Hon na Orla (2006)

Snímek na mne zapůsobil svým téměř autentickým až dokumentárním zpracováním. Takže nečekejte žádné hrdinské činy ve stylu těžkého komanda. Jen nestylově zpracovaný pohled na boj proti terorismu na filipínském ostrovu Mindanao kde především v jeho západní části to ještě stále není takové jak by si sami filipínci přáli.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Po těch všech sci-fi seriálech, kterým holduji, musím hluboce smeknout tomuto kousku, který nemá se sci-fi nic společného. Začnete se dívat a nic Vás neodradí od sledovaní dalších dílů... Ale hlavně, a to je asi to správné koření tohoto skvělého seriálu - vcítíte se do děje... jste tam, přemýšlíte, kombinujete... a užíváte si ho. Je to šupa !

Free Zone (2005)

Je mi uplne jedno jestli je tento film nekam nominovany ci nikoli ;-) Me tedy dostala ta atmosfera... Cely film jsem byl napjaty kdy ze to "vypukne"... a dal nic nereknu. :-) Doporucuji predevsim tem co si do tech koncin planuji dovolenou.

Pterodaktyl (2005) odpad!

Jeden z nejhorších filmů, které jsem kdy viděl. A nepomohly zřejmě ani dle mého názoru české exteriéry - filmově lehce posunuté někde na tureckou hranici. Brak, který ani o milimetr nezvedl svojí krátkou přítomností z prachu David Nykl, známy jako Dr.Zelenka z SG Atlantis. Film nehodný shlednutí. Zbytečná ztráta času.

Cesta (2002)

Vždycky mne zaujmou filmy s tak rozdílným hodnocením... Díla neprošpikovaná násilím a bez potoků krve. Komorní příběh s dramatickým startem, slušným hereckým výkonem hlavní představitelky ale i zbylých dvou protagonistů. Film se špetkou nedokončených vět, nevyřčených otázek... a na závěr konec s příslibem naděje... A kladu si otázku proč jsem se k tomuto kousku ještě několikrát vrátil... A protože to jen mlhavě tuším, tak právě proto dávám to co jsem dal.

Svět draků (2004) (TV film)

Kdo čeká klasický film s dějem a zápletkou tak bude zklamán. Tento film popisuje přímo vědecky draky a jejich život, vývoj i zánik opravdu jen hypoteticky. "Co kdyby?".

Buď v klidu (2005)

Nebudu komentovat nizka hodnoceni tohoto kousku. Ale me se tahle komedie tedy rozhodne zamlouvala :-) Nemelo to chybu.

Welkeom tu Dongmakgol (2005)

Naprosty souhlas s komentarem od "May". A navic: nevzpominam si ze bych posledni leta videl prumerny korejsky film. Skvela a s lehkosti odvedena prace vsech zainteresovanych.

Chuť čaje (2004)

Dlouho jsem odkládal okamžik, abych se na tento film podíval. Přiznávám, že jsem byl hodně ovlivněn několika zde prezentovanýmii negativními názory. Ovšem znáte to: "Co člověk to názor." Tak jsem se nekonec přece jen odhodlal. Řekl jsem si: "No co, tak bude zase nějaká nudná hodinka navíc..." No a nenudil jsem se. Opravdu ne. Zvláštní, poeticky laděný film, který mi svojí atmosférou trochu připoměl "Station agenta". Mám rád tento druh filmů, kde nestříká krev na kameru a kde se přesto něco děje... ikdyž se někomu může zdát že se to děje pomalu. To je život. Tak neváhejte jako já.

Terč: Zabiják (2003)

Stárnoucí nájemný vrah dostává seznam několika jmen a jde do akce.. je to přece jeho práce. Během plnění "zakázky" se však rozhodne (zřejmě ovlivněn různými okolnostmi), že bude poslední oběť seznamu chránit. Ochranu se mu však nepodaří uskutečnit neboť "zákazník" má zakázku "zálohovanou". Rozhodne se tedy zjistit a potrestat toho, kdo si ho na tuto práci najal... Celým dějem filmu se jako červená nit táhne problém, se kterým se hlavní hrdina marně potýká - pokročilejší stádium alzheimerovy choroby... Prášky na potlačení příznaků docházejí a policie je stále blíž a blíž... To je zhruba děj tohoto slušně odvedeného díla. Několikrát během filmu se mi stalo, že vidím hrát hlavní roli Lino Venturu, cítím jeho gesta, styl... Jen ten český dabing mi opravdu hodně vadil.