Vloupání (1989)

Příběh je na ***, tedy nadprůměr, čtvrtou nicméně přidávám za Schimanskiho, který v demokratické části rozděleného Německa mohl konečně hrát i padoucha.

Něpobědimyj (1983)

Nevím, od kdy se točily kung fu filmy v Hong Kongu, ale překvapuje mne, že se v roce 1983 točily i v Sovětském svazu. Žák putující za poznáním, filozofující učitel, učitelova dcera mistrně ovládající bojové umění a na závěr spektakulární zápas vrcholící pádem padoucha s útesu. Boží!

Neviditelný (1984)

Nejvěrnější a nejlepší adaptace románu H.G.Wellse, co jsem viděl (zmiňovaná verze z r.1933 mi unikla), ale těžce mi do viktoriánské doby nesedla moderní hudba.

Pivotman (1975)

Basketbal považuju za asi nejnudnější sport. Udělat z něj muzikál s baletními čísly nepomůže.

Společnost hrdinů (2004) odpad!

Primitivní nacionalistická (a vzhledem k tomu, kdo to financoval, možné říci až nacistická) agitka. Když Leni Riefenstahlová točila pro Hitlera, aspoň to mělo uměleckou úroveň, tohle nemá krom prvoplánové propagandy už nic. Celou dobu jsem čekal, kdy se těm andílkům, co mají na svědomí statisíce podřezaných, upálených, ukopaných, či postřílených Židů, Rusů, Poláků, Čechů, i Ukrajinců, kteří s nimi nesouhlasili, objeví kolem hlavy svatozář a na zádech křídla.

Spadla z nebe (1978) (seriál)

„Ako ste dospeli k takej technickej dokonalosti?" - "Na-ša ci-vi-li-zá-ci-a je rov-na-ko sta-rá a-ko va-ša. Dostali sme sa však ďalej, (náš vývoj probíhal) bez vojen, neničili sme hodnoty, neničili sme mesta, nemuseli sme znovu stavať a znovu objavovať.“ +++++  Že je mír lepší než válka slyšet místní odpadoví hodnotitelé prostě nechtějí.

Ma cosa ci dice il cervello (2019)

Začátek je mix francouzského Podtrženo, sečteno! a Mission impossible na italský způsob. Postupně to ztrácí na akčnosti, ale zábavně je to až do konce.

Všechny jsou zadané (2010)

Anotátor z HBO tuhle komedii nikdy neviděl, jinak by nemohl stvořit takový blábol o přeoperovaných mužích. Holky jsou fakt pěkné, stojí za zmínku, že čtyři (filmové) Italky hrajou Slovenka a dokonce dvě Britky!