Běrega v tumaně (1986)

"Dejte nám peníze a zbraně, to není vysoká cena za bezpečí Západu!"   +++   To snad není možné! Tak Zelenský, kterému banderovci vraždili příbuzenstvo, jen opakuje ve jménu ukrajinskeho nacionalismu věty, které v sovětském filmu pronesl ruský nacionalista 😆 (ostatně podobné paradoxy se týkají nejen tohoto filmu, viz zde)

Až město procitne (1975)

on-line zde: https://www.youtube.com/watch?v=RlltbOAn6IU    i s nabídkou do češtiny strojově přeložených titulků

Ítéletlenül (1991) odpad!

Film o nacistkách (jako byla třeba partnerka maďarského fýrera Szálasiho), které byly po válce souzeny a odsouzeny k dlouholetým trestům. Přišla ovšem nová doba a najednou se z nich dělají nespravedlivě stíhané chudinky. +++  Dovede si někdo představit podobné překrucování historie z Německa? Něco jako že nebohá Eva Braunová byla dohnána k sebevraždě, když vtrhli zlí Rusové do civilizované Evropy? Ačkoliv když o tom tak přemýšlím, poté co se v Čechách stal z Vlasova během posledních deseti let antifašista a Ukrajinci veřejně tančí na Bandera párty, to tak nepředstavitelné není 🙁

Špionskie strasti (1967)

Tak se to Netflixu podařilo, lidi už mají hlavy fakt jen na nošení čepice. Jinak si nedokážu vysvětlit, že v téhle podařené parodii na špionážní filmy všemožné provenience může někdo vidět "odporný ideologický příběh".   on-line: https://www.youtube.com/watch?v=GleFdij7TLk

Korvessa kulkevi (2023) (seriál)

Finsko je prostě žumpa plná křiváků, duševně nemocných náboženských fanatiků a metalu. Tohle je už několikátý seriál/film, který nás o tom má přesvědčit ...

Knallerfrauen (2011) (seriál)

Takové delší tik-tok video, ostatně právě v domovině této sociální sítě se prý seriál těší obrovské popularitě (dokonce takové, že v Číně natočili údajně i vlastní remake). Většinou vtipné, ale jsou i díly, kdy vede štíhlá Němka v předklonu dialog se svojí vagínou ...

Nežádej svůj poslední tanec (2001)

Už jsem to tady psal: hip-hop není muzika a upocený aerobik, který vždy vyvrcholí vyšpulením zadku jako při pářících rituálech afrických mandrilů, není žádný tanec.

Glassdukkene (2014)

Průměrná detektivka bez onoho příslovečného skandinávského šmrncu. Spíš na úrovni jednoho samostatného dílu nějakého krimiseriálu.