Král džungle 2 (2003)

Nebýt "hlasu", který provází celý snímek a nebýt několika opravdu dobrých gagů, tak jsem "poslal tenhle podprůměrný film do odpadu". Jen díky těmto dvěma skutečnostem to tak hrozivě nedopadne. Kdo má však rád tenhle druh komedií tak bude určitě spokojen.

Země krvavého slunce (2005)

Steven Segal mne opět nezklamal. Trochu nám zestárl, přibylo mu pár vrásek i kilogramů, ale to je tak vše. Béčkový scénář s hodně nelogickými pasážemi kořeněný čistým násilím... Ten stereotyp filmů, ve kterých hraje S.Segal mne už opravdu deprimuje. Pádu do ODPADU zabránilo snímku jen prostředí natáčení, které snímek nabídl.

Motýlek (1973)

Ve své době jedna z nejpopulárnějších knih. V době vzniku jeden z nejočekávaníjších filmů. A tak se po letech, v té době dnešní může zdát něco na snímku jiné, jaksi překonané či nudné nebo prostě jen se vám ten film nebude líbit... Je to jen a jen vaše voba. Ti z nás, kdo si pamatují, jak nás nejen kniha, ale i film dostal... nikdy nezapomenou.

Posel budoucnosti (1997)

Jeden z nejlepších Costnerových filmů ale i rolí. Přiznám se, že po jeho shlédnutí jsem o něm ještě dlouho přemýšlel v pozitivním smyslu toho slova a tak to u dobrého filmu má přece být. Neotřelý námět, slušný scénář jen s jednou dvěma drobnými chybičkami. Ani herci se nemuseli za svoje role stydět. Nemám tomuto snímku co vytknout. Doporučuji.

Kulka v hlavě (1990)

Mohl to být skvělý film. Mohl to být i silný příběh. Ale tenhle způsob provedení mi nesedí. Právě jsem se dodíval na více jak dvouhodinovou "hong-kongskou mlátičku" z níž by se daly udělat alespoň 2 velice kvalitní filmy. Bohužel se scénárista pokusil dostat oba filmy do zhruba 130ti minut. A to se muselo někde nepříznivě projevit. Je to vidět kromě první půlhodinky na celém zbytku snímku. Spěch, ba přímo kalup, dějový úprk. Nemohu dát víc.

Farscape (1999) (seriál)

Někde na webu jsem četl, že se může stát, že když začnete sledovat Farscape tak po několika epizodách zapomenete, že nějaký jiný sci-fi seriál ještě existuje. No, není to tak zcela pravdou, ale uznávám, že seriál je to jiný, než na jaké jsme asi zvyklí a proto mnohé asi neosloví. Po prvních dílech jsem chtěl seriál odložit "ad acta" ale vydržel jsem do konce první řady. A udělal jsem opravdu dobře. Je jiný, je milý, je hravý, je opravdu dobrý. Podívejme se na australany! :-) Pro ty z vás, co sem dorazí a rozhodují se: je to o astronautovi, který se náhodou dostane z našeho světa (při zkoušce nového pohonu raketoplánu) do jiné části vesmíru a tam zažívá něco, na co ani v nejodvážnějších snech nepomyslel. Snaží se sice vrátit, ale jak to chcete provést s předpotopním raketoplánem když kolem je to tak jiné? To ostatní, s čím nebo s kým se setkává je to, co by vás mělo navnadit... :-) Moc se mi seriál líbil. Bohužel byly vytvořeny jen 4 řady, ale už jsem někde četl že se zvedá vlna zájmu o další... Doporučuji hodnotit až po shlédnutí minimálně 5ti epizod...

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Zatím hodnotím celou první řadu a už teď se bojím, že nižší hodnocení seriál ještě nabere, až jej začne sledovat a bodovat více lidí. Ne každému bude po chuti to zdánlivé rozdvojení, odpoutání se od Stargate SG1. Abych byl objektivní a upřímný tak mě osobně se zamlouvá více SG1. Na druhou stranu přizávám, že to je trochu jiné a jinak pojaté a to by mohlo zabrat. Pro mne je u tohoto kousku hodně zajímavá přítomnost čecha doktora Zelenky, kterou hraje David Nikl. Jeho několik česky namluvených míst v seriálu mi vyrazily dech. Napsal jsem mu a odepsal mi, že pokračuje v seriálu dál, takže žádné obavy, ještě jej uvidíme. Mou povinností je dát plný počet bodů.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Když seriál Stargate začal tehdy u nás v televizi běžet, říkal jsem si NE, přece se nebudu dívat na nějaký odvar a slátaninu... Pak jsem jednou náhodně kouknul na jeden z dílů myslím druhé řady a byl jsem lapen. Totálně a neodvratně. Teď jsem tu, a koukám na ty dva jasné tábory odpůrců a milovnílů tohoto opravnu kultovního seriálu. Cítím, že jako se stal Startrek kultem tak se jím zcela jistě stal i Stargate SG1 již v průběhu vysílání první řady. No a vidíte, devátá řada je na spadnutí a my se modlíme aby dorazila co nejdříve. :-) Nebudu se rozepisovat o všech kladech, kterými seriál vyniká, ale určitě se mnou milovníci a fandové budou souhlasit že bez Jackových hlášek by to nebylo ono.

Yesterday (2002)

Domnívám se, že film má jistý potenciál a mohl by oslovit vyhraněnou skupinu diváků. Mě však vůbec neoslovil i přes jisté sci-fi prvky v podobě práce s geny v budoucnu. K filmu bych ještě dodal, že je to také film zčásti psychologický a myslím, že by mu to také sedlo. Na to, že korejská kinematografie vyprodukovala v poslední době skvělé perly (My Sassy Girl, Taegukgi hwinalrimyeo) je toto jen slabý kus. V hlavní ženské roli jsem poznal Yoon-jin Kim z mého oblibeného seríálu LOST. Nemohu dát více než jsem dal.

Sindibád: Legenda sedmi moří (2003)

Opravdu pěkné. Bez nudných míst. Dynamická a svěží animace okořeněná vtipem. Navíc, což mne překvapilo, dílo bez vyloženě záporné postavy. I ta Eris se přece ukáže jako učiněné dobračisko... no ne? ;-) Přestože bych si raději vychutnal snímek v původním znění tak dávám to co dávám.