figurky), přidal trochu Stormarea a Alexanderovou (jí bych přidal, ale rovnou i někde ubral ;-) a docela by to už štymovalo. Big Arnie je sice hodně zaduchněný, to něco málo, co si z herecké práce kdysi osvojil, z něj politika spolehlivě vysála, poslouchat ho ale trousit ty suché, sebeironické hlášky a sledovat ho dřevácky "hrát" je prostě nostalgicky dobré. Smutné je, že o premiérovém dni jsem byl v sále v podstatě sám. 70%

Pieta (2012)

"UŽ ZASE KŘUPKY?" Kimovi to pořád jde, i po osmnácté ze sebe dokázal vydolovat skvělou filmařinu, i když se poněkud zasekl v motivech. Osobně mi to nevadí, zločin a trest na korejský způsob má pro mě pořád své kouzlo, PIETA má ale tak trochu pietně odfláklý příběh - všechno je strašně rychle hrnuto dopředu a celá synopse pak působí dost přitažená za vlasy. 65%

Kazatel (2011)

Upíři a béčkový balast, to už se dnes moc nenosí. Jak upír neroní slzy a nevzdychá do noci po své milovné, že mu nestojí, je to průser (kasovní). Režisér Stewart spáchal před KAZATELem jenom podprůměrnou LEGII (taky s Bettanym), takže průser to mohl být hned na kvadrát. Naštěstí není (obsahově, kasovně bohužel ano). Já byl s filmem spokojen, pobavil mě, ale nechápu blázny, co v dnešní době nasypou do podobného námětu 60 USD mega a tetelí se nad tím, jak se jim to vyplatí. 65%

Pokrevní bratři (1999)

Nerad používám výraz kultovní, ale u tohoto kousku se to celkem hodí. Nejenom že jde o prvotinu (režisér Duffy kromě POKREVNÍCH BRATŘÍ natočil už jen přímé pokračování), ale celá anabáze ohledně vzniku filmu je natolik zajímavá, že ve fázi objasňování došlo v roce 2003 i na dokument (OVERNIGHT)... Bez ohledu na osobu režiséra, který si podle dostupných informací svou bezbřehou vychcaností a egocentrismem zaťal tipec své kariéry (když si člověk uvědomí, že o finanční krytí se starali Weinsteinovci z Miramaxu, tedy společnost, která odpálila k nebesům "primitiva z videopůjčovny" Tarantina, lehce si zaťukám na čelo), k zapomnění odsouzený film (s výbornou a skvěle zahranou rolí pro Willema Dafoea) se díky "ústní lidové slovesnosti" dostal k takové pozornosti, že jen na videu stržil za 50 USD mega. Film za to stojí, to bez debaty, ale... II Scénář: Troy Duffy. 90%

Alexander Veliký (2004)

Film, který jsem docenil až zpětně. Samotného mě překvapilo, s jakým zaujetím jsem to teď nedávno sledoval hluboko do noci a nemohl se od toho odtrhnout. I to Vangelisovo syntenzátorové úpění nakonec oblblo mé receptory a dnes si ještě hlavní melodie pobrukuji... Je škoda, že je film jen jakýmsi stručným výkusem - při tom všem, čeho se ale Alexander zúčastnil a kam až došel, by to celé věrně nezaznamenal ani výpravný seriál, natož tak celovečerní film (byť, co se týče délky, velmi štědrý). Do paměti se mi vryl především krásně vyvedený Babylon, výborná bitevní scéna u Gaugamél a famózní střetnutí se slony v indické džungli. 85%

Tajemství mumie (2010)

Potom, co se Besson začal pachtit s Minimoji, není divu, že se vrhl i na komiks - a že je u Frantíků z čeho vybírat! Vybral moudře? Z mého pohledu by se Besson hodil spíš na libovolné sci-fi, ale budiž. TAJEMSTVÍ MUMIE není špatný film, věřím tomu, že jako dítě bych ho hltal o to víc, že se tam Louise Bourgoin (alias Adèle) prošpacíruje do půl pasu nahá, ale z dospělého pohledu tomu dnes trochu překáží přehnaná padoušská stylizace (ta mě vyloženě otravovala) a dětinská nevyrovnanost. 60%

Nic nás nerozdělí (2012)

Bez debaty výborně zinscenované scény zkázy po úderu tsunami. Velmi dobré jsou i výkony obou hlavních hereckých hvězd. Co se týče dětí, dvě mladší v sobě ještě mají jakousi přirozenou autenticitu, představitel nejstaršího ze synů už ale cítí potřebu hrát a moc mu to nejde. Veškerý děj po katastrofě navíc příliš okatě natřásá transparentem "dramatizace pro potřeby natáčení" a pokud se pletu a film věrně kopíruje strádání ústřední rodiny (protože takto je to alespoň deklarováno, i když ta rodinka ve skutečnosti ani nebyli Amíci), mělo se dramatizovat o sto šest. Ono je sice fajn vědět dopředu, že to šťastně (pro někoho) skončí, nějak se pak z toho ale vytrácí napětí a ani ty slzopudné scény (mechanicky implementované) tak dobře nefungují. 65%

Paralelní světy (2012)

Líbil se mi nápad (už ne tak ta přitroublá fyzika a potřeba ji vysvětlovat), také bych ale ocenil, kdyby to celé nebylo umaštěné od červené knihovny. Mělo to být hard core a ne repase libovolné romantické zápletky. 3D tradičně úplně na kokot. 60%

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Seriál se mi v konečném měřítku líbil asi o chlup víc, ale není to zlé a v přívalu všech těch českých rádoby komediálních sraček jde vyloženě o živou vodu. 70%