Predátor: Evoluce (2018)

Háló, háló, zavolejte mezigalaktickou pořádkovou službu, došlo tady ke znásilnění! Ano, ano, někdo vzal predátora, to bezvadně zformované monstrum Stana Winstona a ošukal mu rekt. Je nepochopitelné, jak tuhle bezpohlavní pošetilost mohl dopustit zrovna Shane Black, prostě nepochopitelné. Akce jalová, herci otřesní (co je to Olivia Munn???), dějová linie diskutabilní. AvP (ten první) se naráz jeví v úplně jiném světle. 50%

Venom (2018)

Sony vyměklo, jak jinak, je to banda kompromisních čuráků, takže VENOM skučí se zataženou brzdou a šetří si to jedno povolené fuck jako dvacetiletá panna svůj věneček, tohle se fakt stát nemělo. Hardy přehrává jak o duši, ale momenty při venomovském dialogu mají svou zábavnost (Venom je skvěle "ozvučen"), akce je běžná žalostným způsobem a Michelle Williamsová úplně mimo. Ze začátku to vypadalo na hrozný průser, což naštěstí není, ale že bych z toho ucvrkával, to opravdu ne-e. 60%

Upgrade (2018)

No jo no, VENOM bez licence, s borcem, co vypadá jak Tom Hardy a taky tak hraje. Navíc je fakt prdel, že je tento revival lepší, než ta Hardyho venomovská kreace. 70%

Lady Bird (2017)

Nadprůměrně povedený film o naprosté průměrnosti. Zahraný, napsaný, natočený, skoro jako by to nic nebylo. 80%

Seal Team 8: Za nepřátelskou linií (2014)

Není to úplně klasický sequel cheap shit, ale daleko od této kategorie to také není. Tom Sizemore to už nějakou dobu poměrně schytává, hraje v jedná podřadné ptákovině za druhou a tady nepřekvapivě dominuje ve stylu jednooký mezi slepými králem (i když se celý film nepohne z jedné jediné místnosti). Další věc, která ještě trochu zaujme, je cosi jako solidní režie, kdy ty přestřelky nevypadají úplně hovadsky a mají určitou dávku zručnosti - na druhou stranu nejsou dvakrát nápadité. Scénář je samozřejmě tragédie a to jsou i všichni ti no name "herci" 30%

Muž, který zabil Dona Quijota (2018)

Tak přeci se to nakonec povedlo! Vysněný a prokletý projekt Terryho Gilliama je tu - vyplatilo se jej dokončit? Z děje zmizelo cestování časem (to mě třeba zamrzelo hodně), z původního obsazení nezbyl nikdo, těžko si představit, co Gilliam musel podstoupit, aby se dočkal, ale ze všech těch změn poučený divák aspoň tuší... Myslím, že výsledná podoba filmu k nezkrotnému a živelnému naturelu Terryho Gilliama celkem sedí, zároveň je na něm cítit jakási omšelost, únava nebo z nouze ctnost, která nepatří k estetice filmu, ale jde na vrub věkovitosti tématu a všem těm kompromisům, které za ní stojí. Nicméně substituce Depp - Driver a Rochefort - Pryce, tak tam je to myslím bez chyby. 65%

BlacKkKlansman (2018)

Zpracovat takové téma aniž by z toho konzument měl bolení nebo křeče, to chce talent. Spike Lee ho má. Skvěle si dokázal poradit s tématem, které je normálně příjemné jako žiletka na jazyku, a úplně se přitom vyhnul parodii. Díky tomu může tato satira fungovat desetiletí. 80%

Equalizer 2 (2018)

Jedničce jsem vyčítal přehnanost v závěru a to tady je tomu teprve nasazena pořádná koruna (ale naprosto zbyteční). Jinak v pohodě, kupodivu nejde o pouhý recyklát původní látky, ale posouvá se to krapet dál a to si myslím zaslouží pochvalu. 60%

Zabití posvátného jelena (2017)

Vytříbená filmařina v notně debilních službách. Mám rád úspornost, když si na ni někdo nehraje a umí s ní pracovat (a to Lanthimos umí), ale logická neuchopitelnost příběhu mě donutila všechny klady filmu (včetně brilantního herectví) odložit mimo sféru mého zájmu. Přes to jsem se prostě nedokázal přenést - to co mělo být působivé/děsivé/mysteriózní bylo naráz jen nehorázně otravné. Úplně totiž vidím rejžu, z manického chechotu popadajícího se za břicho nad tím, jak si intelektuálští laikové můžou ucintat pentli nad obhajobou této hypnotické blbosti. 50%

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Parafráze nejznámější monster hlášky myslím bude mluvit za vše: Mega-bestii nezabil Statham, mega-bestii zabila přístupnost. Tzn. žádný výživný (neřkuli nápaditý) gore, žádná viditelná radost z toho, že někdo dostane na hraní megalodona a slušný rozpočet, místo toho jen unavený Statham (ne unavený věkem, ale z toho, jak ho chtějí za každou cenu spářit) a přemrštěná stopáž. 40%