Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Zelenožlutý pohled skrz kameru na nejkrvavější bitvu v tichomoří. Eastwood na rozdíl od Spielberga válku neidealizuje a předkládá nám pravdivý pohled na obě dvě vojenské strany.

Interview s upírem (1994)

Pod béčkovou vizualizací, amatérskými triky a přihlouplým make-upem se skrývá poutavý příběh jednoho velice šarmantního upíra. Přidáme-li k tomu fakt, že hlavní upíry hrají tři herecká esa s "překrásnými" parukami, nemůžete si tento film neoblíbit. A člověku ukápne slzna, když si uvědomí, že podobné filmy jako tento, už nikdy nikdo nenatočí.

Ichi, slepá samurajka (2008)

Já na ty samurajské filmy prostě nejsem. No což. A myslím že Shidovi a Takaovi víc sluší ty romantické dramata :) ..

Zažít Woodstock (2009)

jestli byl Woodstock taková nuda jako tenhle film, tak jsem rád, že jsem neměl možnost se tam podívat.

Gran Torino (2008)

Neuvěřitelná stylovka které by v podání kohokoliv jiného působila směšně a pateticky. Jen božský Clint z toho vytřískal maximum. A všudypřítomné "grrr" nezvládne nikdo lépe než on. Těsně mezi 4 až 5. Uvidíme při dalším shlédnutí.

Paprika (2006)

Velmi podmanivý film ale jen těžko stravitelný. V konečném součtu jsou to hvězdičky tři. Asi jsem nebyl správně anime naladěn což mě docela to mrzí.

Nana (2005)

Moc příjemný film s trochu dospělejším pojetím, než jsme u japonských filmů zvyklí. Opět úžasně propracované charaktery a dobrá hudba. Co mi trochu vadilo, a co je typické pro japonské filmy, že se snímek opět snažil hrát až příliš okatě na city.

Training Day (2001)

kdybych byl režisér, tak na konec místo titulků dám toho bělocha jak střílí černochy pro prachy. Jinak super záležitost.