Paranormal Activity (2007)

Ač neměl tento snímek zrovna velký rozpočet, neobhajuje to jeho vykrádání jiných filmů. Postavy mají k alespoň trochu logickému přemýšlení velmi, velmi daleko. Ona PoV kamera je tam naprosto k ničemu. Fandím low budgetovým snímkům a přeji autorům, ať vydělají nějaký ten krejcar - alespoň jsou peníze na další projekty. Ale ať to je alespoň trochu originální. Osobní poznámka: moje empatické schopnosti se už asi nadobro vytratily

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Pořád si musím připomínat - je to pro děti, je to Miyazaki, ale tentokrát je to hlavně pro malé děti! Absence hlubšího příběhu trochu mrzí, na druhou stranu výtvarně do detailu propracované, imaginativní, mystické, kouzelné a tentokráte snad ani tak bizardní. Opět ve mně probudil dítě, stejně jako v Tonari no Totoro, přožil si dobrodružství jako v Sen to Chihiro no kamikakushi a zamiloval se jako malý kluk.

Koně se také střílejí (1969)

Klasicky pohlásím, že literární předloha je lepší, dokonce se jedná i útlejší knihu, což muže být plus pro sváteční čtenáře. Ale velmi, velmi si mi líbily scény, kdy jsou závodníci běhat - z toho až zamrazí, že?

Pan Nikdo (2009)

Teda tohle mi přišlo jako polovykradený snímek Eternal Sunshine of the Spotless Mind - proto "jen" za 3

20 let poté (2008) odpad!

O co tady sakra jde? Na tomto snímku NENÍ jediná věc, která by se dala vyzdvihnout. Zajímavý komentář: T2 (║Rozpočet $1milión║). Prosím příšte ty peníze dejte radši na charitu, ať jsou alespoň trochu prospěšné.

The Poughkeepsie Tapes (2007)

Sám doma, natěšen na pořádný horor ve stylu REC či Blair Witch. Strach se jaksi nedostavil, jen se ometlo zklamání. Nefunguje to, neoslovuje to, hnus je to...