Země zapomnění (2011)

"ČERNOBYLSKÉ PIVO. JEDINEČNÁ CHUŤ!" Něco jako upřímná zpověď k událostem, které jen těžko pochopí do důsledků někdo, kdo se o Černobyl zajímá jen jako o zastávku na trase temné turistiky. Je sympatické, že se na projektu podílí největší ukrajinská herecká devíza (nebo minimálně nejznámější) a některé nedostatky, které z filmu trčí jako ten strom uprostřed pokoje v rozvalinách města Pripjať, jdou asi svést na vrub celovečerního debutantství, přesto není film ani z poloviny tak zajímavý, jak by mohl být. Takže tentokrát hlavně za snahu. 60%

V kómatu (1978)

Povedený, pomalu stárnoucí thriller z lékařského prostředí, jehož výjev z místnosti s "uskladněnými" pacienty v kómatu bych se nebál považovat za ikonický. Jednu z prvních filmových rolí si tu odbyl Ed Harris, coby pracovník na patologii. Osobně bych neváhal (spoiler) zakončit film i méně happyendově - myslím, že po konečném záběru na hlavní hrdinku Geneviève Bujoldovou, zavěšenou na stabilizačních drátech ve "skladovací" místnosti Jeffersonova Institutu, to přímo volalo. Film je třetí režijní prací spisovatele Michaela Crichtona. 80%

Nadějné vyhlídky (2012)

Dobře vypravená adaptace, které by slušela lepší scenáristická práce - jeden důležitý moment střídá druhý, aniž by ten předešlý stačil nějak v divákově mysli adekvátně dozrát. Lichým emocím pak vyloženě "sedí" průměrné herecké výkony. 60%

Následky otřesu (2010)

Vydařená čínská produkce. Ideologie, která má jindy otravně vlezlý charakter, je tady spíše cestou než cílem a tak jsem neměl problém zaměřit se na lidský rozměr tragédie a nechat se jí dojímat. Snad i díky tomu jsem v závěru čekal neskutečný emocionální masakr, leč nebylo mi přáno. Závěr byl trochu vlažnější a přiznám se, že mě to zklamalo. II Scénář: Wu Si. 80%

Pilní zloději (1997)

Stará škola. Bez roztřepané kamery, záběrové fašírky nebo opulentních gest. A také snímek, ve kterém představila svůj skromný hrudníček Lucy Liu (ještě jako Lucy Alexis Liu). II Scénář: Ken Solarz. 70%

Resident Evil: Odveta (2012)

Aby mohlo dojít k další plnohodnotné šarvátce, bylo zapotřebí oživit nějakou tu mrtvolu. Co už, do filmu o zombíkách se to celkem hodí, navíc zombíci v tomto RE získávají na schopnostech jaksi povšechně (uvidíte zombíky jak sprintersky nadané, tak zapálené do moto-sportu). Už bych skoro řekl, že stačilo, to by tu ale nesměl být ten hezky otevřený závěr. Tak šup šup, než se Mille zadek rozplizne až ke kolenům a vrásky přetlačí botoxovou kůru. II Scénář: Paul W.S. Anderson. 50%

Unesená (2012)

"JSEM NAŽHAVENEJ JAK RILEYIN PESAR." Nadávat na Nica je teď v módě, ale já na to seru. Vidět tuto srandu v kině, asi se to na průměr nedostane, ale v pohodlí domova je to v klidu. Hrozně mě pobavil Lucasův záporák - béčkově ujetý, náležitě přehrávaný a v závěru skoro nesmrtelný (v té umělé haksně musel mít hasičák, jinak nevím jak se tomu cipovi podařilo ukočírovat svou živou pochodeň). A vůbec, ujetě béčkové je to celé, i když asi hlavně nechtěně :-) 50%

Druhá šance (2012)

Nevím co za debila dělal k tomuto filmu trailer, ale stává se to evidentně nějakou normou - z dramatu dělat komedii. Je to dobře zahrané, bez debaty, ale téma filmu pro mě nebude minimálně 30 let aktuální, takže mě to ani moc nebavilo. Po uplynutí expirační doby svého tělesného chrámu přijdu svůj názor třeba zrevidovat. 60%

Street Fighter: Legenda z Hong Kongu (2009)

Stejně jako STREET FIGHTER s JCVD má i LEGENDA O CHUN-LI strašně naivní naraci, zatím co je ale Van Dammův SF tak blbý, až je vtipný, tento zůstává jen blbým. Kde se v této sračce utopilo 50 USD mega nepochopím. Libovolný fan-film na youtube má větší koule, než tato kompromisní kokotina. 30%

Nespoutaný Django (2012)

Trochu natáhlé, pořád ale výjimečné. Tarantinovo renomé je k neutahání. Snad nikomu jinému neprochází na velkém plátně to co jemu. Tarantino chce natočit kung-fu, natočí si kung-fu a lidi se na to hrnou, Tarantino chce natočit western, natočí si western a lidi se na to hrnou. Nikoho nezajímá, že ty žánry jsou z pohledu běžných statistik mrtvou záležitostí. Tarantino na statistiky sere, může obsadit koho chce a na své divočárny vždycky peníze od studia dostane. Klobouk dolů. strong>80%