Mistr (2012)

Typický P.T. Anderson. Motivy, které slouží jako záminka k rozehrání niterného souboje lidských individualit, záměry, které by bez výjimečných hereckých výkonů nebylo možné naplnit... Výkony tu jsou, co dodat, snad jen, že návaznost na běžnou diváckou potřebu je tentokrát trochu slabší, než u předchozích celovečerních snímků. 80%

Znovu a jinak (2011)

Komedie? Ani omylem, ale drámčo je to slušné. Dobře napsané, dobře zahrané. Nechceme každý někdy vypadat líp před svými známými a kamarády? Častokrát neškodný stimul, který se při alkoholické epizodě může proměnit v běsné vystřízlivění. Samozřejmě jen dočasné, všichni jsme nakonec jen sobečtí prevíti :-) 85%

Sněhová kalamita (2000)

Sníh, který vypadá jako odpadní drť za oblastním zimákem, sněhový pluh, který jezdí po silnicích a nic neodhrnuje, rodinný film, který nestojí ani za minutu vašeho času. Jediný důvod, proč nedat filmu odpad, je solidně nadmutá hruď Emmanuelle Chriqui. 20%

Lovci hlav (2011)

Norové se celkem hecli. Nosný, špionážně laděný námět, rozvíjený v účelné míře až k závěrečné rekapitulaci (ta už čistě podle mého byla trochu navíc). Výborně zahrané, s několika vyloženě špičkovými momenty. Jsem zvědav, kdy nás Hollywood oblaží remakem. 85%

Sinister (2012)

Bavilo mě to do doby, než "odpadlík ze Slipknot" kukl na Ethana z monitoru. V ten moment přišlo budované napětí vniveč, všechna nahromaděná úzkost a zlověstné ozvučení šli do kopru. To, co začalo jako velmi atmosférický, kriminální thriller (podařeně vražedná home videa), končí jako slabě invenční bubákovina. 60%

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Cruise v roli, které měli kdysi předplacené třeba Newman nebo (ještě dříve) Sinatra. Základ je pořád stejný, hra se sice trochu změnila, pořád ale záleží na tom, v jakém stylu se přihrávka přebírá. Tady to sedlo. Celkem by mě zajímalo pokračování, finančně film ale překvapivě moc přesvědčivý není, takže asi nic nebude. 80%

Joe Kidd (1972)

Eastwood, Sturges, western? Člověk by už dopředu vrněl blahem. Propriety sedí, partii stačí rozehrát, leč něčeho se nedostává - film není moc dobře napsaný, což je vzhledem k tomu, kdo film napsal, celkem s podivem. II Scénář: Elmore Leonard. 60%

Otis (2008)

Snaha chvályhodná (v pojetí jde skutečně o něco málo vídaného), řemeslo nevalné. Na dobrou polovinu individuí z castingu se nedá dost dobře dívat, jak jsou hrozní. II Scénář: Erik Jendresen, Thomas Schnauz. 40%

Chyťte Cartera (1971)

Caineův Carter má své mouchy - šuká babky, šuká děvky, lehce se nechá nachytat s kaťatama u kotníků, když už ale něco rozjede, dokončí to. V takové chvíli nezkoumá míru zavinění, sejme prostě všechny a to leckdy ještě celkem krutým způsobem. Věc, na kterou dnešní středoproudé publikum není zvyklé a snad proto se Stallone vytasil se svou umírněnou verzí. Otázka je, jestli toho bylo třeba. 80%

Dredd (2012)

Říká tu někdo nejlepší komiksovka roku? Ó ano, je to tak. Tento finanční propadák sice zapříčinil, že značka DREDD bude již navždy pro mecenáše filmové branže méně než kozí bobek, přesto ale bezcenný řád získává zaslouženě. Škoda, být to úspěšné, mohlo se i pokračovat - líbil by se mi vs. mód mezi Dreddem a Batmanem, to by byla prča k posrání. Přesně k Nolanově temno-rytířské sáze má DREDD nejblíže. Je civilní, relativně zakotvený a jako třeba DISTRICT 9 nádherně účelný. Snad jen co se týče nekompromisní brutality, mohl by se Nolan učit. Myslím, že u 2000 AD můžou mít z tohoto kousku radost, protože takhle vypadá dobře vyškvařená franšíza - investor ale asi pláče děvkám do klínů. 100%