• Krátkometrážní

Moje krásná učitelka (2011)

Už na prvý pohľad a po pár minútach zistíte, že Hanks sa má režisérskemu remeslu ešte čo učiť. Film má zvláštne a jednoduché dejové linky, ktoré sú navyše navzájom zlou symbiózou. O umení sa tu každopádne nedá hovoriť(výnimkou a jedinou záchranou sú tváre Hanks-Roberts), ale o filmovej jednohubke, ktorá neurazí-nenadchne. 2,5*

Přeborníci (2003) (TV film)

Spomínal som na tie časy, kedy v nedeľu po obede som nastupoval na to :)

Sleep (1963)

V podstate to samé ako u jeho iných ,,filmov,,.Prakticky nehodnotiteľné.

Empire (1964)

Jedna hviezda za originalitu, no týmto označením môžme nazvať aj priemyselné kamery.Je to s tým rozdielom, že Warhol toto publikoval.

Senna (2010)

Príbeh jednoho z najväčších géniov tohto motorového športu.Dokument je spracovaný kvalitne, gradácia je v správnych intervaloch.......všetko ok, no filmy (dokumenty) tohto typu, ktoré napísal sám život a končiac náhlou smrťou hlavného hrdiny bývajú zväčša slzopudné.Je vidno, že režisér sa snažil v tomto mieste veľa zapôsobiť, no ma osobne sa to citovo až tak nedotklo a na Sennu budem po čase spomínať ako na ,,len,, podarený dokument.

Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

Klasické pokračovanie hororovej série: hektolitre krvi, ľudské jatka, sex a nadávky.Toto všetko na úkor filmového deja.V rámci samostatného žánru torture porn film nie je zlý, avšak hlúposť, naivita hlavných postáv a nelogičnosť tento film veľa zhadzujú.

Šepoty a výkřiky (1972)

Nad skvelou technickou stránkou filmu, počínajúc kamerou Svena Nykvista je už zbytočné písať a rozoberať.Oscarový zisk je toho jasným a pádnym dôkazom.Niekedy až žasnem, aký detailný psychologický rozbor ľudských pováh nám Bergman servíruje.Proste a jednoducho: vidí do duše.

The 3 Rs (2011)

David Lynch znovu pod narkotikami.Tentoraz to ale nie je ani zábavné.Morbidita (ako už je uňho starým, dobrým zvykom) nechýba, avšak v tých necelých dvoch minútach som akosi ,,tú myšlienku,, nepochopil.