Nedotknutelní (2011)

Parádní snímek u kterého se doopravdy těším, že si ho někdy pustím znovu. Chytré, hluboké, francouzské a velmi černohumorné. Celkově si sem poznamenávám 4.5 hvězdiček :)

Star Trek: Vesmírná loď Voyager (1995) (seriál)

Moc se mi to nepozdává, už jen kvůli tomu, jak si "kapitánka" Janeway nechá do všeho kecat a na můstku má totální bordel tohle by Picard nedopustil :)

Zvědavost (2011) (seriál)

Michelle Rodriguez byla příjemným překvapením :D

Válečný kůň (2011) odpad!

Tohle je normální KONINA. Jsem nenáročný divák. Snažím se u všech filmů hledat pozitiva. Hledal jsem, nešel. Jaká je vůbec cílová skupina? Jsou to děti? Těžko, už jen kvůli druhé části filmu bych je zřejmě do kina nepustil. Teenageři? Eh... Veřím, že takovýhle srdcervoucí do posledního detilu propracovaný a naprosto geniální (Spielberg!!!) příběh taky tolik nebude brát. Náhodný dospělý divák to taky asi nebude. Takže kdo? Nejvíce mi to sedí na štiplavý políček do tváře dosavadním fanouškům a lehké ohlédnutí za celoživotní tvorbou. Nabývám dojmu, že se Spielberg už dočista pomátl, když je schopný podepsat se pod tenhle "film." Předkládaný výbli*tek (omlouvám se) není pouze protkaný patosem a klišé, ale je z nich doslova upředený. Infantilní gagy s gagaga-husou mi málem přivodili infarkt. Z oranžových západů slunce jsem dostal tik do obličeje. Příběh koníka na mě měl podobný efekt, jako lobotomie. Stopáž fimu zapracovala na mojí zadnicí stejně tak, jako by ji okopál celý film Spielberg osobně. Naprostá ztráta času a nervů. Hnus!

Sexmise (1983)

Jaká je společenská role současného muže? Hahaha... Ne, ale teď vážně. Jaká je společenská role současného muže? Tradiční hodnoty odešly na vandr a nadobro zůstaly někde u žen. Právě teď mám takový ten pocit v žaludku, že takhle nějak naše čím-dál-tím-více-vyspělejší společnost skončí.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Chvílema jsem netušil, co Yates dělá, kdo je jeho cílová skupina. Je dost uhozenej nápad pozvolna utvářet atmosféru a pak ji vzápětí doslova rozprášit na kousky nějakým blbým výrokem, určeným pro ani-vy-nevíte-koho. Ano, řeč je o profesorce McGonagallové a jejím skvostu při útoku na Bradavice. Nicméně takto "nevhodných" scének je naštěstí ve filmu jen pár, což se dá přežít. Výtka druhá - posledni kapitola. Nebudu rozebírat, jestli je vhodná, jestli je trapná... Ale když někam jako režisér hodim po xx letech. Tak se snažim, aby herci vypadali jako po xx letech a nenavlíknu je jen do jinejch hadrů. S odřenejma košťatama za čtyři, ale mohlo to být o jednu smutnější.

Rybí legendy Jakuba Vágnera (2011) (seriál)

Pěkné, pěkné. Jakub je plný entusiasmu, rybaření prožívá a na tváři mu vidíte radost, když se mu zadaří rybu ulovit, smutek když to nevyjde. Vpodstatě sledujeme jeho zfilmovaný deníček, kde komentář předčítá Pavel Rímský, jehož hlas je přjemný k poslechu a vše rychle odsýpa, stopáž tedy byla zvolená vhodně. Jen malinká výtka - prozatím scénář sleduje stejné schéma, ale to sper kapr. Pokud nejste rybář, nemáte rádi dokumenty ani přírodu pokračujte na http://www.csfd.cz/film/131733-megalodon/

Agatha Christie's Poirot - Dvacet čtyři černých kosů (1989) (epizoda)

Na Poirota dost slabý díl. Suchet zde nějak ztratil šarm, atmosféra je vyčpělá, z velkého detektiva je jen stín. Je zde kritický nedostatek postav, takže si správný závěr učiníte během momentu.